پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴

اجرای ویژه برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان در امتداد «زاینده‌رود»

مدیر اجرایی برنامه های روز اصفهان از برگزاری بیش از۱۰۰ عنوان برنامه با حدود ۴۰۰ اجرا به مناسبت نکوداشت روز اصفهان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در امتداد زاینده‌رود برگزار می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،سال گذشته و با تصویب اعضای شورای شهر اول آذرماه به عنوان روز اصفهان و قوس آذر، نگاره تاریخی منقوش بر کاشی‌کاری‌های سردر بازار قیصریه که با اقتباس از صورت فلکی برج قوس طراحی شده به عنوان نماد اصفهان انتخاب شد.

به گفته مدیر اجرایی ویژه برنامه های روز اصفهان، امسال دومین سالی است که این سازمان با ویژه‌برنامه‌هایی به استقبال نکوداشت این روز خواهد رفت.

مرتضی رشیدی در این خصوص اظهار داشت: از سال گذشته و با تصویب شورای شهر، اول آذرماه هر سال به نکوداشت روز اصفهان اختصاص دارد، تفاوت بزرگداشت این روز در سال جاری با سال گذشته این است که امسال تصمیم گرفتیم برنامه‌های خود را از روز حماسه و ایثار مردم اصفهان یعنی ۲۵ آبان ماه آغاز کنیم و تا اول آذرماه روز اصفهان ادامه دهیم.

وی افزود: تمام برنامه‌هایی که توسط همکاران ما در ادارات وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تدارک دیده شده از ۲۵ آبان تا اول آذرماه ادامه دارد و تلاش داریم برنامه‌ای بزرگ در شأن شهدای گرانقدر و به پاس رشادت‌های آنان، به خصوص شهدایی که در روز ۲۵ آبان در اصفهان تشییع شدند برگزار کنیم که این برنامه روز ۲۵ آبان در محل پل خواجو برگزار می‌شود.

برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان به پهنه و امتداد رودخانه زاینده‌رود

مدیر اجرایی ویژه برنامه های روز اصفهان ادامه داد: برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان از سی‌ و سه پل تا پل خواجو و در گستره‌ای به پهنه و امتداد رودخانه زاینده‌رود برگزار می‌شود و شهروندان می‌توانند به مدت سه روز در این ویژه‌برنامه‌ها شرکت کنند.

رشیدی با اشاره به تدارک نزدیک به بیش از یکصد عنوان برنامه با حدود ۴۰۰ اجرا در این ایام گفت: تلاش کرده ایم تا این برنامه‌ها تمام مخاطبان شهری، گروه‌های سنی و سلایق گوناگون فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی شهر اصفهان را در برگیرد.

برنامه بزرگداشت روز حماسه و ایثار مردم اصفهان در روز ۲۵ آبان ماه

وی برگزاری برنامه بزرگداشت روز حماسه و ایثار مردم اصفهان در روز ۲۵ آبان ماه، برنامه‌های شهری از سی و سه پل تا پل خواجو با عنوان«پل تا پل» و رونمایی از ۲۰ اثر، مجموعه و کالای فرهنگی شهرداری اصفهان در یک مراسم را از مهم‌ترین ویژه‌برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان دانست.

مدیر اجرایی ویژه برنامه های روز اصفهان ادامه داد: امسال هم مانند سال گذشته و با انتشار فراخوانی از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و کانون‌های فرهنگی و مدنی استفاده کرده‌ایم و از این مجموعه‌ها برای خلق رویداد مشترک در بزرگداشت روز اصفهان دعوت کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری نیز در این راستا تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که در کنار این سازمان‌های مردم‌نهاد قرار گیرد تا خلق این رویدادها به دست خود مردم و برای مردم انجام شود.
گفتنی است؛ علاقه مندان برای دریافت جدول برنامه های نکوداشت روز اصفهان می توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715