شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰

۱۰۰۰ مبلغ به مناطق محروم و آسیب‌پذیر اصفهان اعزام شدند

سرپرست اداره کل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: با توجه به بحث معنویت و اخلاق در بیانیه گام دوم انقلاب در سال جاری ۷۰۰ مبلغ برادر و ۳۰۰ مبلغ خواهر از استان به مناطق محروم و مناطق آسیب‌پذیر اعزام شدند.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام حامد اهتمام با اشاره به بحث معنویت و اخلاق در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: سیاست اعزام مبلغان به مناطق محروم و آسیب‌پذیر بر این اساس شکل گرفته است.

وی افزود: در این راستا سلسله نشست‌های تخصصی اخلاق با موضوعاتی همچون اخلاق در خانواده، اخلاق تشکیلاتی، اخلاق سیاسی و اخلاق فرهنگی برای مبلغان برگزار شد.

سرپرست اداره کل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه هر کدام از نشست‌ها به دلایلی برگزار شد، گفت: آموزش خانواده برای ارائه روش‌های موثر در خانواده، آموزش اخلاق تشکیلاتی برای آموزش شیوه‌های مهارت اخلاقی مبلغ در ارتباط با مردم، آموزش اخلاق سیاسی برای بحث کسب مهارت مواجهه با شبهات در مورد کارآمدی نظام و  آموزش اخلاق فرهنگی به منظور کسب مهارت ارتباط با آسیب دیدگان اجتماعی طراحی شد.

وی تصریح کرد: حدود ۲ سالی است که اعزام مبلغ توسط دفتر تبلیغات اسلامی به شیوه اعزام گروهی در مناسبت‌هایی مثل ماه‌های محرم و رمضان انجام می‌شود و  گروه‌های تبلیغی در موضوعات خانواده، کودک و نوجوان و مشاوره انجام وظیفه می‌کنند.

اهتمام ادامه داد: امسال به دلیل هم‌افزایی و تأثیرگزاری بیشتر کار مبلغان، اعزام مبلغ به مناطق به صورت گروهی انجام گرفت.

وی با اشاره به اعزام ۸۰ گروه تبلیغی به مناطق مختلف، اظهار داشت: بخشی از آنها در ماه  محرم فعال شدند و در مراکز فرهنگی، مساجد، هیئت‌های مذهبی و …فعالیت می‌کنند.

بیشتر بخوانید

سرپرست اداره کل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش یک هزار مبلغ از استان اصفهان به سراسر کشور اعزام شدند که ۷۰۰ نفر آنها از برادران و مابقی خواهران بودند که این فعالیت تبلیغی با محوریت اعزام به مناطق محروم و اعزام به مناطق آسیب‌ دیده انجام گرفت.

وی افزود: در ماه محرم برای مبلغانی که در اصفهان حضور داشته و اعزام نشده‌اند، کارگاهی با عنوان هنر تبلیغ در عصر فرا مدرن توسط دکتر همایون شفیعی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق