سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

احداث بزرگترین خانه کودک اصفهان

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های سال ۹۸ منطقه ۲ گفت: احداث خانه کودک در حاشیه پارک قلمستان و احداث پارک‌سوار صمدیه دو برنامه اولویت‌دار امسال این منطقه است.

به گزارش ندای اصفهان، محمد کیهانی، مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه طراحی ایجاد فضای پارک کودک در حاشیه پارک بزرگ قلمستان در حال انجام است و نقشه‌های این طرح ظرف یک یا دو ماه آینده آماده می‌شود گفت:: مبلغ چهار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ برای احداث این پارک کودک در نظر گرفته شده است که امیدوارم این میزان بودجه تخصیص پیدا کند و امسال عملیات عمرانی آن انجام شود.

وی با بیان اینکه منطقه دو شهردرای اصفهان جزو مناطق کم برخوردار است، افزود: به غیر از احداث خانه کودکی که در دستور کار منطقه دو شهرداری قرار دارد، خانه کودک دیگری نیز در حاشیه زاینده رود است که به صورت تخصصی به امور کودکان می‌پردازد، اما این خانه کودک جدید بزرگترین خانه کودک اصفهان است.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با اشاره به در نظر داشتن بهترین طراحی برای این خانه کودک، ادامه داد: این منطقه سعی دارد خانه کودک کنار پارک قلمستان را با استفاده از تجاربی که شهرداری اصفهان در خانه کودک تخصصی حاشیه زاینده رود کسب کرده است و بررسی نقاط قوت و ضعف آن، همینطور همراهی شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان و استفاده از نظرات کارشناسان، کارآمدتر احداث کند.

کیهانی با اشاره به تاکید شهردار اصفهان در زمینه ضرورت فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحقق شهر دوستدار کودک، ادامه داد: پیشنهاد احداث این خانه کودک طی جلسات متعددی که در دو روز و با حضور هیئت‌های خارجی انجام گرفت، مطرح شد و کلنگ زنی و عملیات عمرانی این مجموعه کودک در سال جاری آغاز می‌شود.

وی عنوان کرد: احداث پارک موضوعی الفبا برای کودکان نیز در کنار خانه کودک و با ردیف بودجه مشخص در دستور کار شهرداری منطقه قرار دارد و بودجه مورد نیاز برای احداث آن تامین می‌شود.

پارک‌سوار صمدیه، ایستگاه غربی اتوبوس‌های شهری

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه بزرگ پارک سوار صمدیه، گفت: بخشی از آزادسازی برای اجرای این طرح انجام شده است، با توجه به دستورات و تاکید شهردار اصفهان در زمینه احداث این پارک سوار همکاری خوبی با سازمان پایانه‌ها شده و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است.

وی افزود: طراحی پایانه صمدیه توسط کارشناسان انجام شده است و آزادسازی محدوده مورد نظر نیز با جدیت دنبال می‌شود.

کیهانی تاکید کرد: در حال حاضر سرویس‌دهی به شهر‌های اطراف اصفهان با وسایل حمل و نقل مستقر در پایانه صمدیه انجام می‌شود و با اجرایی شدن طرح جدید خدمت رسانی ارتقا پیدا کرده و این پایانه به یکی از ایستگاه‌های مهم اتوبوس‌های شهری در غرب اصفهان تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: ردیف بودجه تخصیص یافته برای این پایانه درحال حاضر ۱۴ میلیارد تومان است و برای آغاز عملیات عمرانی این پارک‌سوار پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715