ندای اصفهان

جزئیات امدادرسانی به روستاهای آب‌گرفته شرق اصفهان؛ تخلیه آب از واحدهای مسکونی در ۱۰ روستا

کدخبر: 113697
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در ساعت ۱۱:۲۳ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان،داریوش کریمی با اشاره به خسارت وارده ناشی از بارش شدید تگرگ در شرق اصفهان به منازل روستائیان اظهار داشت: ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه روز گذشته این حادثه به واحد EOC هلال احمر اعلام و به سرعت تیم‌های سیلاب منطقه شرق به ۱۰ روستا اعزام شدند که تا ساعت ۲۱ این عملیات به‌طول انجامید.

وی افزود: ۴۵ واحد مسکونی در ۱۰ روستا از جمله سید‌آباد، مزرعه یزدی، عطرافشان، برآن، مجیدآباد، جوشقان، حیدرآباد، کیلی و غیره دچار آب‌گرفتگی شدند که با کمک نیروهای امدادی کار تخلیه آب خانه به خانه انجام شد.

بیشتر بخوانید

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه ۲۱ نیروی عملیاتی شامل ۳ پرسنل و ۱۸ امدادگر و نجاتگر داوطلب به این روستاها اعزام شدند، گفت: یک دستگاه آمبولانس، سه دستگاه کمک‌دار وانت تک کابین و دو کابین، یک دستگاه کمک‌دار سنگین، یک دستگاه مینی‌بوس و ۱۶ دستگاه لجن‌کش در این  عملیات مورد استفاده قرار گرفت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بارش سریع تگرگ در این روستا علی‌رغم تخریب دو منزل خسارت جانی نداشت و نیروهای امدادی به ۱۵۰ نفر از ساکنان منازل آب گرفته شده خدمت‌رسانی کردند، به‌خاطر عادی شدن شرایط مناطق نیازی به توزیع اقلام و اسکان اضطراری به روستائیان نبود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,