چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱

شناسایی و دستگیری «مایکل هاشمیان های اقتصادی» وظیفه دیروز نهادهای امنیتی!

اما پرسش امروز حقیر از سرنوشت "مایکل هاشمیان"هایی است که سال های سال بر اقتصاد این مرزو بوم چنبره انداخته اند و تمام سعی شان تضعیف نمودن توان اقتصادی این مرز و بوم است و در اعترافی تلخ موفق نیز بوده اند!

ندای اصفهان- بابک حیدری

این روزها “گاندو” و “جیسون رضاییان” در بورس اخبار و تحلیل ها هستند و در این میان از تکان دهنده ترین سکانس های این مجموعه نمایشی، سکانسی است که گفتگوهای آقا محمد -پاسدار انقلاب اسلامی- با جیسون رضاییان در مسیر فرودگاه به تصویر کشیده می شود که با نشان دادن مردم به او یادآوری می کند که مردم ایران با راهنمایی های او به هیات حاکمه ایالات متحده با شدیدترین تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند که البته ظاهرا در این سکانس “جیسون رضاییان” جاسوس ناراحت هم می شود!

اما پرسش امروز حقیر از سرنوشت “مایکل هاشمیان”هایی است که سال های سال بر اقتصاد این مرزو بوم چنبره انداخته اند و تمام سعی شان تضعیف نمودن توان اقتصادی این مرز و بوم است و در اعترافی تلخ موفق نیز بوده اند!

“مایکل هاشمیان”هایی که نه فقط در دولت تدبیر و امید با تصمیمات غیرمنطقی مانند حراج طلای کشور در قالب پیش فروش سکه -در شرایطی که تحریم همه جانبه را در پیش داشتیم- یا تصویب دلار 4200 تومانی و واگذاری بخش قابل توجهی از آن به واردات کالاهای بدون اولویت یا عرضه بی حساب و کتاب آن، ذخیره دلاری کشور را تخلیه نمودند بلکه در دولت های سازندگی، اصلاحات و عدالت از فرصت های استثنایی برای بهبود اساسی زیرساخت های اقتصادی این مرزو بوم استفاده نکردند و بواسطه همین بی تدبیری ها، استکبار جهانی و ایادی اش برای مردم کشورمان چنگ و دندان تیز می کند و از ابزار تحریم برای به زانو کشاندن ایران اسلامی استفاده می کنند.

هیچ وقت فراموش نمی کنیم این جمله تاثر برانگیز رهبر معظم انقلاب در نخستین روز فروردین 1392 را که فرمودند: “من هفده هجده سال قبل به دولتی که در آن زمان سر کار بود و به مسئولان گفتم کاری کنید که ما هر وقت اراده کردیم، بتوانیم درِ چاههای نفت را ببندیم. آقایانِ به قول خودشان “تکنوکرات” لبخند انکار زدند که مگر می شود؟! بله، می شود؛ باید دنبال کرد، باید اقدام کرد، باید برنامه‌ریزی کرد.”

واقعا رویکرد مسئولین مملکتی در قوای مقننه و قضاییه و بویژه سکان داران در قوه مجریه از دهه 70 تاکنون برای “عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت” چه بوده است و به چه میزان در آن موفق بوده اند؟

اگر در هر سال فقط و فقط 5 درصد از وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای خام فروشی نفت جدا می شد و با درآمدهای حاصل از تکمیل زنجیره های با ارزش افزده طلایی در صنایع نفت و معادن و رونق صنعت کشور جایگزین می شد امروز با این شرایط مواجه می شدیم؟

اگر یکی از این روسای جمهور سازندگی، اصلاحات، عدالت یا تدبیر و امید به جای خط و نشان های هر ساله برای هیات مدیره های بانک ها و مدیران عامل که چنان کنید و بهمان، در یک اقدام انقلابی برنامه ریزی شده، سیستم بانکداری کشور را از بنگاه داری و ساختمان سازی و اقدامات تورم زا… به رسالت اصلی خود بازگردانده بودند، امروز بانک ها قاتل جانمان بودند یا قاطق نان مان؟

در یکی از جلسات از یکی از نمایندگان خوش نام دیروز مجلس شورای اسلامی و امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام سوال کردم که چرا سال هاست در مجلس شورای اسلامی علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب و حتی تکلیف قانونی دولت ها در برنامه های توسعه برای حذف دلار از معاملات ارزی کشور از ابزار نظارتی مجلس شورای اسلامی استفاده نشده و نمی شود؟ که پاسخی به جز سکوت نداشتند!

آری سال های سال است که “مایکل هاشمیان های اقتصادی” در حوزه های تصمیم سازی و تصمیم گیری اقتصادی کلان کشور فعالیت می کنند و نه تنها با تفکرات  شوم خود مانع از رشد و شکوفایی اقتصاد این مرز و بوم می شوند بلکه فضای فعالیت آقازاده ها و سلاطین ارز و سکه و قیر و…. را برای مکیدن خون مردم کشورمان مهیا می کنند ولی….

این روز ها سخت است و دردناک! تحریم همه جانبه دشمن وضعیت معیشت مردم کشورمان را با مشکلات اساسی مواجه نموده است و به خوبی اهمال، سستی و خیانت برخی از مسیولین و موفقیت “مایکل هاشمیان های اقتصادی” هویدا شده است! لذا بهترین فرصت است تا سازمان ها و نهاد های امنیتی کشور فراتر از شناسایی مفسدان اقتصادی، در اقدامی انقلابی با تجزیه و تحلیل ساز وکار تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های ناکام اقتصادی دهه های هفتاد تا نود، اجزای پازل شیطانی “مایکل هاشمیان های اقتصادی” را شناسایی و به کارگزاران جدید قوه قضاییه معرفی نمایند.

این مهم نه تنها خواست به حق مردم کشورمان و بیمه کننده فرایند تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های آتی در کشور است که امر رهبر عزیزمان است آنجا که به عنوان مثال می فرمایند: “وقتی ارز یا سکه به صورت غلط عرضه و تقسیم می‌شود، مشکلات فعلی به‌وجود می آید زیرا این قضیه دو طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می کند و طرف دیگر آن کسی است که عرضه می کند. همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی تدبیری عرضه کرده است.”

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715