پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷

بایسته ها مسئول طراز دولت اسلامی

سوای از بررسی عملکرد چهره های خاص و مشهور (سلبریتی) که یکی از علل انتقال ارزش های نازیبا و بی پایه و منحرف غیر فرهنگی و ضد فرهنگی می باشد، افراد دارای جایگاه و منصب در جمهوری اسلامی به خودی خود زمینه های بروز و ظهور این انحرافات را ایجاد نموده اند...

ندای اصفهان- امیرحسین میرزایی

حوادث اخیر جامعه اسلامی در موضوع عفاف و حجاب مورد توجه و تعجب بسیاری از دغدغه مندان و متدینین گردیده است. روند رو به فزونی حیازدایی و بی غیرتی با توجه به فعالیت های گسترده و همه جانبه رسانه ها و جذابیت های خاص رسانه ای که باعث این امر شده است که در نتیجه موجب شده متفکرین و جامعه شناسان دینی به حرکت افتاده و راهکارهایی را بـرای حل این مسـئله اجـتماعی بـیابند.

در وهله اول تأکید بر اجتماعی بودن موضوع عفاف و حجاب و ارزش گذاری آن برای جامعه بسیار ضروری است چرا که نظام ارزشی ما دچار انحرافات متعدد شده است.

اما پیگیری راه های حل مسأله دو ویژگی بسیار مهم را باید داشته باشد:

– مسئول طراز دولت اسلامی و دغدغه مند در زمینه های اعتقادی

– حرکت های مردمی و خودجوش و آتش به اختیار با توجه مناسبات مختلف جغرافیای و فرهنگی مردم مناطق مختلف کشور

سوای از بررسی عملکرد چهره های خاص و مشهور (سلبریتی) که یکی از علل انتقال ارزش های نازیبا و بی پایه و منحرف غیر فرهنگی و ضد فرهنگی می باشد، افراد دارای جایگاه و منصب در جمهوری اسلامی به خودی خود زمینه های بروز و ظهور این انحرافات را ایجاد نموده اند.

تأثیر مسئولین تحصیل کرده در غرب و یا فرزندان مسئولین محصل در کشورهای اجنبی (که اینگونه افراد معمولا واداده نسبت به فرهنگ برهنگی و بی مبالاتی و بی دینی هستند)، تأثیر رسانه های آزاد، تأثیر افراد و گروه های نفوذی دست نشانده بیگانگان و سست بودن پایه های اعتقادی برخی مسئولین که با دیدن برخی معضلات اجتماعی و اقتصادی دست روی دست گذاشته و برای آرام کردن فضای مدیریتی خود و پرهیز از چالش ها، هیچ اقدامی در جهت حفظ و غنای فرهنگ خودی انجام نمی دهند، از جمله دلایل انحرافات فرهنگی از جانب مسئولین است.

شاید جای پاسخ به این سوال خالی باشد که فرد مسئول نیز برآمده از متن همین مردم است پس خواسته مردم و جامعه همین است! در صورتی که شبهه مطرح شده، پاسخی انحرافی به چرایی ولنگاری فرهنگی در نظام مدیریتی است و نباید ذهن ما را از پاسخ اصلی دور کند که مسئول و مدیر بر اساس برخی شایستگی ها و بایسته ها و تمایزات به جایگاه و منصب رسیده است که جدای از تخصص و مهارت و علم در حوزه تصدی مأموریت محوله، شاخصه های اخلاقی و رفتاری و اعتقادی را نیز باید در بر داشته باشد.

در غیر این صورت باید راه برای اهل تصوف و دراویش هم جهت مدیریت و وزارت و وکالت باز باشد، بزهکاران نیز که جزئی از همین جامعه اند باید بتوانند به منصب برسند،  پیروان عرفان های کاذب و مسلک های دروغین انحرافی هم باید بتوانند بی پروا وارد عرصه مدیریتی جامعه شوند و همه این ها بتوانند طبق عقیده خود رفتار کنند.

شاید لازم باشد بایسته های مسئول طراز اسلامی برای همگان تبیین شود، شاید لازم باشد مسئولین هم بدانند که جایگاه ایشان، جایگاهی تأثیرگذار بر خصوصیات اخلاقی و رفتاری جامعه است.

بخش عظیمی از حرکت های خودجوش مردمی نیز باید به سمت مطالبه گری از مسئولین و مدیران برود تا ایشان دچار اشتباه محاسباتی و تصمیم گیری اشتباه در حوزه مسئولیتی خود و یا فعالیت های شخصی و خانوادگی نشوند. همه مسئولین، چه متولیان امر فرهنگ و غیر آن باید سنجه های مدیریتی در جامعه اسلامی، چه در حوزه کاری و سازمانی و چه در حوزه شخصی و خانوادگی خود را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715