شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
مسئول تشکل‌های دینی تبلیغات اسلامی اصفهان:
 «هیهات منا الذله» درس سرفرازی و ظلم‌ستیزی را به بشریت می‌دهد   

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: امام حسین (ع) در برابر ظلم و ستم شعار «هیهات منا الذله» سر می‌دهد و درس سرفرازی و ظلم‌ستیزی را به بشریت می‌دهد.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام حسن بابایی با اشاره به این‌که تاریخ محرم و عاشورای فرزند پیامبر اکرم(ص) تاریخ‌ساز اصلاح امت اسلامی است، اظهار داشت: تاریخ محرم همچنین به معنای دفاع از ارزش‌های دینی و اخلاقی در برابر ناهنجاری‌ها و بی‌عدالتی‌ها است.

وی در ادامه افزود: پیشوای فرزانه شهادت طلب واقعه عاشورا، حسن بن علی(ع) است که شمشیرها را مخاطب می‌سازد و می‌گوید اگر دین جدم باقی نمی‌ماند جز با شهادت من، پس ای شمشیرها مرا در یابید و جانم را بستانید، این سخن بیان ایثار تمام وجود برای ماندگاری اسلام است و بس.گوینده این بیان در برابر ظلم و ستم شعار «هیهات منا الذله» سر می‌دهد و درس سرفرازی و ظلم‌ستیزی را به بشریت می‌دهد.

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان با تاکید بر اینکه عاشورا در دل خود عبرت‌های زیادی دارد، خاطر نشان کرد: این عبرت‌ها که در جهت رسیدن به آمال دنیوی و گاهی به دلیل رعب و وحشت از حکومت اموی و در بسیاری از موارد به دلیل خدعه‌های ارائه شده حکام شیطانی یزیدی و اموی آن‌چنان دچار تزلزل شدند که علی‌رغم آنکه می‌دانستند حسین بن علی(ع) فرزند دختر پیامبر اسلام(ص) است او را به همراه یاران باوفایش در کنار آب فراوان فرات لب تشنه به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: نسل امروز نیز باید از بابی که قرآن ما را هدایت کرده وارد شده و به طرف عبرت گرفتن از تاریخ حرکت کند، تاریخ پرافتخار اسلام را مرور کنند و در جلسات هیئت‌ها جای درس تاریخ خالی است از جمله تاریخ پرافتخار اسلام که باید بیش از گذشته مورد توجه اساتید قرار بگیرد.

حجت الاسلام حسن بابایی عنوان کرد: اگر تاریخ اسلام را به آسمانی تشبیه کنیم که در آن آسمان، ستارگانی است و در آن ماه تابانی به نام کربلا ثبت شده است که در اطراف آن ستارگان درخشانی هستند، همچون حضرت ابوالفضل‌العباس(ع)، حبیب‌بن‌مظاهر که در کنار حضرت سیدالشهداء(ع) بودند؛ این‌ها الگوهای بزرگی برای ما هستند.

وی در پایان تأکید کرد: تاریخ چیزی است که گویای اصالت و نسب هر قوم، قبیله و هر خانواده است و همان‌طوری که همه ادیان جهان تاریخی دارند، دین ما هم تاریخی برای خود دارد و حتی ما تاریخ اسلام را به یک آسمان تشبیه می‌کنیم که ماه تابان این تاریخ، ماه تابانی است که همه ستارگان آن آسمان و حتی خورشید آن آسمان را نورانیت می‌بخشد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز