شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴

یخچال های خالی را هم پر از زیبایی توان دید!

ملتی که خود مبارزه با شیطان را انتخاب کرده است در ثواب این جهاد شریک است. حال باید پرسید چگونه در این ثواب شریک است در حالی که لباس رزم نپوشیده و کار خطرناکی هم انجام نمی دهد؟

ندای اصفهان- محمود فروزبخش
کالاها گران شده اند و درآمدها به آن میزان رشد نکرده است. محصول این وضعیت کم آوردن در آخر هر ماه است و این بار کم آوردن به معنای کم داشتن پول در آخر ماه و تنظیم و صرفه جویی آن مقدار اندک نیست، بلکه مشخصا به معنای جیب خالی است. الان کسانی هستند و تعدادشان اندک نیست که در آخر ماه، دارایی شان صفر می شود و صفر چیزی نیست که بتوان با آن تدبیر کرد. به همین خاطر امروزه با پدیده ای مواجه هستیم که پیش ترها به این میزان شایع نبود. پدیده «یخچال های خالی». پیداست وقتی جیب خالی می شود ما فقط روزها را می شماریم تا ماه جدید بیاید و به دنبال آن توانی برای مواد غذایی هم نیست و یخچال خالی می شود که پر نمی شود.
برخی اوقات درمورد اوضاع دین داری مردم با خود می اندیشیم. برایم واضح شده که مردم نسبت به گذشته احکام شرعی را رعایت نمی کنند و البته این را هم می دانم که این تمام ماجرای دین داری نیست. یکی از مهم ترین مسائل در دین داری آن است که در کدامین جبهه باشی. گاهی اوقات در موضعی مناسب قرار می گیری و یک عمل نیک تو برابر هزار عمل نیک دیگران است. گاهی هم در موضعی ناشایست قرار می گیری و صد عمل نیک هم چندان مقبول نیفتد.
امروز ملت ما وارد جنگی عظیم با شیاطین زورگوی عالم شده است. این جنگ هم جنگی بوده که ملت به آن آگاه است و خود با تایید انقلاب اسلامی آن را قبول کرده اند. پس این ملت خودش به اختیار این هزینه ها و تلفات را به جان پذیرفته است. البته ملت آن قدر هم باهوش هست که بداند اگر مبارزه نکند و تسلیم ابرقدرت ها بشود باز هم باید هزینه بپردازد. هزینه ای که از ادامه مبارزه چه بسا تلخ تر باشد.
ملتی که خود مبارزه با شیطان را انتخاب کرده است در ثواب این جهاد شریک است. حال باید پرسید چگونه در این ثواب شریک است در حالی که لباس رزم نپوشیده و کار خطرناکی هم انجام نمی دهد. در چنین وضعیتی چرا به مردم بشارت بهشت می دهید در حالی که به ظاهر آن ها عازم میدان جنگ نشده اند و به زندگی روزمره مشغولند.
پاسخ در همین یخچال های خالی است. یخچال های خالی اگرچه نشانگر وضعیتی ناگوار هستند و چنین اوضاعی شایسته این مردم نیست اما در هر صورت نتیجه مستقیم و غیر مستقیم همین جنگ نابرابر است. یخچال های خالی این روزها و وضعیت دشوار آخر ماه، هزینه سخت این مردم در جدال حق و باطل است. به ازای این هزینه و دشواری است که خداوند مردم ما را از اهالی جبهه حق به حساب می آورد و آنان را رزمنده راه خدا می داند بدون آن که راهی جنگ شده باشند.
حال اگر بخواهیم ماجرای دین داری را گسترده تر از ماجرای رعایت احکام فقهی بدانیم باید بگوییم این روزها دارد به مراتب معنویت و دین داری و مسلمانی مردم ما افزوده می شود. این رشد و ارتقا نه به خاطر انجام انجام احکام شرعی بلکه به دلیل انتخاب موضع مناسب و تایید جبهه حق است. تاییدی که برای آنان هزینه دارد و از طرفی هر روزش مرتبه آفرین است. پس یخچال های خالی را هم پر از زیبایی می توان دید به شرط آن که بدانی کجای عالم ایستاده ای.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715