جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴

سلیمی: طرح شفافیت در همین مجلس به صحن علنی می‌رود

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: طرح موسوم به شفافیت تا قبل از پایان دوران فعالیت مجلس دهم به صحن علنی خواهد رفت.

به گزارش ندای اصفهان،اصغر سلیمی اظهار کرد: تدوین طرح شفافیت عملکرد مسؤولان با قید یک فوریت در مجلس تصویب شد و به کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس مجلس شورای اسلامی خواهد رفت تا در آن جا نظرات وزارتخانه‌های مختلف و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دریافت و بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از آن طرح در صحن مجلس ارائه و پس از رأی‌گیری به شورای نگهبان ارسال خواهد شد، طبق آخرین تصمیم مجلس شورای اسلامی مقرر شد مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری و شوراهای عالی تا شوراهای شهر و شهرداری‌ها شفاف شوند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر این که شفافیت مورد اشاره در این طرح چه ابعادی را شامل می‌شود، تصریح کرد: در این طرح موضوع شفافیت رأی‌گیری مطرح شده، درباره آیین‌نامه‌های داخلی مجلس نیازی به تأیید شورای نگهبان نیست اما از آن‌جا که این طرح نهادهای دیگری را علاوه بر مجلس شورای اسلامی در بر می‌گیرد کل طرح پس از تصویب در مجلس باید به شورای نگهبان ارسال شود.

وی با اشاره به مقاومت نمایندگان در برابر تصویب این طرح، خاطرنشان کرد: این موضوع به شرایط داخلی مجلس بازمی‌گردد، این طرح نیاز به کار کارشناسی دارد و باید در تدوین آن دقت کرد، بسیاری از مسائل کشور در مجلس وجود دارند که بر اساس منافع ملی نیازی به شفافیت آن‌ها نیست، همانطور که بسیاری از جلسات مجلس غیرعلنی برگزار می‌شود موضوعاتی نیز هستند که باید غیرعلنی بمانند.

سلیمی با بیان این که در کشورهایی که مدعی دموکراسی هستند نیز تمامی موضوعات شفاف نیست، افزود: همه مسائل را نباید شفاف کرد، موضوعاتی که احتمال دارد مشکلاتی را در جامعه به دنبال داشته باشد یا برای نماینده حواشی را ایجاد کند که باید مصادیق آن مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که مخالف قبلی مجلس مبتنی بر نگاه کارشناسی بود، عنوان کرد: حساسیت‌هایی در این زمینه وجود دارد اما مجلس باید به وظیفه خودش عمل کند و این طرح تا قبل از پایان دوران فعالیت مجلس دهم به صحن علنی خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715