پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
 تمام پرواز ها از لندن به شرم الشیخ لغو شد   

دولت انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای روسی بر فراز مصر، از لغو تمام پروازها از لندن به شرم الشیخ خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از روسیا سگودنیا، دولت انگلیس روز چهارشنبه ضمن اعلام متوقف شدن پرواز هواپیماهای انگلیسی به شرم الشیخ و بالعکس اعلام کرد این اقدام احتیاطی به خاطر طرح احتمال سقوط هواپیمای روسی در مصر به دلیل وجود یک ‘شئی انفجاری’ صورت می گیرد.

یک سخنگوی دولت انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد این تصمیم که همزمان با سفر عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر به لندن صورت می گیرد، به دنبال به دست آمدن اطلاعات تازه صورت گرفته شده است.

در بیانیه دفتر نخست وزیری انگلیس آمده است: «درحالی که تحقیقات در مورد حادثه همچنان در جریان است، نمی توانیم با قاطعیت بگوییم که دلیل سقوط هواپیمای روس چه بوده است. اما با روشن شدن اطلاعات بیشتری در این رابطه، این نگرانی برای ما ایجادشده که کاملا ممکن است که هواپیما با یک عامل انفجاری ساقط شده باشد.»

این بیانیه می افزاید: «به همین جهت و به عنوان یک اقدام احتیاطی، ما تصمیم گرفته ایم که پروازهایمان که قرار بود چهارشنبه شب شرم الشیخ را به مقصد انگلستان ترک کنند، به تعویق بیافتند. این امر به گروه کارشناسان هوانوردی انگلستان که به شرم الشیخ رفته اند، اجازه می دهد تا ارزیابی های لازم را از تمهیدات امنیت در فرودگاه انجام داده و هرگونه اقدامات لازم را که باید صورت گیرد، مشخص کنند. انتظار داریم که این ارزیابی ها امشب تکمیل شود.»

یک ایرباس روسی روز شنبه در منطقه صحرای سینای مصر سقوط کرد و همه ۲۲۴ سرنشین این هواپیما کشته شدند. شاخه مصری گروه تروریستی داعش مدعی شده که این گروه مسئول ساقط کردن این هواپیما بوده است اما مقام های مصری و روسی در همان مقطع این ادعا را رد کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز