شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

با همکاری کانون وکلای دادگستری و بیمه کوثر اصفهان؛

طرح بیمه وکالت در اصفهان اجرا می شود

طرح بیمه حقوقی وکالت با عنوان "بیمه حامی" با همکاری کانون وکلای دادگستری اصفهان و بیمه کوثر اصفهان اجرا خواهد شد

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، طرح بیمه حقوقی وکالت با عنوان “بیمه حامی” با همکاری کانون وکلای دادگستری اصفهان و بیمه کوثر اصفهان اجرا خواهد شد
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان با بیان اینکه دسترسی به عدالت قضایی مهمترین هدف این کانون است گفت: دسترسی به خدمات دادگستری و دسترسی به خدمات مشاوره حقوقی و وکالت با کیفیت دو گام مهم در تحقق این هدف است.
لیلا رئیسی اظهار کرد: برای ایجاد انگیزه لازم در این زمینه باید در جامعه فرهنگ سازی کرد زیرا در کنار این فرهنگ سازی آگاهی مردم در جهت انجام اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از بروز جرم در جامعه افزایش خواهد یافت.
وی خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی برای استفاده از ظرفیت های حقوقی وکالت موجب کاهش هزینه ها دادگستری و کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضاوت خواهد شد. رئیس کانون وکلای اصفهان افزود: فقدان اعتماد لازم به خدمات مشاوره ای موجب گسترش استفاده از مراکز غیر مجاز خواهد شد.
وی ادامه داد: در همین راستا و به منظور افزایش اعتماد و زمینه سازی برای بهرمندی مردم از ظرفیت های بیمه ای طرح بیمه حقوق وکالت با عنوان “بیمه حامی” با همکاری بیمه کوثر و کانون وکلای دادگستری اصفهان و حمایت دستگاه قضایی استان در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان تاکید کرد: همانگونه که دسترسی به خدمات بیمه ای در حوزه سلامت و بهداشت یک وظیفه حاکمیتی است فراهم کردن زمینه دسترسی مردم به خدمات آسان وکالت و مشاوره حقوقی وظیفه دستگاه حاکمیتی است زیرا آحاد جامعه حق دارند از خدمات مشاوره‌ای بهره مند شود.
وی با بیان اینکه این بیمه برای اولین بار است که در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد گفت: البته در جوامع توسعه یافته بیمه وکالت به منظور زمینه سازی دسترسی مردم به خدمات حقوقی پیشینه چند دهه ای دارد.
رئیسی گفت: بر اساس طرح بیمه وکالت زمینه بهره مندی کسانی که امکانات مالی لازم را ندارند برای استفاده از خدمات حقوقی و وکالت فراهم خواهد شد و از سوی دیگر فرصت های شغلی برای آحاد وکلا به ویژه وکلای جوان افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای سراسری اتحادیه کانون های وکلای دادگستری و بیمه کوثر منعقد شده است و استان اصفهان به عنوان آزمایش به منظور اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.
همچنین مشاوره بیمه وکالت در این جلسه گفت: وظیفه مشترک دستگاه قضائی و کانون وکلای دادگستری اصفهان کاهش جرم در جامعه و فراهم کردن زمینه آشنایی مردم با حقوق شهروندی است.
سید علی غروی با اشاره به پیشینه اجرای این طرح در کشو رهای دیگر و ایران، ادامه داد: ایت الله شاهرودی در زمان تصدی ریاست قوه قضائیه بر اجرای این طرح تاکیدات ویژه ای داشتند تا اینکه پس از پیگیری های مکرر و فراهم شدن زمینه های آن در سال ۱۳۹۵ مجوز این بیمه از سوی بیمه کوثر از بیمه مرکزی اخذ و در سال ۱۳۹۷ به صورت غیر رسمی رونمایی و امروز رسانه ای شد.
وی خاطر نشان کرد: این خدمات حقوقی در حوزه آموزش، مشاوره، تنظیم قرارداد، وکالت، داوری و امثال آن است که به صورت تخصصی انجام خواهد شد و اجرای آن منجر به تحول در بخش‌های صنعتی، اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.


همچنین مدیر سرپرستی بیمه کوثر در اصفهان گفت: بیمه حقوقی وکالت با عنوان حامی به عنوان زیر بخشی از هزینه های حقوقی بیمه کوثر تلاش می‌کند از حقوق شهروندی حمایت کند.
سید مسعود سپهری فر افزود: بر اساس این طرح هزینه های حقوقی شهروندان از جمله هزینه مشاوره حضوری و غیرحضوری، هزینه بررسی اسناد، هزینه تنظیم لایحه و دفاعی، هزینه کارشناسی، حقوقی هزینه دادرسی در محاکم، هزینه دادرسی در شورای حل اختلاف، حق الوکاله و هزینه داوری و مصالحه به نسبت میزان پرداختی حق بیمه توسط بیمه شونده بر اساس قرارداد پرداخت خواهد شد.
وی یادآور شد: این طرح در حال حاضر برای گروه های ۲۰۰ نفری قابل اجرا است و در مراحل بعدی به صورت انفرادی نیز بیمه نامه صادر خواهد شد که حق بیمه آن یکساله و امکان پرداخت اقساطی نیز وجود خواهد داشت.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اصفهان نیز در این نشست با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از مقابل خواهد بود، گفت: در صورت وقوع جرم هرگز نمی توان تمامی آثار سوء جرم را از بین برد ولذا پیشگیری از وقوع جرم در سالهای اخیر به عنوان یکی از اولویتهای دستگاه قضائی در آمده است و در همین زمینه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و قانون خاص پیشگیری از آن وضع شده است.
محمدرضا قنبری با تأکید بر اینکه پیشگیری بهتر از مقابل است، اضافه کرد: هر اقدامی که در راستای پیشگیری از وقوع جرم باشد از منظره دستگاه قضائی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به ویژگی‌های طرح بیمه حامی گفت: در صورت
اجرای این طرح شرکت های بیمه به منظور کسب انتفاع و سود بیشتر و‌ کاهش خسارت های خود، آموزش های لازم را به بیمه شوندگان خود ارائه خواهند کرد که این آموزش‌ها می‌تواند در پیشگیری از وقوع جرم موثر واقع شود و یکی از مصادیق حقوق شهروندی است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اصفهان افزود: از سوی دیگر اجرای این طرح باعث کاهش ورودی پرونده به سیستم قضائی خواهد شد که یکی دیگر از اولویتهای دستگاه قضایی است زیرا هر چه ورودی پرونده به دستگاه قضایی بیشتر شود خسارت ها های بیمه گر بیشتر خواهد شد و لذا بیمه گر کمک شایانی به کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضائی خواهد نمود.
وی اضافه کرد: اجرای این طرح باعث جلوگیری از عنوان های ساختگی در دعاوی، جلوگیری از تعداد خواسته ها در دعاوی، جلوگیری از فعالیت‌های غیرکارشناسی و شفافیت بیشتر خواهد شد و از دخالت افراد غیر وکیل در امر وکالت که به موجب قانون جرم است، جلوگیری می کند.
قنبری خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بهره گیری از وکلای متعهد و کاردان زمینه حرکت به سمت تحقق عدالت خواهد شد زیرا فرشته عدالت دو بال دارد که یکی از آنها در دستگاه قضایی و دیگری وکالت خواهد بود و اگر این دو بار در کنار هم قرار گیرند به سمت عدالت حرکت خواهیم کرد. وی افزود: جلوگیری از وقوع جرم فوایدی از جمله آسان تر بودن پیشگیری نسبت به مقابله، کاهش هزینه ها، موثرتر بودن پیشگیری نسبت به مقابله و جلوگیری از برچسب زنی توسط مردم و به افراد مجرم را در پی دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق