ندای اصفهان

برگزاری هیأت هفتگی فدائیان حسین(ع) در حرم زینبیه

کدخبر: 116774
۲۷ مهر ۱۳۹۸ در ساعت ۱۰:۲۹ ق٫ظ

به گزارش ندای اصفهان،هیأت فداییان اسلام که جزء بزرگ‌ترین و پرمخاطب‌ترین هیأت‌های اصفهان محسوب می‌شود که در مناسبت‌های مختلف اقدام به برگزاری مراسمات مذهبی می‌کرد.

پس از اتمام محرم امسال بود که سیدرضا نریمانی مداح این هیأت در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس خبر از تعطیلی هیأت به دلیل نبود مکان برای برگزاری جلسات خبر داد.(اینجا بخوانید)

این موضوع سبب شد تا پویشی تحت عنوان «حمایت از هیأت بزرگ اصفهان که در آستانه تعطیلی است» در سامانه مردمی فارس من ثبت شود که در همین راستا پس از پیگیری‌های خبرگزاری فارس، مسؤولان هیأت فدائیان حسین (ع) علت توقف فعالیت در مسجد محمدیه را عدم همکاری هیأت امنای مسجد مطرح کرده‌اند، درحالی‌که متولیان مسجد، اعتراض همسایه‌ها را علت اصلی اعلام کردند و اذعان داشتند که هرگز به‌طور رسمی صحبتی پیرامون عدم فعالیت آن‌ها در مسجد اعلام‌نشده است.

این هیأت پیش از این نیز در چند مسجد و امام‌زاده فعالیت‌ داشته که از هرکدام به دلایل مختلفی خارج شده‌اند و پس از آن‌که بعد از 6-7 سال همچنان مستاجر بودند، تصمیم به تعطیلی هیأت‌شان گرفتند تا مسؤولان فکری به حال این هیأت کنند.

درنهایت و پس از گذشت چند هفته با هماهنگی‌های انجام‌شده، برنامه‌های هفتگی هیأت فدائیان حسین از 4 مهرماه به‌صورت هفتگی در آستان مقدس حرم حضرت زینبیه (س) درحال برگزاری است.

هیأت فدائیان حسین (ع) با راه‌اندازی پویشی با عنوان «خشت‌های بهشتی» در راستای مشارکت در خرید و احداث حسینه و مجموعه فرهنگی هیأت فدائیان حسین (ع) از مردم ولایت‌مدار و مذهبی اصفهان که تمایل به کمک مالی در جهت انجام این امر دارند، دعوت به عمل‌آورده است.

 موضوع حمایت هیأت بزرگ اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من است که با عنوان «حمایت از هیأت بزرگ اصفهان که در آستانه تعطیلی است» در این خبرگزاری ثبت شده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,