سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

نامه سرگشاده بسیج دانشجویی ‌به استاندار اصفهان؛ مردم از ‌گرانی افسار‌گسیخته به ستوه آمده‌اند

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه‌ای خطاب به استاندار اصفهان خواستار پاسخ به دغدغه‌های مردم پس از سهمیه‌بندی بنزین شد.

به گزارش ندای اصفهان، در این بیانیه آمده است: همانطور که مستحضرید در روزهای اخیر، طرح سهمیه بندی بنزین ‌با محاسن و معایبی که کارشناسان و متخصصین امر باید درباره آن قضاوت و اظهار نظر نمایند-  اجرا گردید و شوک بزرگی را به مردم عزیز ایران اسلامی تحمیل نمود.

در ادامه ذکر شده است: اکنون و در آستانه روز دانشجو، جریان دانشجویی برخود لازم می‌داند با پیگیری مطالبات مردم از نماینده دولت در استان –یعنی شخص جنابعالی‌ و دعوت به حضور در هر زمان و هر دانشگاهی که امکان آن برای شما فراهم باشد، به پیگیری حقوق حقه مردم پرداخته و به نمایندگی از آحاد مردم، سوالات مطرح در جامعه ‌در این موضوع ‌را با شما در میان گذاشته و پیگیر جواب‌های شما به افکار عمومی مردم در این باره شود.

در ادامه این نامه بیان شده است: لازم است برای مردم روشن شود که؛

1- با توجه به تاکیدات مکرر ریاست جمهور ایران اسلامی بر حقوق مردم در مشارکت در تصمیمات مهم کشور در منشور حقوق شهروندی که ایشان صادر و ابلاغ کردند، چرا این طرح بدون هیچگونه فضا سازی روانی و آماده سازی اذهان مردم شریف ایران، و به صورت ناگهانی، به اجرا در آمد، به طوری که از اظهار نظر مسئولان تراز اول کشور نیز، به نظر می‌رسید حتی آن ها هم از اجرای چنین طرحی بی‌خبر‌ند؟

بیشتر بخوانید

2- جنابتان باید به مردم پاسخ دهید که کدام دلایل کارشناسی یا خدای نکرده ویژه خواری، منطق حذف کارت سوخت را به دولت انشا کرد که امروز درست برخلاف آن احیای مجدد کارت سوخت را در دستور کار دولت قرار داد؟ زیان این رفت و برگشت چقدر خواهد بود و چه کسی باید پاسخگوی این زیان باشد؟

3- عدم توجه به سیاست‌های جمعیتی که مکررا موجب تاکید کارشناسان جمعیت و البته رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است، چرا در این طرح نادیده گرفته شده و حتی به تقابل با آن برخاسته شده است؟

4- منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها، مشخصا بناست در چه بخش‌هایی هزینه شود و کدام سازوکار شفافیت در درآمد و هزینه برای آگاهی‌سازی مردم از این موضوع پیش‌بینی شده است؟

5– در همین چند روز گذشته، متاسفانه مردم شاهد گرانی افسار گسیخته اجناس مختلف و متنوعی بوده‌اند که درست برخلاف وعده مسئولین دولتی و دست‌اندرکاران این طرح است. حال سوال این است که کدام مرجعی، پاسخگوی از دست رفتن اعتماد مردم به قول و عمل مسئولان دولتی است و چه کسی باید ضرر این بی‌اعتمادی مردم و تصمیمات نپخته و ناگهانی را بپردازد؟ کدام برنامه عملی در استان و یا کشور ارائه شده ‌تا مردم را مطمئن کند که این افسار رها شده اقتصاد در دولت آقای روحانی پس از افزایش قیمت بنزین رهاتر نگشته و کنترل می‌شود؟

6- و …

لازم است استاندار محترم، نسبت به تعیین زمان و مکان مناسب برای پاسخگویی به نمایندگان جریان‌های دانشجویی به نمایندگی از آحاد مردم شریف ایران، جهت پاسخ به سوالات مطرح شده، و سوالات مهم و متنوع دیگری که فضای التهاب را در جامعه تشدید می‌کند، اقدام کرده و بر رسالت خویش در نمایندگی از دولت در استان و خدمت به مردم شریف استان، از این جهت، تاکید کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715