سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳

با نگاه به سرنگونی پهباد متجاوز آمریکایی؛

در تعقیب گروه دشمنان سستى نورزید!

جالب است اینکه بدانید در استدلال روزنامه شرق ما باید از حق قانونی خود بگذریم زیرا «درست است که سیاست باید خودش را به حقوق نزدیک کند؛ اما محور در عرصه سیاست امروز جهان، حق نیست؛ بلکه منافع ملی بر مبنای قدرت است.»

ندای اصفهان- بابک حیدری
در روزهایی که ایران و ایرانی، با سرنگونی پهباد متجاوز آمریکایی و سردرگمی سردمداران استکبار در قبال این اقدام قانونی و شجاعانه به خود می بالد، تحلیلگر روابط بین‌الملل! فریدون مجلسی در روزنامه شرق نوشت: «در این شرایط اگرچه حقوق قانونی ایران در پاسخ به نقض حریم هوایی خود یک اصل بین‌المللی است؛ اما هم‌زمان باید با عقلانیت دیپلماتیک پیش رفته و تغییر لحن و نشانه‌های سازگاری غرب و حتی ترامپ را یک فرصت دانست». (+)

جالب است اینکه بدانید در استدلال ایشان ما باید از حق قانونی خود بگذریم زیرا «درست است که سیاست باید خودش را به حقوق نزدیک کند؛ اما محور در عرصه سیاست امروز جهان، حق نیست؛ بلکه منافع ملی بر مبنای قدرت است.»
ایشان در حالی اینگونه استدلال می کنند که نه تنها با زرنگی هرچه تمام تر شاخصه های «منافع ملی بر مبنای قدرت» را تعریف ننموده اند بلکه با زبان بی زبانی استفاده جمهوری اسلامی ایران را در استفاده از توانمندی های نظامی برای حفاظت و حراست از منافع خود را محکوم نموده و این در حالی است که آمریکایی ها هزاران هزار کیلومتر از دورتر از سرزمین خود و در خلیج همیشه فارس و با بهره گیری از توانمندی های نظامی خود به دنبال تامین منافع ملی هستند!
سخن تحلیلگر روابط بین‌الملل! به حرکت ایران در مسیر «عقلانیت دیپلماتیک» چشم بسته غیب گفتن است، ولی برداشت ایشان از «تغییر لحن و نشانه‌های سازگاری غرب و حتی ترامپ» به عنوان «یک فرصت» نیاز به تلسکوپ های قوی یا میکروسکوپ های الکترونی دارد زیرا آنچه در چند ماه گذشته از ترامپ شنیدیم تهدید بود و تحریم و از اروپایی ها هم چشم غره های فراوان که چرا قصد دارید با اقدامات قانونی مرحله به مرحله تعهدات خود را در برجام کاهش دهید!
البته تحلیلگر محترم! در بخش دیگری از یادداشت خود نگران از آنچه در روزهای آتی و در پایان مهلت دوماهه جمهوری اسلامی ایران به سایر اعضای برجام باقی مانده است دلسوزانه! می نویسد: «اگر ایران در روزهای آینده تجدید فعالیت هسته‌ای فراتر از تعهدات برجام را اعلام کند، ممکن است فضا به سمت یک درگیری جدی حرکت کند.» که آن چنان ساده انگارانه است که لازم نمی دانم بیشتر به آن پرداخته شود.
ولی در پایان لازم می دانم آیه شریفه «وَلاَ تَهِنُواْ فِی ابْتِغَاء الْقَوْمِ إِن تَکُونُواْ تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَمَا تَأْلَمونَ وَتَرْجُونَ مِنَ اللّهِ مَا لاَ یَرْجُونَ وَکَانَ اللّهُ عَلِیمًا حَکِیمًا» را به تحلیلگر محترم و همفکرانشان یادآوری نمایم که حضرت حق تاکید می نمایند که «در تعقیب گروه دشمنان سستى نورزید اگر شما درد مى‏ کشید آنان نیز همان گونه که شما درد مى‏ کشید درد مى‏ کشند و حال آنکه شما به خدا امید دارید و آنها امید ندارند و خدا همواره دانا و حکیم است»

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق