ندای اصفهان

امام جمعه اصفهان: ساماندهی زاینده‌رود همت می‌خواهد

کدخبر: 113872
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ در ساعت ۴:۳۳ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار استاندار اصفهان با اشاره به پروژه‌های آبرسانی استان اصفهان، اظهار داشت: این پروژه‌ها باید با همکاری و هماهنگی بیشتر، با سرعت و جدیت پیگیری و مشکلات با برگزاری جلسات با مسؤولان مربوط در دولت و سایر استان‌های همجوار برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به وعده رئیس جمهورمحترم برای احیا و جاری شدن آب در زاینده‌رود افزود: استانداران در مسأله آب باید محکم کار را به دست بگیرند و اقدامات ماندگاری را برای برطرف شدن بحران آب انجام دهند.

وی با بیان اینکه ساماندهی عرض رودخانه زاینده‌رود در استان دارای اهمیت است، گفت: یکسان نبودن عرض رودخانه در طول مسیر سبب هدر رفت آب می‌شود و نیاز است تا کارشناسان نظر کارشناسی در خصوص عرض مناسب رودخانه ارائه دهند.

طباطبایی‌نژاد ادامه داد: همچنین در اجرای طرح ساماندهی رودخانه می‌توان دو طرف رودخانه را جاده کشید و سنگ چین کرد تا ظرفیت گردشگری و تفریح برای مردم ایجاد شود.

امام جمعه اصفهان با تأکید بر ضرورت حل و فصل مسأله آب در بین استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ساماندهی رودخانه زاینده‌رود در استان اصفهان همت می‌خواهد و با این کار می‌توان مانع از هدر رفت حجم قابل توجهی از آب شد.

نخستین جلسه ستاد احیای زاینده‌رود برگزار شد

عباس رضایی نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته و همچنین پیگیری‌های انجام شده در خصوص آب، اظهار داشت: اولین جلسه ستاد احیای زاینده‌رود در تهران برگزار شد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه وزیر نیرو هفته آینده به اصفهان سفر می‌کند، خاطرنشان کرد: اجلاسی با وزرای روسیه به مدت ۲ روز در اصفهان برگزار می‌شود و با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه روابط ایران و روسیه از روابط صرفاً سیاسی به سمت مبادلات اقتصادی حرکت کند، محور این اجلاس نیز مباحث اقتصادی خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,