پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

رییس دانشگاه پیام نور کشور:

مهارت افزایی در دستور کار دانشگاه پیام نور قرار خواهد گرفت

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه مهارت افزایی در دانشگاه‌ها مورد تاکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، گفت: در این راستا دانشگاه پیام نور برنامه هایی را تدارک دیده است.

به گزارش ندای اصفهان،محمدرضا زمانی گفت: در سال 92 قریب یک میلیون و 200 هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بودند که امروز ایران به 430 هزار نفر رسیده است اما هیأت علمی، کارکنان و ابنیه همان‌ها هستند به اضافه این‌که افزایش حقوق‌ها نیز بار شده است، این یعنی اینکه درآمدهای شهریه‌ای یک سوم شده و مخارج نیز افزایش یافته است به همین دلیل به دنبال ساماندهی هستیم؛ اما ما به هیچ عنوان قصد تعدیل یک نیرو را هم نداریم اما تلاش می‌کنیم برای نیروها کارآفرینی کرده یا مأموریتشان را تغییر دهیم.
زمانی تصریح کرد: شاید برخی از دانشگاه‌ها را تغییر مسیر دهیم به سمت فنی و حرفه‌ای شدن یا مرکز خلاقیت، اما بدون دلیل کاری نخواهیم کرد که حتی یک مرکز حذف شود.
رئیس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: در رابطه با رشته‌های فنی مهندسی با توجه به سیستم آموزشی که داریم بیشتر دنبال رشته‌هایی هستیم که بتواند با این خصوصیت دانشگاه عجین باشد یعنی دنبال رشته‌هایی هستیم که باتوجه به سیستم آموزش ترکیبی بتوانیم آموزش خوبی داشته و آموزش را با مأموریت دانشگاه همراه کنیم.
وی در ادامه عنوان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را 2 سالی است که در دانشگاه پیام نور دنبال می‌کنیم، در خیلی از استان‌ها مراکز رشدی داریم که پذیرای شرکت‌های دانش‌بنیان بخش‌های مختلف از جمله خود دانشگاه هستند، 10 استان این مراکز را دارند به دنبال هستیم این تعداد افزایش یابد.
زمانی اظهار کرد: دانشگاه پیام نور با کانون کارفرمایان ایران قراردادی منعقد کرده است تا دانشجویان بر اساس تخصص تحصیلی خود دوره های کارآموزی را زیر نظر کانون کارفرمایان ایران فرا بگیرند .
وی افزود: برای فارغ التحصیلان نیز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تفاهم‌نامه ای را منعقد کردیم که براساس آن تخصصی که دانشجویان برای اشتغال زایی در زمینه خاص نیاز دارند تعیین و آموزش های لازم توسط دانشگاه پیام نور به این دانشجویان ارائه می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد: باگواهینامه مهارت که توسط دانشگاه پیام نور برای دانشجویان فارغ التحصیل صادر می کند معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تسهیلات مالی با ۶ درصد کارمزد در اختیار این دانشجویان قرار می دهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه 15 هزار رشته محل در دانشگاه پیام نور داریم، گفت: خیلی از رشته‌ها شاید در سراسر کشور به تعداد انگشتان یک دست دانشجو دارد و داوطلبان فکر نمی‌کنند که حضور در این رشته‌ها برایشان سودمند است، در ساماندهی به دنبال هستیم این رشته‌ها را با رشته‌های بین رشته‌ای و رشته‌های منطبق بر نیاز، توان و پتانسیل منطقه هستند جایگزین کنیم.
زمانی گفت: پیش‌بینی این است که یک سوم این رشته‌ها را با رشته‌های جدیدتری جایگزین کنیم، بعضی رشته‌ها از جمله خبرنگاری و رسانه را در چند دانشگاه داریم، افزایش دانشگاه‌های دارای این رشته‌ها بعد از تجمیع گروه‌ها اتفاق خواهد افتاد و توانمندی لازم ایجاد خواهد شد.
مانی با بیان اینکه یک شبکه الکترونیکی منحصر به فردی در دانشگاه پیام نور داریم، گفت: تحصیل در دانشگاه پیام نور محتوامحور است، تا سال گذشته این محتوا بیشتر محتوای کتاب و کاغذ بود از سال گذشته تولید محتوای الکترونیکی هم اضافه شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد: در دانشگاه پیام نور معمولاً آزمون‌های متمرکز و همزمان در سراسر کشور داشته و در پایان هر ترم حدود 3 میلیون نفر آزمون را در هر رشته داریم، از سال گذشته توانسته‌ایم 23 درصد از آزمون‌ها را آنلاین کنیم که همان جا امتحان داده و نمره را آنلاین اخذ می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا تجهیز برخی مراکز به سیستم‌های مورد نیاز وجود دارد چون حذف آزمون‌های کاغذی یکی از مسائل زیست‌محیطی است که به دنبال آن هستیم و در راستای دانشگاه سبز مطرح می‌شود که دقت و سرعت هم خواهد داشت و هزینه‌های جنبی آزمون را هم کاهش می‌دهد.
وی گفت: دانشگاه پیام نور با حدود ۵۰۰ مرکز در داخل و ۴۳ نمایندگی در خارج از کشور دارای ۴۳۰ هزار دانشجو ست و قریب چهار هزار عضو هیات علمی و 10 هزار کارمند دارد.
دانشگاه پیام نور استان اصفهان حدود ۴۵ مرکز و واحد با ۵۳ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، ۳۵۰ عضو هیات علمی و ۲ هزار مدرس دانشگاهی دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715