شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹

خبر بد برای رانندگان عشق سرعت‌!

رئیس پلیس راه راهور گفت: به زودی هوشمندسازی ثبت تخلفات رانندگی در محور‌های شمال تکمیل خواهند شد.

به گزارش ندای اصفهان، در اغلب محورهای بین شهری استان‌های شمالی کشور به جای استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت از دست اندازهای بزرگ برای کنترل سرعت خودروها استفاده شده است که نشان دهنده کمبود دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی در این محورهاست.

حال نبود دوربین‌های ثبت تخلفات و کنترل سرعت موجب شده که رانندگان با سرعت غیر مجاز در این محورها تردد و هنگام رسیدن به دست‌انداز‌ها، با ترمز‌های ناگهانی اقدام به کاهش سرعت کنند که همین امر موجب نارضایتی بسیاری از هموطنان و همچنین وقوع بسیاری از تصادفات رانندگی در معابر این مناطق می‌شود.

در همین راستا سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه یکی از نکات حائز اهمیت در زمینه تردد رانندگان در جاده‌های کشور مدیریت سرعت است، اظهار کرد: سرعت نقش جدی در وقوع تصادفات دارد و ما این موضوع را از اهداف محوری خودمان در نظر گرفته‌ایم.

وی گفت: ایجاد سرعتکاه‌ها در سال‌های گذشته یکی از روش‌های مدیریت سرعت بود، اما با روی کار آمدن تجهیزات هوشمند این مأموریت به تجهیزات و سیستم‌های هوشمند واگذار شد.این سیستم طی سال‌های متوالی مدرن‌تر، بروز‌تر و کارآمدتر شده است و در حال حاضر دوربین‌های ثبت تخلفات در مکان‌های نصب شده، قادر به تشخیص سرعت متوسط وسایل نقلیه هستند.

سردار حسینی گفت: به جای استفاده از سرعتکاه‌ها و کاهنده‌های سرعت که به صورت فیزیکی در سطح محورهای شمالی وجود دارند، باید سیستم کنترل هوشمند را توسعه دهیم و در حال حاضر این اتفاق هم افتاده است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا بیان کرد: به زودی هوشمندسازی ثبت تخلفات رانندگی در محور‌های مواصلاتی مهم و پر حادثه کشور تکمیل خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق