شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

بختیار: مجلس با افزایش «تدریجی» قیمت بنزین موافق است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت افزایش تدریجی ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌ها را پیگیری کند مجلس مخالفتی نخواهد داشت اما افزایش جهشی قیمت بر نرخ تورم و شاخص‌های کلان اقتصادی اثر می‌گذارد.

به گزارش ندای اصفهان،علی بختیار  اظهار کرد: دولت گزارشی با عنوان یارانه پنهان برای مجلس ارسال کرد اما مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در شرایط کنونی است، اگر دولت بخواهد بدون توجه به نظر مجلس اقدامی انجام دهد واکنش نشان خواهیم داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط فعلی مردم به شدت تحت فشار هستند، افزایش جهشی قیمت حامل‌ها مشکل مضاعفی را برای آنان به وجود خواهد آورد و در نتیجه مخالف افزایش قیمت حامل‌های انرژی مانند بنزین هستیم.

وی تصریح کرد: اگر دولت افزایش تدریجی ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌ها را پیگیری کند مجلس مخالفتی نخواهد داشت اما افزایش جهشی قیمت بر نرخ تورم و شاخص‌های کلان اقتصادی اثر می‌گذارد، مطالعات نمایندگان و مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد افزایش ناگهانی قیمت‌ها آثار مخرب و زیان‌باری را در پی خواهد داشت.

بختیار در پاسخ به این سؤال که آیا مخالفت مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی، افزایش قیمت گاز در نیمه دوم سال را نیز شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: اقدام دولت در چارچوب اختیاراتی که پیش از این مجلس به دولت داده مشکلی را ایجاد نخواهد کرد اما دولت باید چارچوب‌ها را رعایت کند و مجلس نیز بر این موضوع نظارت خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق