ندای اصفهان

جان کندن دشمن و تکرار ترور روحانیت در ابتدای گام دوم انقلاب

کدخبر: 113402
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ در ساعت ۱۱:۴۷ ق.ظ

ندای اصفهان- حجت الاسلام سید محمدرضا هاشمی

در گام اول انقلاب در سال ۶۰ منافقین که عامل دست دشمن بودند در سراسر کشور و به خصوص تهران ترور عناصر حزب الهی را در دستور کار خود قرار دادند تا به این وسیله «سرانگشتان رژیم را بزنند» و بسیاری از اوقات به خاطر اهدافی دیگر حتی مردم عادی را نیز بی نصیب نمی گذاشتند که فیلم ماجرای نیمروز به خوبی این حوادث تلخ را به ما یادآوری می کند.

اما بعد از تثبیت نظام این ترورها پایان یافت یا لااقل از ۱۰۰۰ به ۱ رسید.

راستش مدتی بود که به شهدای هسته ای قبطه می خوردم و خودخوری می کردم که چرا دشمن به دانشگاه هجوم برده و دانشمندان دانشگاهی را ترور می کند اما به روحانیون کاری ندارد؟ نکند داریم کم کاری می کنیم و دشمن از بابت ما خیالش جمع شده است؟

از طرفی دشمن مدام در رسانه هایش علیه دین و روحانیت هجمه می کرد و می دیدیم که برخی افراد در کوچه و خیابان به ما طور دیگری نگاه می کنند انگار که ما دلار را گران کرده ایم؟!!!

اما در حادثه سیل امسال حضور روحانیون در مناطق سیل زده رابطه میان مردم و روحانیت را که کمی دچار گسست اجتماعی شده بود محکم کرد و به مردم یادآوری کرد که دل روحانیت همیشه با مردم است هرچند فضای مجازی و رسانه ها کمی بین این دو قشر را فاصله انداخته است. (اینجا را ببینید)

پس از ترور طلبه همدانی و امام جمعه کازرون هرچند از شنیدن خبر شهادتشان مثل همه مردم ناراحت شدم اما خوشحال هم شدم، چرا که فهمیدم روحانیت دوباره دارد به دشمن ضربه می زند که دارد مظلومانه ترور می شود، بازتاب همدلی روحانیون با مردم در این سیل امسال و همچنین زلزله سال ۹۶ سرپل ذهاب پیوند روحانیت و مردم را به رخ دشمن کشید(اینجا) و فریاد شیطان را بلند کرد، لذا این ترورها به قول امام خمینی (ره) مثل دست و پا زدن سریع پشه ای است که در حال جان کندن است که نشانه قدرت او نیست بلکه نشانه مرگ اوست.

جالب اینجاست که اگر ترورهای سال ۶۰ نشانه تثبیت نظام بود و انقلاب در گام اول خود پیروز شد به نظر من این ترورها نیز در ابتدای گام دوم انقلاب نشانه این است که پیروزی و پیشرفت بزرگ دیگری در راه است و به لطف خدا دشمن در مقیاس بزرگتری شکست خواهد خورد. ان شاء الله!

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,