جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
در پی کشف حجاب دوزن بازیگر؛
 بازیگر زن معروف: نمی توانیم قسم بخوریم سینمای ایران پاک است   

مریلا زارعی: گفت: نمی توانیم قسم بخوریم سینمای ایران پاک است اما هر انسانی می تواند سالم یا ناسالم در هر محیطی زندگی کند...

به گزارش ندای اصفهان ، مریلا زارعی بازیگری سینما که با نقش آفرینی در فیلم شیار ۱۴۳ ماندگار شد بعد از یک وقفه نسبت کوتاه با فیلم ماهی سیاه کوچول و دوباره بر وری پرده سینما نقش آفرینی می کند.

 

حالا بیش از بیست سال است که در سینمای ایران در نقش های متفاوت کار می کند، اولین فیلم مریلا زارعی سلام سینما بود از نقش های درخشان وی می توان به فیلم واکنش پنجم و الفت شیار ۱۴۳ اشاره کرد، در مورد کار جدیدش و اتفاقات سینما گفت و گویی با وی انجام دادیم که شرح گفت و گو را در زیر می خوانیم:

خانم زارعی، آیا شما یکسال کار نکردید تا مردم نقش الفت در فیلم شیار ۱۴۳ خانم آبیار را فراموش کنند؟ 

نه واقعا این گونه نیست من خودم دوست دارم آن نقش ماندگار شود و در ذهن مردم بماند، دلیل این کم کار این بود که علاقه مند بودم مخاطب یک تنفسی به لحاظ نوع ارتباطی که قرار است با من بگیرد داشته باشد ، من خیلی به الفت شیار ۱۴۳ تعلق دارم و دوست دارم ان نقش را تکرار کنم ولی گاهی وسوسه بازیگری است و دوست دارد در لباس های مختلف نقش آفرینی و بازی کند.

فیلم ماهی سیاه کوچو با این تلاش و سختی می ارزید؟ 

شاید یک سری فیلم ها را مخاطب نگاه می کند و می بیند چه قدر ساده است ولی هر فیلمی که یک بازیگر بازی می کند خود را به مخاطره می اندازد به یک بخشی از روحش اسیب می زند که گاهی مثبت و در جهت تعالی و گاهی منفی است و چون این فیلم در شرایط جوی و محیطی خاصی ساخته می شد و یک مقدار فیزیکی بود، در این فیلم سکانسی است که باید در جنگل می دویدم وقتی میخواستم بدوم دو سه کیلو گل و لای با چسبندگی خاص به چکمه هایم میچسبید که کار را سخت می کرد ولی باوجود زحمات زیادی که برای این کار کشیده شد باید دید نظر مردم در این مورد چیست.

حال خود شما  با این فیلم خوب است؟ 

به هر حال این فیلم انتخاب خود من بوده و اگر بتواند با مخاطب ارتباط بگیرد حال من بهتر می شود به هر حال من با یک کارگردان کار اول کار کردم و به چشم تجربه به آن نگاه می کنم و باتوجه به اینکه درفضای سینما ایران که موضوعات یکنواخت است شرایط مفیدی را در یک لباس جدید تجربه کردم و در کل راضی هستیم .

شما غالب خودتان را شکستید ودر پرده سینما مخاطب مریلا زارعی را یک مرد جسور توانمند دید، از این امر رضایت دارید؟ 

سعی می کنم نقش ها احساسی با خصوصیات  زنانه بازی کنیم، اما گاهی حس بازیگری درون بازیگر از او میخواهد که نقش های مختلف بازی کند و خود را وارد چالش های مختلف کند.

با توجه به کشف حجاب  دو تن از بازیگران ایران در خارج از کشور  و بیان اینکه سینمای ایران کثیف است  از جانب آنها،شما که سالیان متمادی در سینما فعالیت می کنید آیا این حرف را تایید می کنید؟ 

واقعا من در جریان این اتفاقات و دلایل آن نیستم، ما نمی توانیم راه برویم و قسم بخوریم که سینما تمیز و پاک است من قضاوت نمی کنم ممکن است از دید آدم های مختلف و تجربیات انها کثیف باشد اما هر محیطی می تواند تمیز یا کثیف باشد و هر انسانی می تواند سالم یا ناسالم در هر محیطی زندگی کند که به خود شخص ارتباط دارد، من و همکاران دیگرم بیست سال است که با شرف در سینما کار می کنیم و امیدوارم حرف این دوستان درست نباشد.
با توجه به اینکه فیلم ماهی سیاه کوچولو تم سیاسی دارد، شما دوست دارید  نقش یک خانم سیاست مدار را بازی کنید؟

خیلی دوست دارم نقش یک زن سیاسی را ایفا کنیم اما چون حضورزنان سیاسی ما در جامعه نمود بیرونی ندارد کمتر دیده می شوند، مثلا کم پیش می آید در مجلس یک نماینده زن نقش موثر و مستقیم داشته باشد ، البته اولین سفیر زن هم به تازگی انتخاب شد که خود نکته مثبتی است من دوست دارم از اندازه ظرفیت زنان جامعه بهترین شکل استفاده شود، ولی شخص من در فضاهایی که مجبور شدم موضع گیری سیاسی کنم ترجیح دادم سکوت کنم  و به طور کلی  به سیاست علاقه ندارم.

اتمام پیام/

منبع : جام نیوز

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز