سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸

سردار فدوی: توان انقلاب اسلامی در ذهن دشمن تثبیت شده است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خداوند به وعده خود عمل کرد و در حالی که ۴۰ سالگی انقلاب را پشت سر گذاشتیم با اقتدار و با عظمت هستیم و توان انقلاب اسلامی در ذهن دشمن تثبیت شده و همین باعث شده است تا آن‌ها حالت انفعال به خود بگیرند.

به گزارش ندای اصفهان،سردار علی فدوی شامگاه پنج‌شنبه در دومین سالگرد شهادت شهید محسن حججی اظهار داشت: ظاهر موضوع آن است که ما برای گرامی‌داشت شهدا مراسمی را تدارک می‌بینیم، اما واقع قضیه آن است که شهدا ما را مهمان خود می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اگر کل مردم ایران هم جمع شوند، ذره‌ای به عظمت شهید نمی‌توانند اضافه کنند، اما شهید به همه مردم اصفهان و ایران می‌تواند خیر برساند چرا که خداوند متعال او را در اعلی علیین قرار داده است تا بتواند به خیل عظیمی از مردم خیر برساند.

وی در ادامه بیان داشت: شهید زنده بوده و از هر زنده‌ای در عالم و بلکه از زنده‌ها زنده‌تر است و نزد خداوند روزی می‌خورد، خدا را شکر هر روز در جای‌جای کشور ما از سفره پربرکت شهدا متنعم می‌شویم.

فدوی همچنین گفت: در معتبرترین حدیثی که راجع شهدا است، بر این نکته تأکید شده است که بهشت زیر سایه شمشیرهاست؛ در این حدیث از صفر تا صد مراتب شهید شرح داده شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تسلی‌بخش‌ترین عبارت این حدیث این است که خداوند خود را جانشین شهید در میان اهل‌بیتش می‌خواند، پس اگر کسی خانواده شهید را خوشحال کند خدا را شاد کرده و اگر آن‌ها را برنجاند، خداوند را رنجانده است.

وی خاطرنشان کرد: با برکت بی‌انتهای شهید که به انقلاب اسلامی اعطا شده است و وجود 200 هزار شهید، 40 سال را با افتخار پشت سرگذاشتیم؛ 40 سالی که همه شیاطین عالم با هم متحد شدند تا به این نظام ضربه بزنند، اما با استقامت و پای کار بودن ملت با سربلندی 40 سال را به پایان رساندیم.

فدوی تصریح کرد: خداوند به وعده خود عمل کرد و در حالی که 40 سالگی انقلاب را پشت سر گذاشتیم با اقتدار و با عظمت هستیم و توان انقلاب اسلامی در ذهن دشمن تثبیت شده و همین باعث شده است تا آن‌ها حالت انفعال به خود بگیرند و اعتراف می‌کنند که در این وضعیت قرار گرفته‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه مطرح کرد: این اعتراف به قرار گرفتن در حال انفعال در حالی است که از لحاظ خوی استکباری نباید اعتراف به شکست کنند ولی به لحاظ اقدام و عملی که صورت گرفته است خداوند این را در وجود آن‌ها تثبیت کرد که در موضع ضعف قرار دارند، باید طبق روالی که خداوند وعده داده بود عمل می‌کردیم که اگر این اتفاق افتاده بود خیلی جلوتر از الآن بودیم، الآن که به 40 سالگی رسیدیم مسلماً همه روالی که یک ملت مسلمان انقلابی باید داشته باشد، به آن دست پیدا می‌کنیم.

وی اضافه کرد: زمانی که در شرایط سخت بودیم و به فرمان خدا گوش کردیم، خدا نیز به وعده خود عمل کرد و بهترین‌ها را به ما اعطا کرد، برخی گرفتاری‌هایی که داریم به دلیل این است که به فرمان خداوند گوش نکردیم، چراکه خداوند همواره به وعده‌های خود عمل می‌کند.

فدوی بیان داشت: ما همانند ماهی در وسط دریای انقلاب اسلامی هستیم و بسیاری از برکات انقلاب را متوجه نیستیم، حال آن‌که اگر از بیرون به این انقلاب نگاه کنیم متوجه عظمت آن خواهیم شد؛ هیچ کشوری نیست که مانند جمهوری اسلامی بتواند روال خود را طی کند و هیچ توجهی به شیاطین نداشته باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: البته باید این را هم بدانیم که نتیجه قطعی را خداوند رقم خواهد زد و ما در این مسیر فقط عمل‌کننده هستیم، در این سال‌های طولانی برآیند ما این است که این تکالیف را انجام داده‌ایم، چراکه اگر انجام نمی‌دادیم خداوند بهترین‌ها را برای ما رقم نمی‌زد.

وی همچنین عنوان کرد: در این سال‌ها بالاترین نقش را شهدا انجام دادند، مردم اصفهان آشناترین مردم به این مطالب هستند و شهدای بسیاری را تشییع کردند، بعد از سال‌ها هم وقتی یک شهید سرجدا را آوردند بازهم افتخار آفریدند.

فدوی خاطرنشان کرد: شهید حججی خیلی از سال‌های انقلاب و دوران جنگ را ندیده بود، ولی همان‌طور عمل کرد که بزرگان عمل کردند و برای ارزش‌های خدا عمل کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه بیان داشت: در زمان حضور داعش در سوریه خیل عظیمی از افراد درخواست حضور در سوریه را به صورت داوطلب داشتند که این نشان از وجود بصیرت در رزمندگان امروز مانند رزمندگان دیروز است.

وی ادامه داد: در حالی که امکانات مادی دشمنان بسیار بیشتر از ماست، اما می‌بینیم وزیر دفاع آمریکا به دنبال بازدارندگی در مقابل جمهوری اسلامی است.

فدوی تصریح کرد: بزرگ‌ترین دلیل برای رسیدن به 40 سالگی انقلاب تقدیم بیش از 200 هزار شهید در راه انقلاب اسلامی است، یاد شهدا جلوی ما و یادآور ما است که اگر طبق راه شهدا عمل کنیم حتماً موفق و پیروز خواهیم بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان بیان کرد: اگر طبق روال الهی پیش برویم شاهد گرفتاری‌هایی که امروز مردم شاهد آن هستند نخواهیم بود؛ از زمان ابتدای انقلاب بر عدم خام‌فروشی تأکید داریم، ولی همچنان اگر کشورها از ما نفت نخرند دچار مشکل می‌شویم، اگر به وعده‌ها و فرمان‌های الهی توجه می‌کردیم امروز دچار این مشکلات نمی‌شدیم.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715