شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶

پاسخ دانشگاه فرهنگیان اصفهان به ابهامات در گزینش دانشجو معلمان

مدیر روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: قوانین مربوط به مصاحبه و گزینش دانشجو معلمان از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر و به اداره کل آموزش و پرورش استان ابلاغ می‌شود که دانشگاه ملزم است بخشنامه و قواعد صادر شده از سوی وزارتخانه را رعایت کند.

به گزارش ندای اصفهان،رضاعلی معصومی در خصوص اعتراض داوطلبان ورود به این دانشگاه به قاعده اعمال شده در معاینه قدرت بینایی اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان مجری مصاحبه داوطلبان است و قوانین و قواعد مربوط به مصاحبه از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر و به اداره کل آموزش و پرورش استان ابلاغ می‌شود که دانشگاه ملزم است بخشنامه و قواعد صادر شده از سوی وزارتخانه را رعایت کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان اصفهان ادامه داد: بخشنامه شماره ۹۴۶۱۶/۷۱۰ در تاریخ ۳۰/۰۵/۱۳۹۸ توسط وزارت آموزش و پرورش – اداره کل امور اداری و تشکیلات خطاب به اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان صادر شده که در بند ۷ بخشنامه عنوان شده مجری ملزم است در بخش انجام معاینات پزشکی توسط پزشک معتمد آموزش و پرورش، قدرت بینایی مواردی را رعایت کند.

وی تصریح کرد: بر این اساس باید بدون عینک و لنز؛ قدرت دید هر چشم حداقل(پنج دهم) یا هر دو چشم(حداقل ده بیستم) باشد که دانشگاه فرهنگیان بنا بر بخشنامه صادره ملزم به رعایت قانون بوده و این کار را انجام داده است.

معصومی با تأکید بر اینکه قدرت بینایی داوطلب توسط پزشک معتمد در محل مصاحبه بررسی می‌شد، خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان اصفهان با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش جهت ارائه پاسخ قطعی و مشخص به داوطلبان که از لحاظ قدرت بینایی رد می‌شدند؛ داوطلبان را به متخصص در کلینیک فرهنگیان معرفی کرده تا قدرت بینایی و دید چشم با دستگاه‌های تخصصی نیز بررسی شود و حق کسی ضایع نشود، مشخصاً داوطلبانی که فاقد شرایط عنوان شده در بخشنامه وزارت آموزش و پرورش بودند در این مرحله رد شدند.

به گزارش فارس، موضوع اعتراض به روند معاینه چشم پزشکی در گزینش دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان اصفهان یکی دیگر از سوژه‌های ثبت‌شده در سامانه فارس من است که با عنوان «اعتراض شدید نسبت به روند گزینش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان اصفهان» در این خبرگزاری ثبت شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق