چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

نصب سومین مخزن زیرزمینی هوشمند در دانشگاه صنعتی اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: سومین مخزن زیرزمینی هوشمند پسماند در دانشگاه صنعتی اصفهان جانمایی و عملیات نصب آن آغاز شد.

به گزارش ندای اصفهان،علی دهنوی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اظهار کرد: در راستای اجرای طرح نصب مخازن زیرزمینی هوشمند پسماند در مناطق مختلف شهر اصفهان و با هدف فرهنگ‌سازی و افزایش سطح بهداشت، سومین مخزن هوشمند در دانشگاه صنعتی اصفهان جانمایی و عملیات نصب آن آغاز شد.

وی افزود: مخازن زیرزمینی هوشمند، ۱۱۰۰ لیتر گنجایش دارد و دارای دو محفظه جداگانه برای جمع آوری پسماند‌های‌تر و خشک است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای این طرح در دانشگاه صنعتی، گفت: با توجه به زمینه‌سازی و رایزنی برای انعقاد تفاهم­نامه این سازمان با دانشگاه صنعتی اصفهان در زمینه مدیریت و جمع آوری پسماندها، همچنین تلاش برای دستیابی به هدف ایجاد دانشگاه سبز و آغاز فرهنگ‌سازی در خصوص مدیریت پسماند از مراکز آموزشی از جمله دانشگاه‌­ها، عملیات نصب سومین مخزن هوشمند در دانشگاه صنعتی آغاز شده است تا مقدمه‌ه­ای برای تجهیز دانشگاه‌­ها به زیرساخت‌­های زیست محیطی باشد.

دهنوی با بیان اینکه جمعیت بالای جامعه دانشجویی تولید پسماند را در این محیط علمی افزایش می­‌دهد، خاطرنشان کرد: اجرای چنین طرح‌هایی موجب مدیریت بخش زیادی از پسماند‌ها در دانشگاه شده و زمینه را برای نهادینه‌سازی فرهنگ مدیریت و جمع‌آوری پسماند فراهم می‌کند.

وی موفقیت این گونه طرح‌­ها را در گرو همکاری عموم مردم دانست و عنوان کرد: تولید و نصب هر مخزن حدود ۳۵میلیون تومان هزینه دارد، بنابراین برای جلوگیری از هدررفتن این سرمایه، کمک به تحقق اهداف مورد انتظار در زمینه مدیریت صحیح پسماندها، تفکیک پسماند‌های‌تر و خشک و بهبود وضعیت زیست محیطی، مشارکت و حمایت شهروندان ضروری است.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق