یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹

ابوترابی:

مشکل اصلی در مسأله نفت، شخص وزیر و مدیران کم‌تحرک است

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: در فروش نفت مشکل اصلی شخص وزیر نفت و مدیران کم‌تحرک، متکبر و تنبل داخلی و بعضاً نفوذی هستند، بیش از تلاش برای رفع تحریم‌ها باید بر ضعف مدیریت غلبه کرد.

به گزارش ندای اصفهان،ابوالفضل ابوترابی اظهار کرد: دلسوزان نظام معتقدند تا زمانی که زنگنه در وزارت نفت حضور دارد در فروش نفت مشکلات اساسی خواهیم داشت، زنگنه اگر هنری داشت در چند سالی که وزیر نفت بود نشان می‌داد تا زمانی که فرمان در دست زنگنه باشد امیدی به وزارت نفت نیست.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که بیش از ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی منشأ داخلی دارند، عنوان کرد: مشکل اصلی شخص وزیر نفت و مدیران کم‌تحرک، متکبر و تنبل داخلی و بعضاً نفوذی هستند، بیش از تلاش برای رفع تحریم‌ها باید بر ضعف مدیریت غلبه کرد، گمرکات کشور از مواد اولیه پر است اما اجازه ورود به کشور نمی‌دهند و با سوء مدیریت کالاها در حال نابودی هستند.

وی با طرح این سؤال که چرا دولت مطالبات معلمان را پس از چند ماه پرداخت نمی‌کند، تصریح کرد: در موضوع استعفای وزیر آموزش و پرورش، شرکت در انتخابات مجلس بهانه‌ای بیش نبود، طبق نظر مراکز جاسوسی جهان یکی از مثلث‌های اغتشاش در ایران استفاده از نارضایتی معلمان است، نیروهای خرید خدمت آموزش و پرورش ۱۵ ماه است که حقوق نگرفته‌اند و پاداش پایان خدمت چند سال است که پرداخت نمی‌شود، به نظر می‌رسد برخی از مسؤولان به دنبال ملتهب کردن فضا هستند.

ابوترابی در پاسخ به این سؤال که بودجه آموزش و پرورش همان لایحه‌ای است که مجلس تصویب کرده، خاطرنشان کرد: دولت به بودجه عمل نمی‌کند، طبق بودجه مصوب مجلس، حقوق کم‌درآمدها باید تا ۳۶ درصد (۴۰۰ هزار تومان + ۱۰ درصد) افزایش یابد و از درآمدهای بالای ۱۵ میلیون ۳۵ درصد مالیات گرفته شود.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت این روند پلکانی را برعکس اجرا می‌کند، درآمدهای بالا را ۴۰۰ هزار تومان+ ۱۰ درصد اضافه کرده و حقوق کم‌درآمدها را ۴۰۰ هزار تومان+ ۳٫۶ درصد افزایش داده است، سال‌هاست مجلس دولت را ملزم به حذف یارانه سه دهک بالای جامعه می‌کند اما دولت قانون را رعایت نمی‌کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق