سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶

حاشیه برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان؛

حربه نخ‌نما شده ضدانقلاب برای قرار دادن مردم و پلیس در مقابل هم/ اقدام عجیب نمایندگان اصلاح‌طلب هماهنگ با خط ضدانقلاب

هر چند که ضدانقلاب سعی می کند مردم را در مقابل نیروهای امنیتی قرار دهد اما این حربه ها از پیش شکست خورده هستند و مردم ارزش زحمات پلیس در برقراری امنیت را می دانند.

به گزارش ندای اصفهان، پلیس وظیفه خطیری در برقراری نظم و امنیت اجتماعی دارد و هر نوع خللی در این عرصه باعث ایجاد مشکلات حادی در کشور می شود. درواقع امنیت مادر بسیاری از شکوفایی هاست و اگر نظم و امنیت برقرار نباشد جامعه دچار آسیب های جدی در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی می شود. از این رو نبایستی کاری کرد که پلیس در مقابله با هنجارشکنان و بزهکاران دچار تزلزل شود. اما به نظر می رسد عده‌ای با سیاسی کاری در جهت تضعیف اقتدار پلیس گام بر می دارند. در همین زمینه اخیرا اتفاقاتی در حوزه خصوصا بزهکاری و هنجارشکنی زنان رخ داده که هرگاه با برخورد پلیس مواجه شده است برخی با فرافکنی و جنجال سازی سعی کرده اند آنرا سیاسی جلوه داده و اصل اقدامات پلیس را مورد هدف قرار دهند.

اخیرا دو حادثه جنجالی در خصوص برخورد با زنان هنجارشکن اتفاق افتاده است که با توجه به جنیسیت افراد حساسیت اجتماعی بوجود آورده است. ضدانقلاب نیز سعی کرده با همین حربه افراد را نسبت به موضوع حساس کند.
جدال در شبکه های اجتماعی بر سر برخورد باهنجارشکنان
اخیرا فیلمی درباره برخورد پلیس با یک دختر هنجارشکن در منطقه تهرانپارس در شبکه های اجتماعی منتشر شد که جنجال ایجاد کرد. انتشار فیلم مذکور موجب جریحه دارشدن افکارعمومی و احساسات برخی شد. اما دیری نگذشت که افرادی که در پی حق و حقیقت در فضای مجازی هستند با بررسی ابعاد موضوع حقیقت را افشا کردند.
درواقع سواد رسانه‌ای نیز ایجاب می کند که افراد هر چیزی را باور نکنند و با نگاه مو شکافانه به اصل موضوع دقت کنند نه حاشیه سازی‌های رسانه های معاند. درواقع سواد رسانه ای گذشتن از هیجانات و احساسات به سمت عقلانیت و حقیقت موضوع است. 
بنابراین درحالی که رسانه های معاند و برخی از دنباله روهای آنان در فضای مجازی سعی می کردند که با جنجال سازی بر سر برخورد پلیس با این دختر مردم را از اصل موضوع که هنجارشکنی این افراد در پارک بود دور سازند اما بسیاری در فضای مجازی با نگاه موشکفانه خود اصل موضوع را یادآور شدند. پس از آن هم رسانه ملی در گفتگو با اهالی این منطقه درباره این حادثه اصل موضوع را به طور تصویری افشا کرد. مردم با اعلام حمایت خود از برخورد پلیس مطرح کردند که خواهان برخورد با هنجار شکنان و کسانی هستند که امنیت روانی و عفت عمومی را خدشه دار می کنند.
چ
تحرکات ضدانقلاب علیه نظم و امنیت اجتماعی با استفاده ابزاری از زنان
سئوال اصلی در چنین مواردی که متاسفانه به طور قابل تاملی در حال انتشار است بوجود می آید این است که آیا پلیس نباید با زنان هنجارشکن برخورد کند؟ اهداف ضدانقلاب برای مخدوش کردن فضای عمومی و دوقطبی سازی علیه پلیس به خوبی نمایان است اما برخی از افراد خصوصا در شبکه های اجتماعی با دامن زدن به این موارد در راه تحقق هدف ضدانقلاب گام بر می دارند. قطعا پلیس نیز باید هوشمندانه تر با این موارد برخورد کند و در چنین مواردی حتما از پلیس زن برای برخورد با هنجارشکنان زن استفاده شود تا از حواشی بیشتر جلوگیری شود. بحث امنیت این روزها تنها برخورد در فضای واقعی نیست و بایستی طوری عمل شود که در فضای مجازی که شکل دهنده و هدایت کننده افکارعمومی است نیز موضوع امنیت روانی جامعه لحاظ شود. 
متاسفانه برخی از زنان هنجارشکن که کارهای منافی عفت عمومی برایشان سهل و آسان است وقتی می بینند که پلیس مرد در برخورد با آنان با موانعی روبروست بیشتر در جهت جنجال سازی و عمل هنجارشکنانه خود پافشاری می کنند. به هر جهت مقابله با زنان هنجارشکن در کنار بسیاری از بزهکاری ها مانند دزدی و زورگیری و … که پلیس با آن برخورد می کند باید انجام شد و این افراد نباید فکر کنند که جنسیت حاشیه امنی برای عدم برخورد با آنان و ادامه این روند وجود دارد.
اقدام عجیب نمایندگان اصلاح طلب در هماهنگی با ضدانقلاب
برخی از نمایندگان مجلس به طور کاملا احساسی و هیجانی با قضاوت بر روی یک فیلم تقطیع شده از ماجرای اصلی به نیروی انتظامی تذکر دادند. در همین رابطه، پروانه سلحشوری از جمله نمایندگان حاشیه دار مجلس سعی کرد برخی از نمایندگان را نسبت به اقدام پلیس یکصدا کند.
سلحشوری با انتشار توئیتی با هشتگ «نه به خشونت» نوشت: « ضمن تقدیر از عملکرد ناجا در دیگر حوزه‌ها، در راستای پیگیری برخورد زننده و خشن پلیس با یک دختر نوجوان، امروز با همراهی جمعی از همکاران، سوال از وزیر کشور را تقدیم هیأت رئیسه کردیم. امیدوارم به سرعت اعلام وصول شود تا وزیر در مجلس درباره عملکرد زیرمجموعه‌اش پاسخ دهد.»
ذیل برگه سئوال از وزیر کشور نام اصلاح طلبان دیگری از جمله « فاطمه ذوالقدر»، «محمود صادقی» و «طیبه سیاوشی» دیده می شود. جالب است دیروز عکسی از سلحشوری و عارف در صحن علنی مجلس دیده می شود که نماینده زن اصلاح طلب فیلم برخورد پلیس را به رئیس فراکسیون امید در مجلس نشان می دهد تا نظر وی را برای تذکر به وزیر کشور جلب کند اما جالب اینجاست که نام رئیس فراکسیون امید در میان امضاکنندگان سئوال از وزیر نیست. هرچند عارف پس از آن در گفتگویی بیان کرد که منتظر شفاف سازی نیروی انتظامی در این خصوص هستیم. وی مطرح کرد که هر از چند گاهی شاهد برخورد های زشت و زننده و خشن با بانوان کشورمان توسط افرادی که باید الگوی فرهنگی و ارزشی کشور باشند، هستیم
البته اصلاح طلبان درحالی از خشونت علیه زنان سخن می گویند که در ماجریا قتل همسر دوم نجفی سکوت اختیار کردند و حتی برخی از آنان با اتهام زنی علیه همسر نجفی که دیگر دستش از دنیا کوتاه است و نمی تواند از خود دفاع کند ماجرای خشونت علیه زنان خود به طور کامل به نمایش گذاشتند. جالب اینجاست که سلحشوری در ماجرای نجفی که به قتل همسرش اقدام کرده بود کاملا سکوت کرد و حالا دست به کار جمع آوری امضا برای سئوال از وزیر شده است و هشتگ نه به خشونت را ترویج می دهد. به نظر می رسد اصلاح طلبان دیگر به حد کافی نمایشی و جناحی بودن حرکات خود را اثبات کرده باشند.
با این حال در حوزه زنان بایستی با هوشمندی بیشتری برخورد صورت گیرد و ضدانقلاب هم مترصد موقعیتی است تا بتواند که فضا را علیه پلیس و نیروهای امنیتی مخدوش نماید. این درحالی است که مردم ارزش نعمت امنیت که به واسطه زحمات این نیروها ایجاد شده است را به خوبی می دانند. هر چند که ضدانقلاب سعی می کند مردم را در مقابل نیروهای امنیتی قرار دهد اما این حربه ها از پیش شکست خورده هستند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715