دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳

مساجد بهترین مکان برای حفظ فرهنگ امت اسلامی هستند

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: مساجد بهترین مکان برای حفظ فرهنگ امت اسلامی هستند، زیرا از لحاظ امنیت اخلاقی، اقتصادی، فرهنگی و ... ارزش بالایی دارند.

به گزارش ندای اصفهان،سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان امروز در نشست ائمه جماعات شرکت کننده در طرح «مساجد، قرارگاه مهر و امید» اظهار داشت: امروز با اقتدار نظامیان و با فرمان مقام معظم رهبری انگلیس و ترامپ دچار سرگیجه شده‌اند و به پس و پیش می‌‎افتند. این مهم هرگز اتفاق نمی‌افتاد مگر با خون شهدایی که امنیت و اقتدار کشورمان را هم اکنون از آن‌ها داریم.

او افزود: تهاجم نرم هم اکنون جنگی است که از جنگ نظامی هم خطرناک‌تر به شمار می‌رود، زیرا ملتی که به آن‌ها تهاجم فرهنگی شده متوجه این حمله نیستند و وقتی متوجه می‌شوند راه فراری وجود ندارد، زیرا ذهنشان تغییر کرده و تنها کار این است که با آن کنار بیایند؛ بنابراین فرهنگ باید به معنای واقعی کلمه مورد تکریم همه ملت ایران قرار گیرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: ما اکنون در ۳ جبهه درگیر دشمن هستیم، جبهه اقتصادی، جبهه فرهنگی و جبهه امنیتی و اطلاعاتی، آن چیزی که دو جبهه دیگر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد جبهه فرهنگی است.

او ادامه داد: مساجد بهترین مکان برای حفظ فرهنگ امت اسلامی هستند، زیرا از لحاظ امنیت اخلاقی، اقتصادی، فرهنگی و … ارزش بالایی دارند. برای اقدام برای پیشرفت فرهنگی کشور باید کار را از محلات آغاز کنیم و مهمترین مکان برای ترویج فرهنگ مساجد هستند. کارکرد‌های مساجد را مردم هنوز به طور کامل نمی‌دانند، اگر مساجد تقویت شوند مطمئناً دین مردم ارتقا می‌یابد.

معصوم بیگی گفت: از ویژگی‌های مشترک کلانتری و مسجد می‌توان به کمک برای کنترل و کاهش آسیب‌ها اشاره کرد. کلانتری امنیت مردم را در بخش‌های کوچک تامین می‌کند و مسجد دین مردم را. این دو نهاد را در همه محلات کشور می‌توانید پیدا کنید که اگر نباشند امنیت و دین مردم از بین می‌رود.

او با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب کلانتری‌ها را مایه آبروی نظام اسلامی دانستند، گفت: کلانتری‌ها نمونه کوچکی از قدرت نظامی جمهوری اسلامی و آن‌ها نیز مظهر حکومت هستند. همانطور که کلانتری‌ها نماد حکومت هستند مساجد هم مظهر دیانت این حکومت هستند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: نیروی انتظامی آمادگی کامل خود را برای طرح مساجد قرارگاه مهر و امید اعلام می‌دارد. این طرح به عنوان طرح نمونه استانی نیز برای اجرا به عنوان طرح کشوری نیز ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

منبع:خبر نگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715