شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

افزایش ۱۵ درصدی مسافرت های نوروزی در سال ۹۸/ ظرفیت های گردشگری برای رفع خلاء های اقتصادی موجود در کشور

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در نوروز ۹۸، نسبت به سال ۹۷، میزان سفرهای نوروزی، ۱۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش ندای اصفهان،حسین سیستانی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان، با تأکید بر اهمیت توجه به مقوله گردشگری، گفت: باید جلسات و نشست های مستمری پیرامون مقوله گردشگری و همچنین سفرهای نوروزی در طول سال تشکیل و برنامه ها و زیرساخت های لازم بررسی و تدوین گردند.

فرماندار اصفهان بر لزوم توسعه گردشگری در شهرستان به ویژه شرق اصفهان تأکید کرد و افزود: یکی از محورهای توسعه شهرستان، استان و کشور، مقوله گردشگری، است که می تواند خلاء های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برطرف سازد.

وی تأکید کرد:  شهرداران، بخشداران و دهیاران با همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان و با توجه به رعایت تمامی اصول و معیارهای مرتبط با حوزه گردشگری و تأمین زیرساخت های لازم، نسبت به تدوین برنامه هایی در قالب طرح جامع برای منطقه شرق اصفهان و رفع موانع سرمایه گذاری جهت بهره گیری از همه ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و طبیعی شهرستان، اقدام کنند.

سیستانی با اشاره به برخی ظرفیت های خوب گردشگری در منطقه شرق اصفهان، تصریح کرد: خوشبختانه، ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری خوبی در شرق اصفهان وجود دارد که باید اقدامات لازم پیرامون احیاء و فعال کردن آنها صورت پذیرد.

وی رعایت نکات و اصول بهداشتی در طول سفر را امری مهم و ضروری دانست و عنوان کرد: برنامه ریزی های لازم در ارتباط با کنترل اصول بهداشتی و جلوگیری از بروز برخی بیماری ها، انجام شود.

سیستانی با تأکید بر اهمیت نقش صدا و سیما در معرفی ظرفیت های گردشگری شرق اصفهان، اذعان کرد: صدا و سیما در توسعه و ترویج فرهنگ گردشگری، نقش بسزایی دارد.

فرماندار اصفهان افزود: جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر در بخش ها نیز تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ و جهت بررسی و جمع بندی به جلسات آتی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ارسال شود.

الله یاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این جلسه اظهارکرد: در نوروز ۹۸، نسبت به سال ۹۷، میزان سفرهای نوروزی، ۱۵ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق