پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳

صفارهرندی در مراسم ۱۳ آبان پیشوا:

هیچ اصولگرای انقلابی برای نشستن پای سفره وابستگی دندان طمع تیز نکرده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد دو قطبی مخالفان و طرفداران آمریکا گفت: هیچ اصول‌گرای انقلابی دندان طمع برای نشستن پای سفره وابستگی به آمریکا تیز نکرده است و آن لجن‌زار ارزانی خودتان.

به گزارش ندای اصفهان، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در راهپیمایی 13 آبان پیشوا و در جمع مردم این شهر سخن می‌گفت، با گرامیداشتن یاد و خاطره امام و شهدا، اظهار داشت: 13 آبان یک روز مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است که باید ابتدا دلیل گرامی‌داشت این روز را بررسی کرد.

وی با اشاره به ماجرای کاپیتولاسیون و سخنرانی امام راحل تصریح کرد: رژیم شاه امام را به دلیل سخنرانی علیه کاپیتولاسیون تبعید کرد و روز 13 آبان را مردم مسلمان و ولایی را به دلیل مخالفت با تبعید امام از یاد نمی‌برند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در سالروز گرامیداشت 13 آبان در سال 57 بود که جمعی از دانش‌آموزان و دانشگاهیان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند اما با گلوله‌های رژیم شاه که بر سینه‌شان نشست پاسخ گرفتند.

صفارهرندی با اشاره به وقایع 13 آبان سال 58 گفت: در سالروز 13 آبان در سال 58 دانشجویان انقلابی اقدامی جانانه را انجام داده و در راستای اقدامی که خواسته تمام آزادی‌خواهان بود سفارتخانه‌ای را که تبدیل به جاسوسخانه شده بود را تسخیر کردند و از آن زمان است که ما 13 آبان را به روز مبارزه با استکبار می‌شناسیم.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی روز 13 آبان را به عنوان روز مبارزه با استکبار تصویب و قانونی کرد، گفت: با مصوبه مجلس در سال 67 این مرگ بر آمریکا گفتن‌های مردم ایران سبقه قانونی هم پیدا کرد، البته انگیزه‌های اعتقادی و الهی مردم ایران کمتر از آن مصوبه نبود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌ها مداخله در امور دیگر کشورها را دنبال کرده و می‌کنند، افزود: آنها قبول نکردند که ملت‌ها و کشورها در چارچوب یک نظام جهانی که حق اداره کشور را برای آنها به رسمیت شناخته کشورشان را اداره کنند.

صفارهرندی با بیان اینکه امریکایی‌ها مداخلات زیادی در 50-60 سال گذشته در کشور ما انجام داده‌اند که کودتای 28 مرداد از جمله آن بود.

وی تصریح کرد: مقوله نفوذ تجربیاتی که ما از گذشته داشته بسیار مهم است چرا که جریان استکباری با ورود به سازوکارهای رسمی و قانونی کشورها و با جایگیر کردن افراد نفوذی ضربه‌های بزرگی به آنها  زده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به نفوذ دشمنان به بدنه کشور در اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: از همان روزهای اول انقلاب ما شاهد نفوذ عوامل آمریکا بودیم که اسناد آن در پرونده‌های لانه جاسوسی موجود است. حتی سخنگوی دولت موقت فردی بود که با سفارت امریکا در ارتباط بود و تمام اقدامات محرمانه نظام از جمله مفاد جلسه شورای عالی انقلاب، مفاد گفتگوهای دولت و رهبری و برخی مباحث مهم وسری را تحویل سفارت آمریکا می‌داد.

صفارهرندی با تأکید براینکه خطر عضو نفوذی این است که سر نانوشته‌ای بین خودی با دشمن باقی نمی‌ماند و اسرار نظام در اختیار دشمن قرار می گیرد، اظهار داشت: عنصر نفوذی-امنیتی که با پنهان کردن چهره واقعی خود به دفتر حزب جمهوری اسلامی نفوذ کرده بود موجب شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب شد و این نفوذ نفوذ مهمی است؛ آن نفوذی‌ها که موجب شهادت شهید بهشتی شدند امروز هم نوکری امریکا را می‌کنند و از امریکایی ها مواجب می‌گیرند که امنیت داشته باشند، اما الحمدالله امروز می‌بینید که با اقدامات مردم و گروه‌های انقلابی عراق این جرثومه‌های فساد امنیت هم ندارند.

وی به ماجرای شهادت شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: عامل نفوذی دیگر فردی بود که موجب شهادت شهیدان رجایی و باهنر شد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای نگهبان را مهمترین جایگاه و نهاد برای مقابله با حضور نفوذی‌ها در بدنه سیاسی کشور اعم از مجلس و دولت خواند و با توصیف این اقدام به یک مأموریت بزرگ گفت: شورای نگهبان اجازه نمی‌دهد افراد مرتبط با بیگانگان به دولت و مجلس راه یابند که ما باید این جایگاه را عزیز بشماریم چرا که مانع نفوذ سیاسی و امنیتی می‌شود.

صفارهرندی در ادامه به نفوذ از بعد فرهنگی اشاره و با خطرناک توصیف کردن این نفوذ گفت: در جاسوس خانه آمریکا اسناد کشف شد که نشان می‌داد کسانی که مرتبط با آمریکا بودند با آنها بده بستان می‌کردند و حتی در سطح رئیس جمهوری که از مردم رأی گرفته بود در اوایل انقلاب جاسوسی می‌کردند. به طوری که این فرد اسم رمزی برای خود در سفارت آمریکا تعیین کرده بود که این پدیده‌ها ما را آگاه می‌کند که جلوی ارتباط‌های مشکوک افراد با سفارتخانه‌ها را بگیریم تا جلوی نفوذ گرفته شود، اما باید بگویم که جلوی نفوذ فرهنگی را نمی‌توان به راحتی گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نفوذ فرهنگی را به معنای دستکاری کردن در باورهای مردم، مسئولین و مقامات کشور با هدف وارونه جلوه دادن واقعیات و حقایق دانست و افزود: برخی امروز اینگونه القا می‌کنند که ما پیشرفته نمی‌شویم و پیشرفت نمی‌کنیم مگر به استخدام آمریکا و غرب دربیاییم که این یک اقدام فرهنگی و نفوذ است که باید افراد صاحب نظر در حوزه، دانشگاه، اهالی قلم و کسانی که تریبون دارند نسبت به این موضوعات آگاهی داشته باشند و اجازه نفوذ را ندهند.

صفارهرندی با بیان اینکه برخی‌ها براساس القائات غلط جاده صاف کن آمریکا شده‌اند که این نوع نگاه، نگاه خطرناکی است، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم جلوی نفوذ را بگیریم می‌توانیم ظرفیت‌های واقعی کشور را بالا ببریم که جوانان و دانشمندان ما ثابت کرده‌اند که می‌توانند این ظرفیت‌ها را افزایش دهند؛ از افتخاراتی که در کشور ما رخ داده ارسال ماهواره به فضا بود که حدود 10 کشور قدرتمند جهان چنین توانایی دارند یا در بحث فناوری هسته‌ای، نانو تکنولوژی و دیگر بخش‌های علمی و برخی موفقیت‌ها که شاید گفتن آن به دلیل احتمال شنیدن گوش‌های نامحرم لازم نباشد، دستاوردهای خوبی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه برخی نفوذی نیستند اما نفوذپذیرند، تأکید کرد: اکنون در کشور ما تحرکاتی سامان داده‌اند تا جای خادم و خائن و دوست و دشمن را تغییر دهند و به کسانی که در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا مقاومت می‌کنند برچسب‌هایی مانند افراط بزنند و به او بگویند تندرو. اینها به کسانی که معتقدند کشور باید با دانش و توانایی داخلی اداره شود افراطی می‌گویند، اما کسانی را که به دنبال پیوند زدن سرنوشت کشور با اجنبی‌ها هستند عنصر مطلوب و موجه نشان می‌دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از برخی اقداماتی که در راستای فرشته جلوه دادن شیطان و بزک کردن آمریکا صورت می‌گیرد، انتقاد کرد و گفت: عده‌ای می‌خواهند کشور را به دوقطبی طرفداران و مخالفان آمریکا تبدیل کنند، اما بدانند که آمریکا در نزد کل ملت ایران منفور است. در نظر سنجی‌ها بیش از 70 درصد گفته‌اند که از آمریکا و سیاست‌های آمریکا متنفرند. حتی زمانی که ما با آمریکایی‌ها وارد مذاکره‌ای که مقام معظم رهبری آن را تأیید کرده بود شده بودیم نیز مردم باز هم می‌گفتند که از سیاست‌های آمریکا متنفرند.

صفارهرندی گفت: کسانی هستند که 13 آبان، روز قانونی برای ابراز تنفر از سیاست‌های استکباری را به روز مهرورزی به آمریکا تبدیل کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه نفوذی‌ها با نسبت‌های دروغ به برخی مسئولان و شخصیت‌ها تلاش می‌کنند اختلاف میان نیروهای انقلابی بوجود بیاورند، تلویحا به مطلبی در روزنامه آفتاب یزد اشاره کرد و گفت: این رسانه‌ها حرف‌های دروغ را نسبت می‌دهند و براساس همان مبانی دروغ نتیجه گیری و تحلیل می‌کنند؛ چندی پیش به نقل از یک خبرگزاری به دروغ نوشته بودند که من گفته‌ام مذاکرات از چارچوب خارج نشد و مطلوب بود در حالی که من چنین حرفی را اصلاً نزده بودم. اما این روزنامه بر اساس این خبر دروغ تحلیل و نتیجه گیری عجیبی کرده و گفت بود اینها (صفارهرندی) حالا که می‌بینند سفره طرفداران آمریکا پررنگ است به آن سمت رفته‌اند. برو این دام بر مرغ دگر نه/ که عنقا را بلند است آشیانه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر سابقه این روزنامه را برای شما بگویم بیشتر به تاثیر عملیات نفوذ پی خواهیم برد، چرا که سردبیر سابق این روزنامه هم اکنون  مواجب بگیر دشمنان انقلاب است؛ البته لازم نیست که از آن وزیری که در خارج از کشور به اجانب سرویس می‌دهد بگویم. لازم نیست از معاون وزیری که اکنون در خارج از کشور برای رسانه‌های بیگانه جاسوسی و دریوزگی می‌کند چیزی بگویم و لازم نیست از آن روحانی نمایی که در خارج از کشور مدام علیه انقلاب صحبت می‌کند بگویم.

صفارهرندی خطاب به مسئولان این روزنامه گفت: آن سفره‌ای که شما می‌گویید بوی لجنش را همه جا را گرفته و برای خودتان کافی است که دور آن بنشینید. هیچ اصول‌گرای انقلابی دندان طمع برای نشستن پای سفره وابستگی به آمریکا تیز نکرده است و آن لجن‌زار ارزانی خودتان.

وی با بیان اینکه برخی نفوذی‌ها با تندرو توصیف کردن حزب اللهی‌ها در صدد اختلاف و انشقاق میان جریان انقلاب هستند، گفت: من به آنها می‌گویم که این راه را ادامه ندهند چون تأثیری ندارد و ما یک موی گندیده کسانی که با آمریکا مبارزه می‌کنند و شما آنها را تندرو خطاب می‌کنید را به کسانی که با کلمات قشنگی چون اعتدال و اصلاح به دنبال وابستگی کشور به بیگانگان هستند نمی‌دهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: البته اشتباه نشود. ما برجامی را که با چندین قید در مجلس تصویب شده و به شورای عالی امنیت ملی رفته و ذکر قیودی به تأیید رهبری رسیده است را محترم می‌دانیم و حتی برای اجرا شدنش حاضریم جانمان را نیز اهدا کنیم. اما برجامی که برخی به گونه دیگر از آن تعریف می‌کنند را قبول نداریم و زیر بار چنین برجامی نمی‌رویم.

صفارهرندی گفت: برخی شرکت‌های توزیع کننده آشغال در صف ایستاده اند تا جنس‌های بنجل خود را وارد کشور کنند و فروشگاه‌های مواد غذایی و ساندویج فروشی‌های خود را راه اندازی کنند که ما این را قبول نداریم و می‌گوییم اگر می‌خواهید به طور منطقی و معقول در بازار ایران مشارکت کنید، بیایید و در پروژه‌های  زیر ساختی من‌جمله شرکت‌های نفتی ما سرمایه گذاری کنید.

وی تلاش برخی برای فریب دادن مردم و تغییر ذهنیت‌های مردمی نسبت به آمریکا را بی نتیجه خواند و گفت: کسانی که فکر می‌کنند اگر فروشگاه‌هایی چون مک دونالد در ایران راه اندازی شود ایرانی‌ها یک سرو گردن بزرگ می‌شوند، خودشان احمق هستند و مردم را احمق فرض کرده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی تلاش می‌کنند با نفوذ به نهادهای رسمی و غیررسمی شیطنت‌ها و توطئه‌های آمریکا را توجیح کنند، گفت: البته ما بارها گفتیم همانطور که امام فرمود به غیر از رژیم نامشروع و پلید صهیونیستی حاضریم با همه کشورها ارتباط داشته باشیم  و اگر میگوییم مرگ بر امریکا منظورمان مردم آمریکا نیستند بلکه سیاست‌های آمریکاست.

صفارهرندی با اشاره به موضع گیری های آمریکایی‌ها بعد از برجام اظهار داشت: آن مقام دولتی آمریکا در کنگره به صراحت گفت که ما با ایران توافق کردیم چرا که از راه توافق می‌توانیم براندازی کنیم، لذا برخی نباید به بهانه‌های واهی چهره شیطانی آمریکا را بزک کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715