جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
حجت‌الاسلام میرمرشدی:
 آمریکا و انگلیس همواره در تبانی بین‌المللی برای سلطه بر جهان بوده‌اند   

استاد حوزه و دانشگاه گفت: آمریکا و انگلیس همواره در یک تبانی بین‌المللی برای سلطه بر جهان بوده‌اند.استاد حوزه و دانشگاه گفت: آمریکا و انگلیس همواره در یک تبانی بین‌المللی برای سلطه بر جهان بوده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام سید احمد میرمرشدی بعد از ظهر امروز در دانشگاه اصفهان در تجمع ضد استکباری دانشجویان با اشاره به وجود کلمه استکبار در جای جای قرآن و لزوم مبارزه با مستکبر از منظر قرآن گفت: اولین مستکبر تاریخ شیطان است که در برابر فرمان خدا مبنی بر سجده بر آدم استکبار ورزید و مغضوب درگاه الهی شد و از اینجا اولین استکبارگری شروع شد.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه اظهار داشت: اولین استکبارستیز تاریخ خداوند است که به شیطان گفت انت رجیم. فرعون، نمرود، طاغوتیان و گردن‌کشان دیگری نیز در طول تاریخ بوده‌اند که مستکبر بوده و همگی هلاک شدند. مبارزه با استکبار یک مبارزه انسانی، اخلاقی، دینی و وجدانی است و تا به جهنم فرستادن شیطان ادامه خواهد داشت.

میرمرشدی با بیان اینکه از آن زمان که با یک اشتباه تاریخی نفت ایران از انگلستان به آمریکا منتقل شد زمینه نفوذ سلطه نظام آمریکایی در ایران فراهم شد، تصریح کرد: از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تا بهمن ۱۳۵۷ ملت ایران شاهد غارت اموال خود توسط آمریکایی‌ها بود.

وی اضافه کرد: ملت ایران در این دوره شاهد شکنجه توسط ساواک آمریکایی و تحقیر و ذلت بود. این حاکی از این است که آمریکا و انگلیس همواره در یک تبانی بین‌المللی برای سلطه بر جهان بوده‌اند. از زمان ورود انگلیسی‌ها به آمریکا، سرخ پوستان شاهد خوی استکباری و وحشی‌گری گاوچرانان انگلیسی بوده‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: سرخپوستان آمریکا توسط همین مستکبران به قتل رسیدند و سیاه‌پوستان آمریکایی تبار یا سیاه پوستان مهاجر توسط همین کابویی‌های وحشی به بردگی گرفته شدند.

میرمرشدی با اشاره به سرانجام سرخپوستان آمریکایی گفت: بزرگترین خسارت به سیاهان و سرخپوستان توسط آمریکایی‌های نژاد پرست وارد شده است و به گفته سیاهان آمریکایی با وجود جمعیت ۲۵ درصدی آنها در جامعه آمریکایی، همواره تحت تسلط خوی استکباری آنها بوده‌اند.

وی در رابطه با تسخیر لانه جاسوسی نیز اظهار داشت: آن موقع که دانشجویان پیرو خط امام به نشانه اعتراض به بلوکه کردن اموال ملت و حمایت از جنایات شاه در مقابل سفارت تجمع کردند این تفنگ‌داران آمریکایی بودند که با نشان دادن اسلحه‌های خویش موجب تحریک دانشجویان برای ورود به سفارت شدند.

استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: بعد از ورود به داخل سفارت بود که اسنادی در رابطه با کودتای نوژه، جدا کردن کردستان، تجزیه خوزستان و سیستان و بلوچستان و بر هم زدن اتحاد قومیت‌ها کشف شد. پس از ورود به سفارت بود که اسناد جنگ علیه ایران توسط صدام کشف شد.

میرمرشدی با بیان این‌که آمریکایی‌ها از همان ابتدا برای انقلاب چنگ و دندان نشان دادند، بیان داشت: ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس حمله نظامی به طبس و صدها مورد جنایت علیه مردم ایران همگی نشان از دشمنی آنها با ما است.

وی گفت: این ایرانیان مسلمان بودند که فهمیدند آمریکا با اصل اسلام مخالف است. ایرانیان بودند که فهمیدند آمریکا برای مبارزه با اسلام از هر وسیله‌ای استفاده می‌کند.

میرمرشدی در پایان اظهار داشت: اوباما می‌گوید ما با اسرائیل رابطه سیاسی نداریم بلکه اسرائیل جزو خانواده ماست. شیطان بزرگ این چنین از رژیم نسل‌کش حمایت می‌کند. اینجاست که مرگ بر آمریکا یعنی دفاع از آزادی و حقوق بشر و مرگ بر آمریکا به معنای دفاع از مظلوم تعریف می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز