سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵

پرونده‌ «معمّای پول و پارلمان»|

خضری: برخی کاندیداها مردم را تهدید می‌کنند/قانون شفاف برای نظارت بر پول‌های کثیف نداریم

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس از ارائه گزارشات از حوزه‌های انتخابیه مختلف درباره استفاده از پولهای کثیف به آیت الله رئیسی ، رئیس قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، چگونگی تأمین هزینه‌های انتخاباتی و منابع مالی داوطلبان و نحوه هزینه‌کرد آن در قالب پرونده‌ای با عنوان «معمّای پول و پارلمان» پیگیری می‌شود.

بیشتر بخوانید

در روزهای گذشته با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این باره به گفتگو نشستیم تا ببینیم برای تبلیغات انتخاباتی چقدر هزینه کرده‌اند. بررسی متوسط حقوق و دریافتی یک نماینده مجلس دهم دیگر گزارش ما در مورد این موضوع بود، تا مشخص شود یک نماینده در 4 سال دوره نمایندگی چه‌میزان دریافتی دارد که برخی از کاندیداها تا میلیاردها تومان برای کسب کرسی‌های پارلمان هزینه می‌کنند؟

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحث مطرح شده مبنی بر وجود پول کثیف در انتخابات، گفت:اخباری وجود دارد که پیش از آغاز روند انتخابات در برخی از حوزه‌ها از پول های کثیف  برای حضور در مجلس استفاده شده است.

وی افزود: همین اخبار و اطلاعات موجود درباره استفاده از پول‌های کثیف می‌طلبد که شورای نگهبان و هیئت نظارت بر انتخابات و مجموع دستگاه‌های نظارتی موضوع هزینه کرد میلیاردی برخی از کاندیدها در حوزه های انتخابیه را رصد کنند و جلوی آن را بگیرند.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس تصریح کرد:کاندیدایی که با پول کثیف وارد مجلس می‌شود راهی جزء پیگیری فساد و رانت ندارد  که این مسئله شرایط کشور و نگاه جامعه به نماینده و مجلس را بدتر می‌کند.

خضری با تاکید بر اینکه در قانون انتخابات خلا قانونی در زمینه جلوگیری از هزینه کرد‌های سرسام‌آور در انتخابات نداریم، ادامه داد:در قانون انتخابات شفاف به این موضوع پرداخته شده است بنابراین دستگاه های نظارتی می‌توانند ورود کنند و با آن برخورد کنند؛  اما متاسفانه در حوزه نظارت و اجرا ضعیف عمل می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که در حوزه انتخابیه شما کاندیدایی بوده که بخواهد چنین پول‌هایی برای ورود به انتخابات هزینه کند، گفت:بله در حوزه انتخابیه بنده هم استفاده از پولهای کثیف توسط برخی از کاندیدا‌ها وجود دارد،؛ حتی  می‌توان گفت برخی از یک سال قبل با استفاده از پول‌های کثیف اقداماتی را انجام داده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت:برخی از کاندیدا‌ها با پول های کثیف مردم را تطمیع و بعضا تهدید می‌کنند. متاسفانه تطمیع و تهدید 2 ابزار بد و غیر اخلاقی است که در برخی از حوزه‌های انتخابیه استفاده می‌شود که به اعتقاد بنده لازم است دادستان به عنوان یکی از اعضای هیئت اجرایی انتخابات به این موضوع ورود کند.

خضری در پاسخ به این پرسش که آیا درباره پول‌های کثیف به رئیس قوه قضائیه گزارشاتی ارائه کرده‌اید، گفت: بله گزارشاتی در این زمینه از حوزه های مختلف به آقای رئیسی ارائه شده است و وی نیز به این موضوع ورود کرده است.

نماینده مردم پیرانشهر درمجلس در پاسخ به این پرسش که شما برای حضور در انتخابات چه میزان هزینه کرده‌اید اظهار داشت: برای حضور در انتخابات دوره نهم مجلس کمتر از 20 میلیون و در انتخابات مجلس دهم در حدود 90 میلیون تومان هزینه کرده‌ام.
انتهای‌پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715