دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

میزبانی دانشجویان از خانواده دانشمند زندانی در آمریکا

دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه اصفهان از برگزاری میزگردی با حضور خانواده دانشمند دستگیر شده در آمریکا در روز شنبه ۲۳ شهریور ماه ۹۸ در دانشگاه اصفهان خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان،محمد دلگشایی‌فر اظهار کرد: ۳۰ مهر ۹۷ «مسعود سلیمانی» از دانشمندان برجسته ایرانی در بدو ورود به خاک آمریکا با دلایل واهی دستگیر شد اما با کمال تعجب این اتفاق در سکوت کامل خبری صورت گرفت و تا ماه بعد رسانه‌ها به آن نپرداختند.

دبیرکل انجمن اسلام دانشجویان دانشگاه اصفهان با بیان این که احساس می‌کنیم جامعه هنوز نسبت به این اتفاق آگاه نیست، گفت: به همین منظور در نظر داریم طی میزگردی در ساعت ۱۴ روز شنبه ۲۳ شهریور در دانشگاه اصفهان میزبان خانواده پرفسور مسعود سلیمانی باشیم تا نسبت به آخرین وضعیت این چهره علمی مطلع شده و جامعه را نیز نسبت به این موضوع حساس کنیم.

وی افزود: در این برنامه پای صحبت‌های خانواده این استاد می‌نشینیم و اعضای شورا نیز در این خصوص نظرات خود را بیان خواهند کرد.

دلگشایی‌فر با انتقاد از عدم پیگیری مسؤولان وزارت خارجه برای آزادی دانشمند ایرانی تاکید کرد: با وجود این در هفته‌های گذشته شاهد نامه ۲ هزار نفری از دانشجویان و نخبگان علمی بودیم که درخواست پیگیری این پرونده را داشتند.

به گزارش فارس، اواخر اردیبهشت ماه امسال بود که رسول سلیمانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از دستگیری برادرش «در حالی که برای سپری کردن فرصت مطالعاتی از دانشگاه تربیت مدرس عازم آمریکا شده بود» خبر داد؛ «مسعود سلیمانی» استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس و یکی از محققین برجسته در حوزه سلول‌های بنیادی و نیز یکی از ۱۰۰ دانشمند برتر سال ۲۰۱۷ معرفی شده که به گفته برادرش در تاریخ ۳۰ مهر ۹۷ در بدو ورود به خاک آمریکا دستگیر و به ندامتگاه منتقل شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق