ندای اصفهان

تدوین طرحی در مجلس درباره سفرهای خارجی مسئولان

کدخبر: 116676
۲۲ مهر ۱۳۹۸ در ساعت ۱۰:۵۴ ق٫ظ

به گزارش ندای اصفهان،حسن کامران نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در چند وقت اخیر اطلاعلاتی درباره سفرهای خارجی مسئولان به نمایندگان ارجاع شده است، گفت: گزارشاتی به دست ما دست رسیده است که برخی از مسئولان از جمله روسای فدراسیون‌ها و مسئولین مناطق آزاد به سفرهای اعزام شده اند که مجوزهای لازم را نداشته اند.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه باید سفرهای خارجی مسئولان را ظابطه مند کرد تا از هدر رفت بیت المال جلوگیری کرد، ادامه داد: طبق اطلاعات واصل شده برخی سفر مسئولان میلیارد‌ها تومان هزینه برمی‌دارد و گاهی هیچ نتیجه ای ندارد که باید از بسیاری از آن‌ها جلوگیری شود.

نماینده اصفهان در مجلس با بیان اینکه جمعی از نمایندگان اخیراً طرحی را برای ساماندهی و اصلاح قانون سفرهای خارجی مسئولان تدوین و به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کرده اند، اظهار داشت: این طرح در معاونت قوانین در حال بررسی است و قرار است پس از اعلام وصول به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد:وی افزود: این طرح تاکید دارد که اگر مسئولی قرار بود به سفر خارجی برود باید مجوز لازم را دریافت کرده و گزارشی از سفر خود ارائه دهد.

انتهای پیام/
منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,