شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته حقوق

کشور کانادا دارای چندین دانشکده حقوق است که بعضی از آن‌ها در بین برترین‌های جهانی قرار گرفته‌اند، که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم...

ندای اصفهان- رپورتاژ آگهی/

کشور کانادا دارای چندین دانشکده حقوق است که بعضی از آن‌ها در بین برترین‌های جهانی قرار گرفته‌اند، که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

قبل از معرفی دانشگاه‌ها باید به این نکته توجه کرد که هر شخصی بخواهد در کانادا به تحصیل در رشته حقوق بپردازد باید قبل از ورود به دانشگاه در آزمون ال اس ای تی شرکت کند و نمره ۱۵۰ به بالا را کسب کند. این آزمون ۴ مرتبه در سال برگزار می‌شود. لیسانس حقوق در کانادا معمولا ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. دوره فوق لیسانس حقوق در کانادا یک یا دو سال به طول می‌انجامد. ورود به این مقطع تحصیلی بسیار مشکل است. تحصیل در مقطع دکتری سه سال به طول می‌انجامد.

دانشگاه تورنتو. این دانشگاه اولین دانشگاه معتبر کانادا و هفدهمین دانشگاه برتر در دنیا است. دانشگاه تورنتو در شهر تورنتو واقع شده است. در دانشکده حقوق این دانشگاه گرایش‌های مختلف حقوق تدریس می‌شود. کسی که قصد گرفتن پذیرش از این دانشگاه را دارد باید معدل حدقل ۱۵٫۲۵ داشته باشد. اگر معدل شما کمتر از معدل ذکر شده باشد باید حداقل پنج سال سابقه کار داشته باشید تا فقدان شرط لازم برای حداقل معدل جبران شود.

همچنین باید ریز نمرات تحصیلی خود را در صورتی که به زبان انگلیسی نباشد همراه با ترجمه رسمی انگلیسی برای دانشگاه ارسال کنید. شما باید دو توصیه نامه از اساتید خود برای دانشگاه تورنتو ارسال کنید. در توصیه نامه اساتید باید صلاحیت شما برای ادامه تحصیل در رشته حقوق را تایید کرده باشند.

متقاضی پذیرش در این دانشگاه باید یک انگیزه نامه تنظیم کند و در آن هدف خود از ادامه تحصیل در رشته حقوق را توضیح دهد. یک نمونه رایتینگ هم باید ارسال کنید تا صلاحیت علمی شما برای ادامه تحصیل در رشته حقوق و به ویژه  ورود در دانشگاه تورنتو احراز شود. شما باید در آزمون تافل شرکت کرده و حداقل نمره ۹۲ را کسب کرده باشید و اگر در آزمون ایلس شرکت کردید باید حداقل نمره ۷۰ را کسب کرده باشید.

البته آزمون‌های دیگری هم معتبر هستند که شما هر زمانی که قصد گرفتن پذیرش داشتید می‌توانید لیست آن‌ها را در سایت دانشگاه تورنتو مشاهده کنید. دانشگاه تورنتو به نسبت سایر دانشگاه‌های کانادا شرایط سخت‌تری برای ورود به رشته حقوق در نظر گرفته است. فارغ التحصیلان دانشگاه تورنتو زود‌تر از سایر فارغ التحصیلان وارد بازار کار می‌شوند. این دانشگاه رتبه ۲۱ را در جهان به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا چگونه است

دانشگاه اوتاوا. این دانشگاه در شهر اونتاریا واقع شده است. دانشکده حقوق این دانشگاه در رنکینگ سال ۲۰۱۵ در رتبه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ دانشکده حقوق برتر در دنیا قرار گرفت. گرایش‌های مختلف رشته حقوق در این دانشکده تدریس می‌شود. یکی از این گرایش‌ها حقوق بین‌الملل بشر دوستانه و امنیت بین المللی است. در این گرایش شما بیشتر درس‌های مرتبط با حقوق بین‌الملل و حقوق بشر را مطالعه خواهید کرد و بیشتر با کنوانسیون‌های بین‌المللی سر و کار دارید.

در این گرایش از حقوق به حقوق داخلی کشور‌ها پرداخته نمی‌شود. یکی دیگر از گرایش‌ها حقوق تجارت بین الملل است. در این گرایش از حقوق درس‌هایی مانند حقوق حمل و نقل دریایی، حقوق اسناد تجاری بین المللی تدریس می‌شوند. در این گرایش هم به حقوق داخلی کشور‌ها پرداخته نمی‌شود.

گرایش دیگری که در دانشکده حقوق دانشگاه اوتاوا تدریس می‌شود حقوق محیط زیست است. در این گرایش به مسوولیت مدنی دولت هم در مسائل مرتبط به محیط زیست پرداخته می‌شود. گرایش دیگر، حقوق و عدالت اجتماعی است در این گرایش بیشتر به نظریه‌های حقوقی در زمینه عدالت و ارتباط حقوق با عدالت و نظم عمومی پرداخته می‌شود.

محصلینی که به مطالعه نظریه‌های صرف حقوقی علاقه ندارند نباید این گرایش را انتخاب کنند. در این گرایش یه نظریه مکاتب مختلف حقوقی مطرح می‌شود. یکی دیگر از گرایش‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود حقوق زنان است. این گرایش معمولا جزء گرایش‌های پر‌طرفدار محسوب می‌شود و در آن به حقوق مختلفی که زنان باید از آن‌ها برخوردار باشند مثل حقوق سیاسی، حقوقی که زن در خانواده و در جامعه دارد پرداخته می‌شود.

یکی دیگر از گرایش‌های جدید و جذاب این دانشگاه، حقوق و تکنولوژی است. این گرایش هم به دلیل جدید بودن طرفداران زیادی دارد و سالانه تعداد زیادی دانشجو برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر این گرایش را انتخاب می‌کنند.

اگر قصد دارید از ترم سپتامبر در این دانشگاه تحصیل کنید باید حداکثر تا اول مارچ درخواست خود برای پذیرش را به دانشگاه ارسال کنید. برای تحصیل در این دانشگاه نیز باید مدارکی که برای پذیرش در دانشگاه قبلی ذکر شد ارسال شود و ۱۰۰ دلار کانادایی هم باید برای بررسی مدارک به حساب دانشگاه واریز شود. برای گذراندن مقطع تحصیلی فوق لیسانس یا دکتری در این دانشگاه شما باید تز یا پروژه تحقیقاتی را به عنوان یکی از واحد‌های درسی خود بگذرانید. تز تحقیق وسیع‌تر و جامع‌تری است و انجام ان وقت بیشتری را می‌طلبد و به نظر می‌رسد که بیستر دانشجویانی که قصد جذب هیات علمی در آینده دارند تز را انتخاب می‌کنند.

دانشگاه آلبرتا. این دانشگاه نیز در رنکینگ جهانی رتبه ۱۵۰ تا ۲۰۰ را دارد. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید با توجه به علایق شخصی خود  thesis based یا course based را انتخاب کنید. در واقع واحد‌های درسی از پیش تعیین شده‌ای برای گذراندن وجود ندارد، بلکه شما با توجه به موضوعی که برای پایان‌نامه یا تحقیق خود انتخاب کرده‌اید واحد‌های درسی را می‌گذرانید.

پایان نامه کامل‌تر از تحقیق ساده است. اگر برای ترم سپتامبر قصد تحصیل در این داشگاه را دارید باید مدارک خود را به صورت اینترنتی تا اول فوریه به دانشکده حقوق این دانشگاه ارسال کنید. مدارک لازم را باید از روی سایت دانشگاه رصد کنید چون ممکن است برای هر دوره مدارک لازم متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: ویزا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا: این دانشگاه پس از دانشگاه تورنتو معتبرترین دانشگاه کانادا است و در رتبه‌بندی جهانی رتبه ۳۷ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در غرب ونکوور و کلونا قرار گرفته است. این دانشگاه به دلیل اهمیت دادن به تحقیق و نوآوری دانشگاه بسیار خوبی برای اشخاصی است که تمایل به کار‌های تحقیقاتی و اختراع دارند محسوب می‌شود. هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه از ۳۴ هزار دلار شروع می‌شود.

دانشگاه مک گیل: این دانشگاه سومین دانشگاه معتبر کانادا محسوب شده و در رتبه‌بندی جهانی نیز جایگاه ۴۴ را به خود اختصاص داده است. تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

دانشگاه مونترال: این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا محسوب شده و در رتبه‌بندی جهانی جایگاه ۹۰ را به خود اختصاص داده است. در این دانشگاه نیز رشته حقوق با کیفیت بالا تدریس می‌شود.

دانشگاه وسترن: این دانشگاه نیز یکی از معتبر‌ترین دانشگاه‌های دنیا محسوب شده و با داشتن بیش از ۴۰۰ رشته متنوع یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا هم محسوب شده و شما می‌توانید برای ادامه تحصیل در کانادا در رشته حقوق این دانشگاه را انتخاب کرده و از کلاس درس اساتید توانمند آن استفاده کنید. این دانشگاه در شهر لندن واقع در استان انتاریو قرار گرفته است و هر ساله هزاران دانشجو را به خود جذب می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق