چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

نگاه علمی راه برون رفت از مشکلات شهری است

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: باید نگاه علمی به حوزه مدیریت شهری داشته باشیم چرا که استفاده از روش‌های سنتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حمید شهبازی ظهر امرو در جمع خبرنگاران ارتقای اقتصاد شهری را از موضوعات مهم مدیریت شهری است برشمرد و افزود: اگر مدیریت واحد شهری در شهرها اجرایی می شد، شهرداری‌ها می توانستند به طور کامل به نقشی که باید در شهرها ایفا کنند جامه عمل بپوشانند.

وی خواستار همراهی دولت و مجلس و تسریع‌ در تصویب طرح و لایحه مدیریت جامع و یکپارچه شهری سد و ادامه داد: با تصویب این طرح شهرداری‌ها می توانند خدمات بهتری را به شهروندان ارائه کنند.
وی به نقش مشارکت شهروندان در کاهش هزینه‌های نگهداری شهر اشاره کرد و گفت: مشارکت فعال و پویای شهروندان به عنوان صاحبان اصلی شهر مورد توجه من بوده است.

شهبازی ادامه داد: این منطقه دارای ۱۰۰ مسجد، شش امامزاده، پنج کتابخانه، شش مرکز فرهنگی، چهار سالن مطالعه، هشت مجموعه ورزشی سرپوشیده، شش مجموعه ورزشی روباز و ۱۲۰ پارک شهری و محلی است و شهروندان این منطقه ۷۵۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر در راستای تداوم نهضت خدمت رسانی و برقراری عدالت اجتماعی و توازن در ارائه خدمات شهری اقدامات گسترده‌ای را انجام داده‌ایم، گفت: بیش از ۱۱۰ سال از تأسیس بلدیه می گذرد و در این سال‌ها خدمات متنوعی به صورت مستمر به فعالیت شهرداری‌ها اضافه شده به طوری که در حال حاضر بیش از ۳۵۰ نوع خدمت به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط شهرداری‌ها به شهروندان ارائه می‌شود.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: علی رغم رشد جمعیت در بخش سرانه فرهنگی و ورزشی این منطقه در فقر به سر می برد از این رو قطعه زمینی در ابتدای خیابان دشتستان برای احداث کتابخانه و فرهنگسرا خریداری شده است تا بخشی از نیازهای شهروندان تأمین شود.

وی با تأکید بر اینکه باید خدمات برای تمام شهروندان به طور یکسال فراهم شود، گفت: مشارکت بخش خصوصی در ارائه خدمات لازم و ضروری است.

شهبازی تأکید کرد: تسهیل شرایط زندگی مردم و ارائه عادلانه امکانات متعدد همواره مورد توجه منطقه ۱۰ بوده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۲۸ پروژه در بخش‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی برای این منطقه در نظر گرفته شده که بخش عمده آن در محله‌های کمتر توسعه یافته تعریف شده است، گفت: برای اجرای این پروژه‌ها ۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

مدیرمنطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه پارکینگ مشارکتی بیمارستان عسگریه اظهار کرد: تاکنون ۲۰ میلیاردتومان برای احداث این پارکینگ از سوی منطقه ۱۰ هزینه شده والبته بهره برداری از آن می تواند مشکلات ترافیکی را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه جمعیت زیادی از شهروندان در محله اطشاران سکونت دارند، گفت: باتوجه به این موضوع اطشاران باید از امکانات خوبی برخوردار باشد، از این رو درصدد تأمین سرانه های مورد نیاز شهروندان ساکن در اطشاران هستیم تا سفرهای شهری کاهش پیدا کند.

شهبازی با اشاره به پروژه‌های این منطقه گفت: بخشی از رینگ چهارم در بخش تقاطع غیرهمسطح اردستانی در منطقه ۱۰ واقع شده که به کاهش ترافیک کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: ۲۳۰ هکتار بافت فرسوده و خطرآفرین شهری در این منطقه وجود دارد که باید برای بازآفرینی آن اقدامات لازم انجام شود.

مدیرمنطقه ۱۰ شهرداری اصفهان آغاز عملیات احداث خیابان مصلی حدفاصل خیابان فرسان تا میدان شهید فهمیده را یکی دیگر از پروژه‌های منطقه ۱۰ در سال جاری برشمرد و گفت: برای آزادسازی این پروژه ۱۵ میلیاردتومان هزینه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای کلکتور غربی شرقی و منبع آب دو هزار متر مکعبی خیابان سردار خزایی در حال انجام است و تاکنون دو و نیم میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
به زودی ایستگاه آتش نشانی “ظفر” در این منطقه افتتاح می‌شود.
منطقه ۱۰ یکی از مناطق متراکم شهر اصفهان به شمار می‌رود، که دارای ۱۷ محله است که دشتستان، عسگریه و سروستان از محله‌های برخوردار و حصه، هفتون، گرکان، شیخ طوسی، عطارنیشابوری و مصلی نیز از محله‌های کم‌برخوردار این منطقه محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715