پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳

به همت انجمن اسلامی شهید ادورادو آنیلی

نصب اولین دیوار کمیک استریپ کشور در گلستان شهدای اصفهان

شهید زرین اسطوره ملی و سرآمد تک تیر اندازان جهان است که با این دیوار کمیک استریپ به مخاطبان نوجوان معرفی میشود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، اولین دیوار کمیک استریپ در تکیه شهدای اصفهان به همت انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی برپا شد. این دیوار که با هدف معرفی شهید زرین و بر اساس روایتهای واقعی از زندگی آن شهید تولید شده در نزدیکی مزار شهید عبدالرسول زرین برپا شد. جمال طاهری مدیر انجمن شهید ادواردو آنیلی ضمن تشکر از خانواده شهید زرین و فرهنگسرای پایداری اصفهان گفت: اینکه کمتر کسی میتوانست قبر شهید زرین را پیدا کند از دغدغه های قدیمی ما بود که با این دیوار پیدا کردن قبر این اسطوره ملی آسان تر میشود. طاهری افزود: ایده دیوار کمیک استریپ برای اولین بار در کشور پیاده میشود و بنا داریم در صورت همکاری مسولین برای دیگر اسطوره های شهید نیز دیار مشابهی بنا کنیم.

مدیر انجمن شهید ادواردو آنیلی گفت: دیوار فوق شامل 11 فایل است که ده تای آن کمیک استریپی از حماسه های شهید زرین است و فایل آخر همراه با تصویر معروف زخمی شدن و لبخند شهید زرین حاوی نکاتی در مورد زندگی این شهید قرآنی است.

وی افزود امیدواریم با استقبال مردم و نوجوانان از این طرح بتوانیم نکات جالبی از زندگی این اسطوره ها که هویت ملی ما هستند به جامعه منتقل کنیم. در این مسیر به عنوان یک مجموعه مردمی به کمک مردم نیازمندیم.

برای دانلود فایل های این کمیک اینجا کلیک کنید

گفتنی است: شهید عبدالرسول زرین اسطوره ملی و سرآمد تک تیر اندازان جهان بود که با بیش از 3000 شلیک موفق رکورد دار تیک تیراندازان جهان است اما به دلیل ضعف تبلیغاتی این شهید کمتر شناخته شده است. شهید زرین با وجود مهارتهای مثال زدنی اش که به گفته شهید خرازی (فرمانده لشکر 14 امام حسین ) : جنگی به دنیا آمده بود. همواره خود را مدیون توسل به قرآن و اهل بیت میدانست و به قرائت دو آیه از سوره یاسین را در انجام عملیاتهایش مشهور بود. وی بعد از یک دوئل سخت با تک تیر انداز عراقی از ناحیه گوش مجروح میشود که عکس مشهوری از او در همان لحظه به ثبت رسیده است این عکس و ماجرای حماسی زرین به امام خمینی می رسد و امام او را در یک دیدار خصوصی به حضور مطلبند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715