پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی ورزشي
چاپ خبر
07:38 - 2019/11/14

برجام ورزشی ارمغان دیگر دولت اعتدال!

یکی دیگر از برجام هایی که دارد به طور خزنده وار پیگیری می‌شود برجام ورزشی است! در برجام ورزشی ما باید فرامین و الزامات کنفدراسیون های مختلف ورزشی را مو به مو اجرا کنیم تا به ما مجوز حضور در رقابت‌های جهانی و حتی برگزاری مسابقات داخلی را بدهند!

ندای اصفهان- روح الله عباسیان جزی (دبیر جامعه عبادالرحمان بصیر)

رئیس جمهور در پیام نوروزی خود در سال ۹۵، اجرای برجام های ۲ و ۳ و ۴ را اعلام کرد و آن را را راهکار حل مشکلات ایران با جهان عنوان نمود. البته رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی آن سال خود به صراحت برجام‌های دیگر را مردود اعلام کرد. متاسفانه در دولت یازدهم و دوازدهم برخی از موافقتنامه ها و قراردادهای مخفیانه را اجرایی نموده یا در حال اجرا دارد که مهمترین آنها FATF (برجام بانکی)، قراردادهای نفتی، سند ۲۰۳۰، سند محیط زیست و… می‌باشد که از شرح آن می‌گذریم.

هویت برجام (برنامه جامع اقدام مشترک)، را اگر بخواهیم بیان کنیم، چیزی به جز دست کشیدن از بخشی از اصول و آرمان‌های انقلابی و منافع ملی در راستای تامین رضایت بیگانگان و قدرت‌های استکباری برای رفع یکسری از تحریم‌هایی که برای ما وضع نموده‌اند یا جلوگیری از وضع حریم جدید برای ما نیست. در طی این کار ما از یکسری از اصول خود می‌گذریم تا آنها یکسری اختیارات یا فعالیت‌هایی را که از ما سلب نموده‌اند را برگردانند!

در تعهدنامه‌های برجامی ما برای کسب یکسری امتیازات و یا رفع محدودیت‌ها باید زیر بار یکسری اصول مشخص شده توسط استکبار جهانی برویم. بعضی از مفاد این توافقات یا معاهدات مواردی است که ما به آن اعتقاد داریم و یا اینکه پذیرفتن آنها تضادی با ارزش‌ها و منافع ما ندارد و اشکالی بر آن نیست. اما تعدادی از مفاد این معاهدات و پیمان‌ها با منافع ملی‌، استقلال و یا احکام شرعی در تضاد است و اتفاقا آنها مُصر به اجرای آنها دارند. گویی که بند بند این معاهدات وحی منزل است و تخطی از آن کفر است! یا همه مفاد باید پذیرفته شوند یا باید منتظر عواقب نپذیرفتنش باشیم!

یکی دیگر از برجام هایی که دارد به طور خزنده وار پیگیری می‌شود برجام ورزشی است! در برجام ورزشی ما باید فرامین و الزامات کنفدراسیون های مختلف ورزشی را مو به مو اجرا کنیم تا به ما مجوز حضور در رقابت‌های جهانی و حتی برگزاری مسابقات داخلی را بدهند!

همانطور که قبلا بیان شد یکسری الزامات مواردی است که جنبه مباح دارد و با توافق جمعی قابل پذیرش است. نمونه آن قوانین داوری داخل زمین فوتبال یا والیبال و امثالهم است. اما طی چند سال اخیر فدراسیون‌های جهانی پا را از گلیم خود فراتر گذاشته و رعایت یکسری جنبه های فرهنگی و حقوق بشری از دیدگاه خودشان را جزو الزامات قرار داده است. از مهمترین آنها که چند سالی است پیگیری شده است، الزام حضور تماشاگران زن برای تماشای مسابقات آقایان در مسابقات بین المللی است. در مسابقات لیگ جهانی والیبال یکی از مهمترین شروط کنفدراسیون والیبال همین مورد بود که متاسفانه عناصر دولتی آن را پذیرفتند و در مسابقات لیگ جهانی والیبال که طی دو سال گذشته در ایران برگزار شده، بانوان حضور پیدا نمودند.

همچنین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور تماشاگران زن را الزامی نمودند و لذا مسئولین وزارت ورزش خواسته بیگانگان را اجابت نمودند و در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و مسابقات مقدماتی جام جهانی زمینه حضور تماشاگران زن را فراهم نمودند!  یکی از خواسته‌های دیگر آنها برگزاری کنسرت موسیقی قبل از برگزاری مسابقه بود که آن هم اجابت شد!

همینک رئیس فیفا در حال عزیمت به ایران است تا از نزدیک رعایت این الزامشان را مشاهده کند و البته به مسئولین ورزشی و سیاسی کشور خط و نشان بکشد که حضور بانوان به عنوان تماشاگر الزامی است و گرنه مجوز لیگ داخلی هم ابطال خواهد شد!

لازم به ذکر است که مراجع عظام تقلید بارها مخالفت شرعی خود را با حضور تماشاگران زن برای تماشای مسابقات آقایان اعلام نموده‌اند که این مخالفت به چند دلیل است: ۱) حرمت مشاهده بدن مردان توسط زنان ۲) احتمال ایجاد اختلاط زن و مرد و البته عدم رعایت شئونات دینی توسط بانوان مثل عدم رعایت حجاب اسلامی و خدای ناکرده رقص و حرکات موزون ۳) جو ناسالم ورزشگاه‌ها و فحاشی ها و خطراتی که بارها به وجود آمده است.

متاسفانه بعضی از عناصر غربزده نیز از داخل پیگیر حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بوده‌اند که از طرق مختلف آن را پیگیری نموده‌اند.

با توجه به قائده نفی سبیل و اینکه کافران و معاندان حق دخالت در امور مسلمین را ندارند، اینگونه دخالت‌های آشکار فیفا و امثالهم، استقلال ما را خدشه دار می‌کند. آنها می‌خواهند برای یک مسابقه ورزشی که انتهای آن سرگرمی و بازی است، ما را به زیر پا گذاشتن ارزش‌های دینی خود وادار کنند. اما کجایند جوانان غیرتمند و طلاب انقلابی که فریاد هیهات من الذله را سر بدهند؟! و مقابل جریان اباحه گری و سلطه پذیری بیگانگان بایستند؟

حال فرض کنیم در موضوع حضور بانوان برای تماشای مسابقات بانوان کوتاه آمدیم. فردا اگر آنها ما را ملزم کردند که برای مسابقات بانوان حضور تماشاگران مرد الزامی است، مسئولین چه خواهند کرد؟ آیا به خواست آنها تن خواهند داد یا از شرکت در مسابقات ورزشی و برگزاری آن دست می‌کشند؟ اگر آنها بگویند اگر آنگونه که ما می‌خواهیم مسابقات ورزشی بانوان را برگزار نکنید، اجازه برگزاری و شرکت در مسابقات آقایان را هم نخواهیم داد، مسئولین چه خواهند کرد؟ اگر الزام حضور تماشاگران زن به مسابقاتی چون کشتی و شنا تعمیم یافت چه طور؟!  آیا به فرموده مقام معظم رهبری حد یقفی برای آن وجود دارد؟

امیدوارم احکام شرعی محترم تر از هواهای نفسانی استکبار جهانی و لیبرال‌ها در نزد مسئولین ما باشد و البته از امت حزب اله و همه متدینین این انتظار هست که ضمن روشنگری در مسیر حق استقامت نمایند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715