سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
 آمادگی ایران برای بدترین‌ها بعد از توافق/ بزرگترین زرادخانه موشکی منطقه دراختیار ایران   

"یک منبع نظامی قطری می‌گوید ذخایر سلاح‌های متعارف ایران در منطقه بزرگترین بوده و تهدیدی برای کشورهای عربی و پایگاه‌های آمریکا در خاورمیانه می‌باشد."

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیـوز، خبرگزاری انگلیسی رویترز (reuters) در یادداشتی به بررسی اثرات توافق هسته‌ای بر آینده اقتصادی ایران و اقدامات نظامی امنیتی نیروهای مسلح کشور برای آماده سازی و تجهیز علیه هرگونه تهدید احتمالی و بالقوه علیه جمهوری اسلامی پرداخت.

 

 

در ابتدای این گزارش با اشاره به حصول توافق هسته‌ای میان ایران و قدرتهای جهانی که برنامه هسته‌ای ایران را در ازای رفع تحریم‌ها محدود می‌کند؛ آمده است در حالی که دولت ایران به ایجاد رفاه و آسایش درپی توافق هسته‌ای و برداشته شدن تحریم‌ها وعده می‌دهد اما تدابیر امنیتی با نیم‌نگاهی به بقای سیاسی بطور علنی در حال شدت گرفتن و وخیم شدن است.

 

 

رویترز با بیان نمایش پیشرفت‌های نیروهای مسلح ایران در زمینه‌های بازدارندگی موشکی، مدعی شد که هدف پیام‌های نظامی روزافزون ایران، دشمنان خارجی و میانه‌روهای داخلی است و همچنین به رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی خلیج فارس هشدار داده است. “رهبر ایران نیز اصرار دارد که [توافق] باعث ایجاد دروه جدیدی از همکاری‌ها با امریکا نشود.”

 

 

این خبرگزاری انگلیسی که بنظر سپاهیان پاسدار انقلاب اسلامی را با نیروهای امنیتی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس اشتباه گرفته از آنها با عنوان “مردانی با عینک‌آفتابی!” یاد کرده و با اشاره به ویدئوی منتشر شده از تونل‌های زیرزمینی موشک‌های بالستیک سپاه و سخنان سردار حاجی‌زاده در این رابطه مدعی شد: “آنها و دیگر نیروهای امنیتی ایران از هشدارهای ایشان (رهبر معظم انقلاب)‌ با خوشحالی استقبال کردند.”

 

 

رویترز که بنظر از پیشرفت‌های دفاعی امنیتی ایران بسیار نگران و هراسناک شده است، برای تخریب وجهه این دستاوردهای متعدد به نقل از یک کارشناس ارشد اندیشکده بین‌المللی مطالعات استراتژیک (IISS) مدعی شد که موشک عماد برای سال‌های آماده عملیات نیست و این درحالی است که آزمایش این موشک با موفقیت هرچه تمام‌تر همه ادعاهای کذب این رسانه‌های معاند را برباد داد.

 

 

در ادامه این یادداشت با ادعای اینکه زمان‌بندی نمایش این پیشرفت‌ها بیشتر سیاسی بوده تا تکنولوژیک نوشت: “ایران از تهدیدات آمریکا و اسراییل برای هرگونه حمله‌ای در دوران پسا توافق هسته‌ای آگاه است. از نظر داخلی نیز بنظر می‌رسد که تمهیدات امنیتی گوشه چشمی نیز به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری داشته باشد.”

 

 

“از نظر دشمنان ایران این پیام‌های نظامی بصورت زرادخانه‌ای از موشک‌ها، سلاح‌های غیرمتعارف، شبه نظامیان مستقر در کشورهای منطقه‌ای و همچنین قایق‌های مهاجم فوق سریع که هرگونه کشتی‌رانی در خلیج‌فارس را مختل می‌کنند؛ تعبیر می‌شود. سپاه نیز قصد ندارد نفوذ خود بر منطقه را تسلیم کرده یا اجازه دهد که برخی در ایران خودشان را با نظم منطقه‌ای مدنظر آمریکا وفق دهد.”

 

 

رویترز با اشاره به نیروی هوایی و توان موشکی ایران مدعی شد: “زرادخانه موشکی ایران قویترین در منطقه می‌باشد. بهبود دقت موشک‌ها می‌تواند باعث هدف گرفتن راحت‌تر پایگاه‌های نظامی یا مراکز استراتژیک شود. یک منبع نظامی قطری می‌گوید ذخایر سلاح‌های متعارف ایران در منطقه بزرگترین بوده و تهدیدی برای کشورهای عربی و پایگاه‌های آمریکا در خاورمیانه می‌باشد.”

 

 

در پایان این گزارش به نقل از هفته نامه جینز دیفنس ویکلی (Jane’s Defence Weekly) آورده شده است: “درحالی که این طرح‌های تبلیغاتی بنظر تهاجمی هستند ولی ایرانیان همیشه اعلام کرده‌آند که ماهیت دفاعی دارند. اکنون که توافق هسته‌ای در میان است، ممکن است همه چیز حالت عادی به خود بگیرد.”

 

 

 

۵۰

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز