دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳

انتقاد بازرس کل استان اصفهان از شیوه اجرای ملاقات‌های مردمی

بازرس کل استان اصفهان با بیان اینکه مدیران ادارات باید ۲۴ ساعته پاسخگوی ارباب رجوع باشند گفت: مطالبه‌گری از مسئولان در اولویت کار مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر قرار گیرد.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا صادق‌زاده جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان و جمعی از اعضای ستادی مجمع با سید محمد مهدی طباطبایی رئیس منطقه 6 و بازرس ‌کل استان اصفهان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار طباطبایی بازرس کل استان اصفهان با تشکر از تلاش‌های ناظران مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار داشت: اعتقادات خوب و موثر دلسوزان سبب شده تا بسیاری از معضلات جامعه برطرف شود و این دغدغه مندی ناظران مجمع برای یک جامعه اسلامی قابل تقدیر و حمایت است.

وی تصریح کرد:  نگاهی حاکم این است که تا از ظرفیت‌های داخل کشور به نحو احسن بهره برداری شود و در هر زمان و هر جا که مدیری برای اصلاح امور به میدان آمد و نگاهش به ظرفیت‌های داخل بود موفقیت‌های چشمگیری داشته است، همانطور که می‌بینیم حجت‌الاسلام رئیسی در مدت کوتاهی که در قوه قضائیه مشغول به کار شده‌اند کارهای بسیار جهادی را انجام داده که باید از این تلاش‌ها‌ حمایت شود.

بازرس کل استان اصفهان به انتخاب مدیران برای اداره امور اشاره کرد و افزود: باید مردم در انتخاب مدیران و نمایندگان دقت بیشتری را انجام دهند و یکی از وظایف شما به‌عنوان یک نهاد مردمی ورود به این عرصه بسیار مهم است و مهندسی این کار بسیار مهم را در دست گرفته و مردم را راهنمایی کنید.

وی به مشکلات اجرایی کشور اشاره کرد و گفت: عدم برنامه‌ریزی صحیح، مدیریت و عدم نظارت یکی از مشکلات بسیار عمده برای فعالیت‌های اجرایی کشور است که باید تلاش کنیم که این ضعف‌های مدیریتی کشور برطرف گردد و این جز با مطالبه‌گری امکان‌پذیر نخواهد بود.

طباطبایی به مطالبه‌گری در مورد مسائل آموزشی اشاره کرد و گفت: مربی پرورشی ابتدایی در دوره اصلاحات از آموزشگاه‌ها حذف شد و همچنین سند 2030 به صورت خیلی آرام در بعضی از مهد کودک‌ها و پیش دبستانی‌ها در حال اجرا است که باید دغدغه‌مندان جامعه و خصوصا مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر که از پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است آن را مطالبه گری کند.

وی با انتقاد از ملاقات‌های مردمی مدیران ادارات در یک روز از هفته اظهار داشت: تز فکری اشتباهی در ادارات به ثمر رسیده که مدیران در هفته یک روز به عنوان ملاقات مردمی قرار داده‌اند که این کار بسیار نادرستی است، کسی که مدیر یک اداره و یا نهاد می‌شود باید 24 ساعته جوابگوی ارباب رجوع خود باشد.

بازرس کل استان اصفهان افزود: باید مسئولان در دسترس مردم باشند، چه معنایی دارد که مدیر یک اداره فقط در هفته یک روز مردم بتوانند با او ملاقات کنند خیلی از مشکلات مردم آنی است و باید رفع شود، افرادی که این تز فکری که در هفته یک روز مدیران ملاقات مردمی داشته باشند را داده‌اند نفوذی‌های دشمن هستند و باید یکی از کارهای مجمع رهروان امربه معروف و مردم مطالبه‌گری در این مورد باشد.

وی به طرح مساجد قرارگاه مهر و امید اشاره کرد و افزود: مسجد اگر یک پایگاه مردمی هست باید در تمام زمینه‌ها فعال باشد و همیشه در دسترس مردم. متاسفانه امروز مساجد جایگاه و کارکردهای خود را از دست داده‌اند و این طرح می‌تواند با همت امام جماعت مسجد کارکردهای خود را احیا کند.

طباطبایی تصریح کرد: مسجد مامن و پناهگاه مردم است و باید پایگاهی باشد که بتواند علاوه بر موضوعات عبادی به موضوعات اجتماعی مردم هم بپردازد و همچنین موضوع خانواده که این روزها مغفول مانده است با برگزاری جلسات و کلاس آموزشی با حضور علماء و کارشناسان دینی به این مسئله مهم هم پرداخته شود.

وی در پایان تصریح کرد: در ادارات شعار سال به صورت بنر نصب م‌ شود ولی بعضی از مدیران برای رسیدن به آن تلاشی نمی‌کنند و اگر هر مدیری شعار سال و فرمان 9 ماده‌ای مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند خیلی از مشکلات مردم برطرف می‌شود، خیلی از تخلفاتی که صورت می‌گیرد با چراغ سبز مدیران است که باید مطالبه‌گری جدی در ویژه برنامه‌ریزی و نظارت در ادارات صورت گیرد، سازمان بازرسی اعلام آمادگی می‌کند تا هم از ناظرین مجمع به عنوان بازرس استفاده کند و هم کارشناسان خود را برای بهره برداری در برنامه‌های متنوعی که مجمع اجرا می‌کند و همچنین مطالبه‌گری در اختیار این نهاد مردمی قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید

لشکر 10 هزار نفری آماده مطالبه‌گری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر

حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق زاده جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در این دیدار به مصوبه شورای عالی فرهنگی در مورد عفاف و حجاب اشاره و اظهار داشت: 306 وظیفه برای 26 دستگاه در مورد مسئله عفاف و حجاب مصوب شده و همانطور که رئیس قوه قضائیه هم سازمان بازرسی کل کشور را مأمور ورود به این مهم کرده است درخواست داریم که به صورت جدی به این مسئله پرداخته شود.

وی تصریح کرد: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر با پتانسیلی مردمی که در آن وجود دارد آماده هر گونه همکاری در خصوص مطالبه گری است و امروز لشکر 10 هزار نفری مطالبه‌گری آماده به‌کار متشکل از خواهر و برادر برای مطالبه‌گری واجب فراموش شده در خدمت جامعه اسلامی هستند. و خدا را شکر با استقبال خوبی که مردم از برنامه‌های مجمع داشتند این جمعیت عظیم با آموزش‌های مستمری که برای آنها برنامه ریزی شده آمادگی هر گونه همکاری با سازمان بازرسی را دارند.

انتهای پیام/

منبع:روابط عمومی مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715