دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

حجت الاسلام عالی:

برخی زائران آداب زیارت امام رضا (ع) را رعایت نمی کنند

سرپرست مرکز جامع علوم اسلامی با بیان اینکه امام رضا (ع) واسطه خشنودی و رضای مومنان است، گفت: متاسفانه برخی زائران آداب زیارت را رعایت نمی کنند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام مسعود عالی شامگاه یک شنبه در جشنواره ملی «آه و آهو» در کاشان ضمن اشاره به القاب ائمه معصوم (ع) اظهار داشت: تمامی این لقب‌ها از سوی خداوند متعال تعیین شده است و این القاب و اسامی معمولی نیستند به نحوی که رضا مهمترین لقب امام هشتم قلمداد می‌شود و به معنای آن است که دوست و دشمن را راضی می‌کند.

وی با بیان اینکه لقب امیرالمومنین به امام اول ما شیعیان اختصاص دارد، افزود: لقب امیرالمومنینی فقط و فقط برای حضرت علی (ع) بیان شده است و در روایات از پیامبر اکرم (ص) نیز نقل شده است که بیان و تشریح صفت امیرالمومنینی به مردم مهمترین مقوله مورد تاکید خداوند در ۱۲۰ بار عروج آن حضرت بود.

امام رضا (ع) واسط خشنودی و رضای مؤمنان است

سرپرست مرکز جامع علوم اسلامی، امام رضا (ع) را واسط خشنودی و رضای مؤمنان دانست و ابراز داشت: رئوف یکی دیگر از القاب امام رضا (ع) است و تنها به آن حضرت اختصاص دارد در حالی که تمامی ائمه معصوم (ع) رئوف و مهربان هستند اما از آنجا که رأفت و مهربانی امام رضا (ع) حسی و به سرعت قابل درک و احساس است این لقب به آن حضرت اختصاص داده شده است.

وی ضمن انتقاد از عدم رعایت آداب و ادب زیارت توسط برخی از زائران گفت: امام رضا (ع) تمامی حرکات ما را در زیارت می‌بیند و سخنان ما را می‌شنود و بر همین اساس لازم است در زیارت نهایت ادب و معرفت و کمالات را رعایت کنیم اما متأسفانه برخی افراد به این نکات توجه نمی‌کنند و در کنار ضریح به صحبت مشغول هستند و یا پشت به ضریح عکاسی می‌کنند و این موضوعات موجب رنجش است.

امام رضا (ع) نماد و علامت شیعه است

عالی امام رضا (ع) را نماد و علامت شیعه دانست و افزود: در حدیثی از امام جواد (ع) نقل شده است که «ثواب زیارت پدرم از زیارت امام حسین (ع) در کربلا افضل است»؛ با وجود چنین شرایطی متأسفانه امام رضایی را که رأفت و رضایت آن حضرت نسبت به دوست و دشمن است خوب نشناختیم و به آن معرفت پیدا نکردیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق