شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷

«حرّ انقلاب» شهیدی که زیربار حرف زور نرفت

تئاتر «شاهرخ» به روی صحنه می‌رود

کارگردان نمایش «شاهرخ» با اشاره به اینکه نمایش‌های ارزشی حمایت نمی‌شود، گفت: نمایش شاهرخ، زندگینامه شهید ضرغام را روایت می‌کند که در جامعه چهره مثبتی نداشته اما عاشق ایدئولوژی امام خمینی(ره) می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،محمد رادمهر  با اشاره به اجرای نمایش شاهرخ در اصفهان اظهار داشت: نمایش شاهرخ کاری پژوهشی و مستند است که به زندگینامه شهید شاهرخ ضرغام پرداخته است.

وی افزود: حدود سه ماه پژوهش و دو ماه نگارش آن به طول انجامیده و این نمایش در دومین جشنواره استانی «روح الله» و جشنواره کشوری «ارسباران» در بخش‍های کارگردانی، گریم و متن حائز رتبه شده است.

کارگردان نمایش شاهرخ در خصوص سبک اجرای آن گفت: این نمایشنامه موضوع و سبک اجرایی مستند دارد و نمایش مستند از جنگ جهانی اوج گرفت و از آن پس سبک تئاتری مستند ایجاد شد؛ به عبارتی با پیوست و استناد به متن، مجله، عکس، فیلم و … یک مقطعی از تاریخ را به صورت مستند بیان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تئاتر مستند به سه بخش تاریخی، مذهبی و شفاهی تقسیم می‌شود که این نمایش از سبک اجرایی شفاهی است و تئاتر شفاهی نیز 95 درصد توانایی بازیگر را می‌طلبد و طراحی و نور صحنه در آن خیلی کارآمد نیست، در واقع یک قسمتی از تاریخ را بازیگر روایت و بازی می‌کند.

بیشتر بخوانید
صدرا صباحی: نسل ما فارغ از کیفیت تئاتر به “چگونه سلبریتی بیاوریم” فکر می‌کند

اخبار تئاتر| الکا هدایت برای نوجوانان «شگفتی» می‌سازد

سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی برگزار می‌شود

وی افزود: بعد از آن از طرف ساواک برای جلوگیری از تظاهرات مردم دعوت به همکاری می‌شود و از آنها می‌خواهد که بعد از ماه محرم و صفر برای آنها کار کند که با مخالفت روبرو و شکنجه می‌شود.

کارگردان نمایش شاهرخ با اشاره به نکته جالب توجه داستان این شهید گفت: این شهید از لحاظ مالی و جایگاه تامین بوده و حقوق دریافتی بالایی داشته، اما زیر بار حرف زور نمی‌رود و بعد از آن به طور اتفاقی پای منبر امام خمینی(ره) می‌رود و عاشق ایدئولوژی امام می‌شود و در راستای اهداف انقلاب قدم برمی‌دارد.

وی با اشاره به اینکه اکثر آثاری که داشته‌ام ارزشی بوده اما حمایت نمی‌شود، خاطرنشان کرد: کار ارزشی قبلی من به نام «شیرین» در جشنواره مرصاد 9 جایزه دریافت کرد، اما متاسفانه تئاتر‌های ارزشی شرایط خوبی ندارند و حمایت نمی‌شوند و شاید این آخرین کار ارزشی من باشد و به جای آن وقتم را برای تئاترهای کمدی با درآمد‌های بالا و گیشه دار بگذارم.

رادمهر یادآور شد: نمایش شاهرخ به صورت تک پرسوناژ است و همه قصه را خودم بازگویی می‌کنم و به همین دلیل هم در جشنواره کشوری توانستیم نماینده خوبی از اصفهان باشیم که متاسفانه از این توانایی‌ها قدردانی و حمایت شایسته صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715