شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

جای خالی جوانان انقلابی در دستگاه فرهنگ و ارشاد اصفهان

جمعی از ایثارگران استان اصفهان با انتشار بیانیه‌ای از مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اصفهان نسبت به جای خالی جوانان انقلابی در دستگاه فرهنگ و ارشاد اصفهان و افول اصفهان در حوزه فرهنگ انتقاد کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان،جمعی از ایثارگران استان اصفهان با انتشار بیانیه‌ای از مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اصفهان انتقاد کرده‌اند که در این بیانیه مطرح شده است: مدت‌هاست که از جلسه بعضی از دلسوزان و اصحاب فرهنگ با صالحی وزیر ارشاد می‌گذرد، جلسه‌ای که قرار بود نتیجه‌اش تحولات اساسی در رویکرد و اجرا در سطح فرهنگی اصفهان باشد اما وعده‌ها صرفاً در حد وعده ماند و اصفهان با این سابقه و تأثیرگذاری فرهنگی در طول زمان امروز در حوزه فرهنگ رو به افول و انزوا رفته است.

در ادامه این بیانیه انتقادی آمده است: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نشان‌دهنده نکات بسیار مهمی در حل مشکلات کشور و راه برون‌رفت از این معضلات است و آن به کارگیری و استفاده از نیروهای جوان انقلابی در حوزه تصمیم‌گیری و مدیریت کشور است که جای خالی آن در دستگاه فرهنگ و ارشاد اصفهان به وضوح مغفول و خالی مانده است.

در گوشه‌ای از این بیانیه افزایش اسامی بیگانه در سطح شهر اصفهان و ضعف در نظارت بر این حوزه، کمرنگ بودن پیگیری نسبت به اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف، افزایش برگزاری کنسرت‌های موسیقی طی سال‌های اخیر، ضعف در ارتباط با تشکل‌های فرهنگی و انقلابی سطح شهرستان اصفهان، عدم برگزاری منظم و ماهانه جلسات شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان و ضعف در تقویت حوزه تئاتر و نمایش بالأخص در حوزه محتوا مورد انتقاد قرار گرفته است.

در این بیانیه مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان اصفهان نیز به طور مستقیم مورد خطاب قرار گرفته و مطرح شده است: جناب حجت‌الاسلام انصاری، حضور جنابعالی به عنوان شخصیت عالم و روحانی در روزهای ابتدایی حضورتان، بارقه امید را در بین دوستداران انقلاب اسلامی گشود اما با گذشت زمان ثابت شد که رویکردها تغییری نکرده است و تحول در این اداره بیشتر به معنای جابجایی برخی از اتاقی به اتاق دیگر است.

در گوشه دیگری از این بیانیه بر این نکته تأکید شده است که گردش مدیریت و کادرسازی بسیار ضعیف بوده و تقویت جریان جوان و انقلابی در سطح مدیریت‌های کلان و تصمیم‌گیری‌های مهم این اداره کل، دغدغه مدیریت ارشاد نیست.

در پایان این بیانیه ایثارگران اصفهانی خاطرنشان کرده‌اند: مطالبه‌گری تشکل‌ها و جریان انقلابی تا پیگیری و رسیدن به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه خواهد داشت و جریان انقلابی سکوت نخواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق