سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
با اقدامات گاز انبری مسئولان دانشگاه صنعت نفت آبادان؛
 شعار مرگ بر آمریکا در دانشگاه صنعت نفت آبادان ممنوع شد!   

مسئولان دانشگاه صنعت نفت همزمان با یوم الله ۱۳ آبان در اقدامی گاز انبری و عجیب مانع برگزاری هر گونه برنامه برای پاسداشت روز ملی مبارزه با استکبار و مانع سردادن شعار «مرگ بر آمریکا» دانشجویان دانشگاه نفت شدند!

به گزارش ندای اصفهان، دانشگاه صنعت نفت ابادان به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح کشور، همانند گذشته حرکت بر مدار اقدامات ضد فرهنگی خود را ادامه می دهد و معلوم نیست این روند ضد فرهنگی تا چه زمانی ادامه دارد.

بازگشایی دانشگاه صنعت نفت در سال تحصیلی جدید با اجرای تئاتر ضد دینی همراه بود. پس از گذشت یک ماه از این اقدام ناهنجار، همزمان با یوم الله ۱۳ آبان این دانشگاه، این یادگار انقلاب اسلامی و یادآور شهدای دانش آموز، با یک سری اقدامات گاز انبری صدای مرگ بر آمریکا دانشگاهیان را در نطفه خاموش کرده و مجوز تمامی برنامه های ۱۳ آبان این دانشگاه را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده و از برگزاری هر گونه برنامه با محتوای استکبارستزی به دلیل واهی ممانعت کرده است.

جالب اینکه به اقرار معاون فرهنگی دانشگاه صنعت نفت آبادان، خود دانشگاه نیز هیچ برنامه ای برای بزرگداشت این روز در دانشگاه تدارک ندیده است.

همچنین مسئولان دانشگاه در یک سری اقدامات غیر قانونی، ۳ برنامه مجموعه بسیج دانشجویی دانشکده های نفت اهواز و آبادان را لغو کردند.

در دانشکده نفت آبادان که قرار بود حجت الاسلام نبویان، نمانیده مردم تهران در مجلس سخنرانی کند، با وجود اینکه این برنامه روند قانونی خود را طی کرده بود و از طریق دبیرخانه هیئت نظارت بر تشکل ها اعلام شده بود، ولی دانشگاه با حضور نبویان مخالفت کرد.

پیگیری ها نشان می دهد از سه عضو هیئت نظارت بر تشکل ها این برنامه تنها با رای منفی رئیس دانشگاه تأیید نشده است، چرا که یکی از اعضای هیئت نظارت برتشکل ها از وجود این چنین برنامه ای اعلام بی اطلاعی کرده و گفته که دانشگاه هیچ اطلاعی در این زمینه به من نداده است.

از طرفی یکی دیگر از سه عضو نیز به برگزاری این برنامه رای ممتنع داده و تنها با مخالفت هاشمی، رئیس دانشگاه این برنامه لغو شده است.

همچنین در سلسله اقدامات دانشگاه نفت در ممانعت از سر دادن شعار مرگ بر آمریکا در دانشگاه، اجازه سخنرانی به حجت الاسلام رسایی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز داده نشد.

 با وجود اینکه ساعت ۱۴:۲۰ درخواست برنامه رسایی به دبیرخانه هیئت نظارت داده شده بود، ولی مسئولان هیئت نظارت بر تشکل ها در ساعت ۱۶ در جلسه در صحبتی جالب منکر ارائه درخواست مجوز برای ۱۳ آبان در دانشکده نفت اهواز شدند!

این در حالی است که از چند روز پیش حتی کارمندان دانشگاه نیز از حضور رسایی در دانشگاه اطلاع داشتند، ولی مسئولان هیئت نظارت از برنامه رسایی در دانشگاه اظهار بی اطلاعی می کنند.

به نظر می رسد لغو برنامه رسایی بی ارتباط با لغو سخنرانی نبویان در آبادان نیست، چرا که اگر به رسایی مجوز می دادند، قطعاٌ باید پاسخگوی لغو سخنرانی نبویان هم بودند.

در سلسله بایکوت های یوم الله ۱۳ آبان در دانشگاه نفت، امروز هم برنامه رستم پور، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) که از اساتید برجسته کشور است، نیز لغو شد.

این سخنرانی که قرار بود با موضوع استکبار ستیزی برگزار شود ،به دلیل عجیب هیئت نظارت بر تشکل ها لغو شد.

هیئت نظارت بر تشکل های دانشگاه پس از جلسه هیئت نظارت مدعی شد رستم پور، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) رزومه و توانایی علمی برای حضور در دانشگاه نفت را ندارد.

البته قرار است تریبون آزادی با موضوع استکبار ستیزی در دانشگاه نفت آبادان برگزار شود که تاکنون در این خصوص اعلام نظر نشده است.

خاطر نشان می شود، اقدامات بزکی دانشگاه برای چهره آمریکا معطوف به امسال نیست، چرا که در ۱۳ آبان سال گذشته نیز حضور صفارهرندی را مشروط به عدم سخنرانی ایشان در مورد دولت یازدهم، برنامه هسته ای و فتنه ۸۸ کرده بودند.

انتهای پیام/

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز