جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: خواندنيها
چاپ خبر
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴

معرفی و دانلود بازی سبک استراتژیک در ویجی دی ال

در این مطلب به معرفی و بررسی تاریخچه و ویژگی های بازی های استراتژیک می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا این سبک استراتژیک مهم را بشناسیم و با آن آشنا شویم...

به گزارش ندای اصفهان، در این مطلب می خواهیم به معرفی و دانلود بازی سبک استراتژیک در ویجی دی ال برای شما کاربران گرامی بپردازیم. در صورتی که به دانلود بازی های دوبله فارسی استراتزیک علاقه دارید تا پایان با ما همراه باشید.

 بازی سبک استراتژیک در ویجی دی ال

سبک استراتژیک در میان بازی دوستان طرفداران فراوانی دارد و درک ساختار آن هم چندان دشوار نیست. اما زیرشاخه های سبک استراتژیک کمتر مورد توجه و آگاهی علاقمندان به این سبک قرار گرفته اند. استراتژیک، یکی از بزرگ ترین زیرشاخه های سبک استراتژیک است. در این مطلب به معرفی و بررسی تاریخچه و ویژگی های می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا این سبک استراتژیک مهم را بشناسیم و با آن آشنا شویم.

استراتژی سبکی است که در آن فکر کردن و انتخاب طرح و نقشه‌ی درست برای دستیابی به پیروزی از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف اصلی در بازی‌های این سبک اتخاذ استراتژی مناسب جهت غلبه بر چالش‌های تعیین شده است.

در بازی‌ های استراتژی (Strategy) بازیکن‌ها باید با برنامه‌ریزی مجموعه‌ای از حرکات و حمله به یک یا چند دشمن، تعداد سربازان و نیروهای آنها را کاهش دهند تا در نهایت بر آنها غلبه کنند. دستیابی به پیروزی در این بازی‌ها از طریق طرح‌ریزی دقیق و بی‌نقص ممکن می‌شود و عناصر شانسی نقش کم‌رنگ‌تری را ایفا می‌کنند.

در بیشتر بازی‌های استراتژی، بازیکن از نمای بالا کار را دنبال می‌کند و کنترل غیرمستقیمی روی واحدهای تحت فرمانش دارد.

اکثر بازی‌های این سبک دارای ویژگی‌های جنگی و مبارزه‌ای هستند و گیم‌پلی آنها ترکیبی از چالش‌های استراتژیک و تاکتیکی است. همچنین ممکن است مهارت‌های بازیکن در بخش اکتشاف و مدیریت اقتصادی نیز در بازی‌های استراتژی مورد ارزیابی قرار گیرد.

تفاوت ژانر استراتژی با نقش‌آفرینی

(دانلود بازی سبک استراتژیک را در ویجی دی ال   www.vgdl.ir دانلود کنید)

بازی‌ های استراتژی نباید با سبک شبیه‌سازِ ساخت‌وساز و مدیریت اشتباه گرفته شوند. در سبک شبیه‌ساز معمولا به جنگیدن توجهی نمی‌شود و اگر هم درگیری در بازی‌های این سبک وجود داشته باشد غیرمستقیم و کاملا سطحی است. همچنین ژانر استراتژی را می‌توان با نقش‌آفرینی مقایسه کرد،

چون در بازی‌های استراتژی نیز بازیکن هدایت واحدهایی را به عهده می‌گیرد که ویژگی‌ها و خصوصیات مختلف آنها به وسیله‌ی اعداد و ارقام تعیین می‌شود. با این حال، تعداد شخصیت‌ها در بازی‌های نقش‌آفرینی کمتر است، اما استراتژی‌ها واحدهای پرتعدادی را شامل می‌شوند. در ادامه به ویژگی‌های مختلف بازی‌های استراتژی می‌پردازیم و درباره‌ی تاریخچه و زیرسبک‌های این ژانر توضیح می‌دهیم. با زومجی همراه باشید.

تاریخچه استراتژیک ۴X

ریشه ی سبک ۴X به بازی های صفحه ای و بازی های کامپیوتری متنی دهه ی ۱۹۷۰ بر می گردد. نخستین بازی های این سبک Andromeda Conquest (استیلای آندرومدا)، Cosmic Balance II (توازن کهکشانی) و Reach for the Stars (دستت را به سمت ستاره ها دراز کن) بودند که در اوایل دهه ی ۱۹۸۰ منتشر شدند.

این بازی ها در مقایسه با گرافیک، گیم پلی و پیچیدگی بازی های امروزی فاجعه به حساب می آیند اما هر یک به سبک خود در پی ریزی شالوده ی سبک ۴X تاثیر داشتند. Andromeda Conquest برای نخستین بار گسترش قلمرو امپراتوری را وارد سبک استراتژیک کرد و در Reach for the Stars بازیکنان برای اولین بار میان رشد اقتصادی، پیشرفت تکنولوژی و چیره شدن بر دشمن رابطه بر قرار کردند.

واژه‌ی ۴X را نخستین بار منتقدی به نام آلن امریچ به کار برد. وی در سال ۱۹۹۳ برای تحلیل بازی Master of Orion از این واژه استفاده کرد. یک سال بعد، نقدی که برای بازی Command Adventures: Starship در یک مجله نوشته شده بود از این واژه استفاده کرد و آن را به نوعی گیم پلی خاص با چهار ویژگی ایکس دار نسبت داد.

ویژگی‌های اصلی سبک استراتژی (واحدها و نبرد)

نبرد در بازی‌های استراتژی بین گروه‌ها یا سربازانی اتفاق می‌افتد که به آنها «واحد» می‌گویند. این واحدها در ویژگی‌های مختلف مثل نحوه‌ی حرکت، سرعت، میزان سلامتی و قدرت با یکدیگر متفاوت هستند؛ حتی بعضی از آنها مانند ربات‌های کوچک ثابت هستند و قابلیت حرکت ندارند. واحدها معمولا برای حمله کردن به دشمن مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما ممکن برای اهداف دیگر مثل حمل‌ونقل یا عملیات‌های پیشاهنگی هم بکار گرفته شوند. اگر یک واحد نابود شود یا آسیب ببیند.

بازیکن‌ها نمی‌توانند از آن استفاده کنند، اما در اکثر بازی‌های استراتژی امکان ساخت واحدهای جدید در ساختمان‌ها یا کارخانه‌ها وجود دارد. در بازی‌های استراتژی بازیکن به صورت غیرمستقیم واحدهای زیادی را هدایت می‌کند

بازیکن‌ها برای فرمان دادن به واحدهای خود باید ابتدا آنها را انتخاب کنند (معمولا از طریق کلیک کردن روی آنها) و سپس از منوی مربوطه دستوراتی مانند حرکت، توقف، حمله، حفظ موقعیت و غیره را صادر نمایند. بعضی از واحدها دارای توانایی‌های ویژه هستند و مثلا می‌توانند نامرئی شوند؛ همچنین تعدادی از آنها قابلیت پرواز کردن یا شناور شدن روی آب را دارند و می‌توانند در مناطق صعب‌العبور به جابه‌جایی نیروهای دیگر کمک کنند. برخی از واحدها نیز می‌توانند وظیفه‌ی ساخت یا تعمیر سایر واحدها یا ساختمان‌ها را برعهده بگیرند. دانلود بازی سبک استراتژیک در ویجی دی ال

اقتصاد، منابع و ارتقاها

اقتصاد یکی از بخش‌های اصلی در بازی‌های استراتژی است که مواردی مانند ایجاد ساختمان‌ها، تامین رفاه مردم و مدیریت منابع را شامل می‌شود. به دلیل پیچیدگی این سیستم اکثر بازی‌های استراتژی از رابط کاربری پنجره‌ای استفاده می‌کنند که با موس و صفحه کلید هماهنگی خوبی دارد و بازیکن‌ها را برای دسترسی به بخش‌های مختلف با مشکل مواجه نمی‌کند. در بیشتر بازی‌های استراتژیک بازیکن‌ها می‌توانند منابع مختلف را جمع‌آوری کنند و از آنها برای ساخت واحدها و یا کارخانه‌هایی که واحدها در آنجا ساخته می‌شوند استفاده کنند. مقدار و نوع منابع در هر بازی متفاوت است؛ در برخی بازی‌ها منابع زیادی در سرتاسر نقشه پراکنده شده است، اما طراحان بازی‌های استراتژی همواره به این نکته توجه می‌کنند که مقدار و نوع این منابع به تعادل درجه‌ی سختی بازی آسیب نزند.

معمولا در بازی‌های این سبک بازیکن‌ها می‌توانند منابع خود را برای انجام ارتقا یا آپگرید خرج کنند. برخی از این ارتقاها روی سیستم اقتصادی تاثیر می‌گذارند و برخی دیگر برای افزایش قدرت‌های یک واحد یا کلاس مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاهی انجام یک ارتقا نیاز به ایجاد ساختمان جدید دارد و هر ساختمان می‌تواند امکان ساخت بناهای پیچیده‌تر را فراهم کند. بازی‌هایی که دارای بخش ارتقاهای گسترده‌ای هستند از مکانیزمی به نام «درختِ تکنولوژی» استفاده می‌کنند. در این سیستم بازیکن می‌تواند با انجام فرایندی به نام «تحقیق»، بخش‌های مختلف مثل واحدها، ساختمان‌ها و قدرت‌ها را ارتقا دهد. دانلود بازی سبک استراتژیک در ویجی دی ال

نقشه‌ی بازی و اکتشاف

اکثر بازی‌های استراتژی از دوربین ایزومتریک استفاده می‌کنند

اولین بازی‌های سبک استراتژی دارای نمای دید بالا به پایین بودند، اما بازی‌های اخیر این ژانر دوربین ایزومتریک دارند. به طور کلی نمای از بالا در بازی‌های استراتژی به بازیکن کمک می‌کند تا محدوده‌ی وسیع‌تری از دنیای بازی را ببیند و تصمیمات موثرتری بگیرد. جستجو و اکتشاف در بیشتر بازی‌های این سبک یک اصل مهم است. معمولا تا زمانی که واحدهای بازیکن وارد یک منطقه‌ی جدید نشده‌اند آن منطقه تاریک است و حرکت نیروهای دشمن در آن قابل مشاهده نیست. حتی در بعضی از بازی‌ها پس از خروج واحدهای بازیکن از یک ناحیه، آنجا به تدریج تاریک و غیرقابل رویت می‌شود. این سیستم به سازندگان بازی امکان می‌دهد تا بتوانند حملات غیرمنتظره از سوی دشمنان را طراحی کنند.

از دیگر عناوین برتر بازی سبک استراتژیک دیدن فرمایید.

دانلود بازی سبک استراتژیک در ویجی دی ال در کنار تمام اینها، در وب سایت vgdl، انواع تریلرها و ویدئوهای جدید و مختلف از بازی های روز نیز قرار می گیرند و در واقع اگر بخواهم در مورد مهم ترین نکته مثبت این سایت حرف بزنم باید از پشتیبانی بسیار قوی و آپدیت شدن بسیار سریع آن یاد کنم. اگر به دنبال منبع و مرجعی به روز برای دانلود بازی کامپیوتر شخصی در Category های مختلف هستید و می خواهید با یک سایت که به طور مداوم آپدیت می شود،

خودتان را از نظر دانلود بازی و دانلود نرم افزارهای بازی و شبیه سازها و بازی های دوبله فارسی و بازی های جدید و… کاملا تامین کنید، مطمئن باشید که از سر زدن به وبسایت وی‌جی‌دی‌ال یا vgdl.ir پشیمان نخواهید شد و لبخند رضایت روی لبانتان خواهد نشست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق