چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰

پلیس اقتصادی در استان اصفهان فعال می‌شود

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در راستای مبارزه مؤثر با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی به زودی در استان فعال خواهد شد که برخورد مؤثر و قاطع با جرائم اقتصادی مأموریت این پلیس است.

به گزارش ندای اصفهان،مهدی معصوم‌بیگی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به قرار داشتن در استانه هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: در 7 مهر ماه 98 میلاد امینی از سربازان ناجا در مقابله با سارقان در کنترل محورهای مواصلاتی در شاهین‌شهر مجروح شد و شب گذشته به شهادت رسید، از این شهید دختری یک و نیم ساله به یادگار مانده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در ماه رمضان سال جاری هم در مصاف با اشراف مسلح در منطقه عمومی شهرضا شهیدی را تقدیم کردیم و 2 نفر از اشرار مسلح و قاچاقچیان عمده به هلاکت رسیدند؛ امنیتی که در کشور موج می‌زند حاصل این رشادت‌ها و جانفشانی‌ها است، هفته‌ای نمی‌گذرد که نیروی انتظامی برای امنیت این مرز و بوم شهید ندهد و شبی روز نمی‌شود که در سراسر کشور پلیسی مجروح نشود.

وی با تأکید بر اینکه چیزی را با خدمت‌گزاری به مردم عوض نکرده و بر سر میثاق خود برای حفظ امنیت مردم هستیم تا جان خود را فدا کنیم به بیان آمار عملکرد 6 ماهه سال 98 پرداخت و ادامه داد: در 6 ماهه سال جاری 62 باند سرقت شناسایی و با آن برخورد شده و سارقان 29 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است؛ قدرت کشف هم در این 6 ماهه 12 درصد افزایش داشته و زمان سرقت و کشف را کاهش داده‌ایم و بالغ بر 330 میلیارد تومان اموال مسروقه از سارقان کشف شده است.

معصوم‌بیگی همچنین بیان کرد: در حوزه جعل هم با کاهش 30 درصدی جرم مواجه هستیم، در حوزه کلاهبرداری نیز 26 درصد کاهش وجود دارد، با 23 باند برخورد شده و متلاشی شده‌اند، حدود 550 نفر از کلاهبرداران و جاعلان نیز در سطح استان دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: در حوزه مبارزه با احتکار اخیراً بزرگترین انبار احتکار برنج که بیش از 430 تن برنج را احتکار کرده بودند کشف شد، در راستای مبارزه مؤثر با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی به زودی در استان فعال خواهد شد که برخورد مؤثر و قاطع با جرائم اقتصادی مأموریت این پلیس است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه راهنمایی و رانندگی و پلیس راه با تلاش‌های انجام گرفته و ارتقای فرهنگ ترافیکی 9 درصد کاهش کاهش جانباختگان ناشی از تصادف در شهرها وجود دارد، جانباختگان موتورسیکلت حدود 22 درصد کاهش دارد، سال گذشته گفتیم که تمرکز ویژه‌ای در حوزه آموزش این‌ها داریم؛ در رابطه با جانباختگان عابر پیاده با افزایش 8 درصدی مواجه هستیم.

معصوم‌بیگی در ادامه مطرح کرد: در حوزه پلیس راه با کاهش 2 درصدی مواجه هستیم علی‌رغم واژگونی مینی‌بوس با 13 کشته در تابستان امسال این کاهش را داریم، 431 نفر در تصادف جان خود را از دست داده‌اند و 9 هزار نفر هم مجروح و مصدوم شده‌اند؛ کماکان باید با سرعت بیشتری رعایت قانون و مقررات در رانندگی شود، پیام این آمارها این است که باید بیش از گذشته مراقب باشیم و قوانین و مقررات را رعایت کنیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه 45 درصد تصادفات سهم موتورسیکلت است، گفت: این در حالی است که این عدد در سال گذشته 53 درصد بوده است، 33 درصد سهم عابران پیاده و 22 درصد نیز سهم خودرو و سایر وسایل بوده است.

وی خاطرنشان کرد: روزهای چهارشنبه با 31.6 درصد پرحادثه‌ترین روز و ساعت 18 تا 22 پرحادثه‌ترین ساعت تصادف با داشتن سهم بالغ بر 28 درصد تصادفات است، بیشترین علل تامه تصادف عدم توجه به جلو با 40 درصد است.

معصوم‌بیگی ادامه داد: در 6 ماهه سال 98 بیشترین مقابله با تخلف حادثه‌ساز مربوط به گذرگاه عابر پیاده بوده و 83 درصد بیشتر برخورد شده است، البته در مجموع تخلفات حادثه‌ساز با کاهش مواجه هستیم؛ عبور از پیاده‌رو بیشترین جرم و تخلف موتورسیکلت‌سوار‌ها است که 7 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تأکید بر اینکه در حوزه مقابله با آلودگی هوا مردم باید برای خودروهای خود معاینه فنی بگیرند، مطرح کرد: برای کم کردن آلودگی هوا با بیش از 120 هزار خودروی فاقد معاینه فنی برخورد شده، همچنین 26 هزار خودروی دودزا نیز توقیف و با آن‌ها برخورد شده است، همچنین بیش از 6 هزار و 500 خودور به تعمیرگاه اعزام شده‌اند، با بالغ بر 63 هزار کامیون هم برخورد شده است.

وی تأکید کرد: پلیس امنیت نامحسوس را تقویت خواهیم کرد، اجازه نمی‌دهیم حقوق اجتماعی را متخلفان تضییع کنند، باید نظم اجتماعی برقرار باشد و حقوق مردم رعایت شود؛ در همین راستا در حوزه دور دور کردن و شیشه دودی با بالغ بر 5 هزار خودرو برخورد شده است.

معصوم‌بیگی تصریح کرد: به مناسبت هفته نیروی انتظامی از روز شنبه هفته آینده رانندگانی که خودرو یا موتورسیکلت آن‌ها توقیف است به استثنای مواردی که حکم قضایی دارند می‌توانند با ارائه مدارک و جرائم و 30 درصد کاهش هزینه پارکینگ وسیله خود را آزاد کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: همچنین رانندگانی که مدارک یا پلاک آن‌ها توسط پلیس توقیف شده است می‌توانند مراجعه کرده و مدارک و پلاک خود را تحویل بگیرند البته کسانی که در حال مستی و اعتیاد وسیله‌شان توقیف شده، افرادی که نمرات منفی تخلفات حادثه‌ساز داشته‌اند و رانندگی غیرمجاز برای افراد دارای گواهینامه پایه سوم از این مورد مستثنا هستند.

وی با تأکید بر اهمیت سرویس مدارس، بیان کرد: در جلوی مدرسه باید توقف‌گاه مناسب وجود داشته باشد که پلیس مدیریت می‌کند و بقیه هم باید همکاری کنند که تهدیدی برای دانش‌آموزان نباشد.

معصوم‌بیگی تصریح کرد: نظارت بر نحوه تعیین صلاحیت رانندگان مدارس و خودروها باید تحت نظارت مدرسه و خانواده باشد پلیس هم نظارت دارد، آموزش مدیران مدارس و توجیه اولیا و مربیان بسیار مهم است و الزام مدیران مدارس برای استفاده اولیا از خودروهای مناسب برای رفت و آمد دانش‌آموزان نیز بسیار اهمیت دارد؛ البته همه باید کمک کنند نمی‌توانیم شاهد این باشیم که فرزندان مردم به دلیل عدم رعایت قانون و سلامت خودرو متحمل ضرر شوند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان یادآور شد: روزانه 2 هزار خدمت در حوزه آموزش و رانندگی از جمله در زمینه آموزش رانندگی و ارائه گواهینامه ارائه داده می‌شود.

وی در رابطه با کشفیات مواد مخدر نیز توضیح داد: بیش از 23 تن انواع مواد مخدر کشف شده که 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد البته سال گذشته هم افزایش کشف مواد مخدر را داشتیم، پلیس با قدرت کار می‌کند چون مواد مخدر ابرآسیب اجتماعی است و تنها بالغ بر 3 تن مواد مخدر در شهریور کشف شده است.

معصوم‌بیگی در ادامه اذعان کرد: در حوزه دستگیرشدگان مواد مخدر 19 درصد افزایش دستگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته وجود دارد، در حوزه اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده 678 طرح اجرا شده است، 114 طرح در حوالی مراکز آموزشی و مدارس، 141 طرح در حوزه ارتقای امنیت اجتماعی و در رابطه با کنترل محورهای مواصلاتی 225 طرح اجرا شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه ابراز کرد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته 711 درصد افزایش کشفیات شیشه وجود دارد که نگران‌کننده است و باید به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی شود که اگر گرفتار مواد مخدر صنعتی شوند پایانی جز مرگ ندارد.

وی همچنین اظهار کرد: در حوزه فضای مجازی 148 درصد افزایش جرم را داشته‌ایم، ضمن اینکه افزایش کشف جرم در فضای مجازی با 108 درصد رشد مواجه است یعنی قدرت کشف پلیس در حوزه فضای مجازی ارتقا یافته است.

معصوم‌بیگی افزود: کلاهبرداری اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب 284 درصد، 53 درصد کلاهبرداری رایانه‌ای و 64 درصد مزاحمت‌های اینترنتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است؛ فعال کردن رمز یک‌بار مصرف می‌تواند به کاهش این آمار کمک کند، به میزانی که سطح آگاهی مردمی افزایش یابد این جرائم کاهش می‌یابد چراکه شاه بیت این موضوع در اختیار قرار دادن فرصت‌های جرم توسط مردم به مجرمان است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در رابطه با فعالیت پلیس 110 توضیح داد: در زمینه فوریت‌های پلیسی 110 بالغ بر 2 میلیون و 200 بار تماس داشته‌ایم که 375 هزار تماس ماهیانه، روزانه بیش از 12 هزار تماس و بیش از 500 بار تماس در ساعت بوده است؛ 23 درصد تماس‌ها در حوزه امدادخواهی تصافات،21 درصد نزاع و درگیری، 9 درصد سرقت و 10 درصد موضوعات اجتماعی بوده است.

وی همچنین بیان کرد: شکایت از نیروی انتظامی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است و رضایتمندی هم به همین نسبت افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715