شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
کتاب

با هم کتاب بخوانیم و فیلم ببینیم!

بسته پیشنهادی محصولات فرهنگی ندای اصفهان برای خانواده

برای خانواده هایی که دغدغه تربیت معنوی فرزندانشان را دارند و بارها و بارها شاهد صحنه های نامناسب در رسانه و جامعه بوده اند و همّ و غمّ شان پیدا کردن تفریحات سالم و آموزنده برای فرزندان شان است؛ بی شک این کتاب از بهترین گزینه ها است...

ندای اصفهان- تحریریه

با برگزاری کنکور عملا تعطیلات تابستان به صورت جدی شروع شده است. این روزها فرصت مناسبی است برای یک تفریح سالم و سازنده در کنار خانواده. تیم تولید محتوای ندای اصفهان بر آن شده است که بسته پیشنهادی محصولات فرهنگی را به مناسبت این روزها ارائه دهد.

خاطرات سفیر/ نیلوفر شادمهری/ سوره مهر

بی هیچ کم و کاستی باید گفت این کتاب مخصوص بلندخوانی های اوقات فراغت جمع های خانوادگی است. کتاب «خاطرات سفیر» سفرنامه و داستان ادامه تحصیل و سبک زندگی خاص یک دختر محجبه ایرانی در کشور فرانسه است.

برای خانواده هایی که دغدغه تربیت معنوی فرزندانشان را دارند و بارها و بارها شاهد صحنه های نامناسب سنین فرزندان شان در رسانه و جامعه بوده اند و همّ و غمّ شان پیدا کردن تفریحات سالم و آموزنده برای فرزندان شان است؛ بی شک این کتاب از بهترین گزینه ها است.

نقاشی قهوه خانه/ محسن کاظمی/ سوره مهر

«بوزالمدفع» یا «گوشت دم توپ»! این توصیفی است که کاظم دارابی پس از آمد و شدهای مکرر برای ازدواج با همسر لبنانی اش از زبان حاج ابومنیر (پدرزنش) می شنود! خواننده کتاب نقاشی قهوه خانه با ادامه ماجرا در می یابد که به راستی این توصیف، مصداق «آنچه در آینه جوان بیند، پیر در خشت خام می بیند» است.

گشاده دستی جمهوری اسلامی در گفتگو با همه گروه های سیاسی، برخی از گروه های معارض و اپوزیسیون که بقا و حیات خود را در ضدیت با انقلاب اسلامی می بینند، را به تکاپو می اندازد. درست در شرایطی که روابط سیاسی دو کشور ایران و آلمان رو به بهبود است، ماجرای میکونوس رخ می دهد و غول رسانه ای گروه های معارض جمهوری اسلامی، شروع به موج سواری روی ابعاد این ماجرا می کنند.

کاظم دارابی تاجر و دانشجوی ایرانی است که گوشت دم توپ و قربانی این ماجرا می شود. مطالعه کتاب نقاشی قهوه خانه می تواند درسی آموزنده برای همه دوستداران و علاقمندان به انقلاب اسلامی باشد.

نقاشی قهوه خانه

قصه دلبری/ محمدعلی جعفری/ روایت فتح

اولین صفحه کتاب را که ورق بزنید؛ مقدمه نویسنده که خود با شخصیت اصلی کتاب حشر و نشر هم داشته است؛ حکایت از رسیدن به یک آرزوی بزرگ دارد… آرزوی بزرگی از جنس گفتگو با همسران شهدا و انتشار کتابی در قد و قواره مجموعه نیمه پنهان ماه و اینک شوکران! قصه دلبری آرزوی برآورده شده محمدعلی جعفری است که این بار به گفتگو با همسر شهید محمدحسین محمدخانی پرداخته است.

«یک عاشقانه آرام» شاید بهترین توصیف در خصوص این کتاب باشد. کتاب پر است از ناگفته های عاشقانه یک زندگی. از قصه عشق و عاشقی در دانشگاه تا تقلا و جنب و جوش مرد در اتاق زایمان بیمارستان خصوصی! خواندن این کتاب را به همه زوج های جوان پیشنهاد می کنیم.

قصه دلبری

فیلم «تغییر چهره»/ کارگردان نیراچ پاندی

همیشه وقتی صحبت از فیلم های هندی می شود، اولین چیزی که به ذهن متبادر می شود مدل لباس هندی ساری و پنجابی و رفتارهای احساساتی است.

«فیلم هندی» چیزی شبیه به واژه یا اصطلاح «فیلم‌فارسی» در ادبیات سینمایی ما شده که به فیلم‌های سطحی و کلیشه‌ای اطلاق می شود.

با پیشرفت های اخیر سینمای هند، محصولات فرهنگی این حوزه به شدت متحول شده است.

فیلم هندی تغییر چهره به کارگردانی و نویسندگی نیراچ پاندی در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. داستان فیلم در خصوص شرکت های تولیدکننده سلاح و دلالان اسلحه و جایگاه ارتش هند است. در این فیلم برخلاف تصور ما از فیلم های هندی، خبری از فساد گسترده در ارتش هند نیست. در مقابل کشورهای غربی و شرکت های اسلحه سازی قرار دارند که به دنبال رخنه در ارتش هند و ایجاد وابستگی های نظامی در این کشور هستند. نگاه هویتی ارائه شده در این فیلم و تلاش کشور هند برای خودکفایی در زمینه های نظامی و اطلاعاتی از ویژگی های بارز این فیلم است.

در شرایطی که برخی از دولتمردان حرف از مذاکره و کاهش بودجه نظامی می زنند تحلیل و بررسی این قبیل فیلم ها می تواند کمک شایانی به شناخت جهان پیرامون و معادلات حاکم بر آن نماید. این فیلم از رسانه ملی پخش شده است.

نمایش این فیلم در مراکز آموزشی نظامی توصیه می شود.

فیلم تغییر چهره

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق