سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
وال استریت ژورنال:
 ارتش سایبری ایران ایمیل اوباما را هک کرد   

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقام های آمریکا مدعی شده است در هفته های گذشته ارتش سایبری ایران ایمیل و حساب های شبکه اجتماعی باراک اوباما رییس جمهور آمریکا را هک کرده است.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از عصر ایران روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقام های آمریکا مدعی شده است در هفته های گذشته ارتش سایبری ایران ایمیل و حساب های شبکه اجتماعی باراک اوباما رییس جمهور آمریکا را هک کرده است.

 

بر اساس گزارش این روزنامه آمریکایی، مقامات آمریکایی بر این باورند این موضوع با دستگیری اخیر یک تاجر آمریکایی ایرانی تبار در ایران گره خورده است.

 

به نوشته این گزارش ارتش سایبری ایران سالهاست که اقدام به هک کردن و نفوذ سایبری به شبکه های دولتی آمریکا می کند.

 

این روزنامه آمریکایی  مدعی شده است در هفته های گذشته موجی ازعملیات هک  ارتش سایبری علیه مقامات و شهروندان آمریکایی به راه افتاده است،  افرادی که روی سیاست ایران کار می کنند از جمله پرسنل وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران و یا حتی روزنامه نگاران و دانشگاهیان از سوی ارتش سایبری ایران هک شده اند.

 

بر اساس این گزارش عملیات هک از سوی ارتش سایبری ایران علیه مقامات، موسسات آمریکایی پس از توافق هسته ای ماه جولای(۲۴ تیر) افزایش یافته است.

 

یک منبع مطلع در دولت آمریکا گفته است پس از دستگیری سیامک نمازی شهروند آمریکایی ایرانی تبار در ماه اکتبر در تهران، عملیات هک علیه حساب های اوباما و نهادها و موسسات آمریکا به طور محسوسی افزایش داشته است.

 

یک مقام آمریکایی به ژورنال گفته است دولت آمریکا مشغول بررسی مساله دستگیری نمازی در تهران و احتمال ارتباط این دستگیری با حملات سایبری اخیر است.

 

به نوشته وال استریت ژورنال دوستان و شرکای تجاری نمازی در دوبی گفته اند پس از دستگیری نمازی لپ تاب او در محل زندگی اش ضبط شده و این مساله می تواند بی ارتباط با هک های اخیر نباشد.

 

یک عضو هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک اما در رابطه با این ادعای جدید آن را ساختگی خوانده است.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز