دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹

فهرست موضوعی کتاب های پیشنهادی حزب جمهوری اسلامی +دانلود

لزوم وجود یک راهنمای اصیل در معرفی بازار شلوغ و مسموم کتاب احساس شد و گروه بررسی و تحقیق واحد کتاب حزب جمهوری اسلامی بنا بر رسالتی که همواره در طول انقلاب داشته است و نیز بر اثر درخواست‌های مکرر این فهرست موضوعی را تهیه نمود که می‌‌توان یقین گفت بیش از ۹۰ درصد قابل اعتماد و اطمینان است

به گزارش ندای اصفهان، متن زیر به همراه پیوست آن، فهرست موضوعی کتابهای پیشنهادی است که واحد کتاب حزب جمهوری اسلامی (دفتر مرکزی) در آذرماه 58 برای واحدهای خود ارسال کرده است.

امید است که انتشار این فهرست مورد توجه علاقه مندان و پژوهشگران قرار گیرد.

فهرست کامل این کتابها را از اینجا دانلود کنید. (34 صفحه)

***

بسمه‌تعالی

عصر ما بیش از هر زمان دیگر صحنه برخورد مکاتب و ایسم های گوناگون است و در این ‌میان رهروان مکتب اسلام نیز در پی دفاع از حریم مقدس مکتب انسان‌ساز خود و اثبات برتری همیشگی آن باید تلاشی همه‌جانبه داشته باشند شناختی جامع و ارگانیک که در مقایسه و تطبیق با مکاتب دیگر برتری این مکتب الهی را بر دستاوردهای بشری روشن سازد.

در این میان بسیار دل‌سوختگان بودند که برای حفظ اسلام و اثبات پویایی آن رنگ غربی به دین زدند و گروه دیگر با وضع قیودات از پیش خودساخته آن را از تحرک بازداشتند ولی دومی را مرتجع و دومی اولی را التقاطی می‌نامید که به حق هر دو راست می‌گفتند.

و در این میان کسانی بودند که با شناخت عمیق متون اصیل اسلامی و نه غربی، اسلام راستین را هم شناخته و هم عرضه کردند، همان‌ها که امام حاصل عمر خود خطابشان کرد و در شهادت‌شان اشک ریخت.

شناخت اسلام اصیل بخصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اوج گرفت؛ یکی ازین جهت که ملت ناآگاه ما می‌خواست بداند اسلامی که عامل پیروزی ملت بی‌اسلحه و فقیر بر مقتدرترین ارتش‌ها شد چیست و آیا او را تا مرز انقلاب هدایت می‌کند و سپس رها می‌سازد یا آنکه قدرت اداره نیز دارد؟

و از جهت دیگر سانسور شدید فکری که قبل از انقلاب بر افکار حکم‌فرما بود ناگهان برداشته شد و مردم به‌صورت انفجاری به کتاب‌های تازه به بازار آمده هجوم بردند. هر دو این عامل ناگهان فروش کتاب را در یک سال انقلاب به ده‌‌ها برابر رسانید. در این میان که میدان‌ها برای عرضه افکار باز شد، دل‌سوختگان و آزاد اندیشان عرضه‌ها کردند و توطئه‌گران و خودفروختگان شعارهای طلایی دادند، تا جایی که تشخیص حق از باطل مشکل شد وامر خطا بر صاحب‌نظران مشتبه گردید.

در اینجا بود که لزوم وجود یک راهنمای اصیل و صحیح در معرفی بازار شلوغ و مسموم کتاب احساس شد و گروه بررسی و تحقیق واحد کتاب حزب جمهوری اسلامی بنا بر رسالتی که همواره در طول انقلاب داشته است و نیز بر اثر درخواست‌های مکرر این فهرست موضوعی را تهیه نمود که می‌‌توان یقین گفت با دقت خاصی که شده بیش از 90 درصد کتاب‌ها قابل اعتماد و مورد اطمینان است.

 این فهرست‌ها به چهار دسته تقسیم می شود:

  • فهرست کتاب‌های کودک.
  • فهرست موضوعی کتاب‌های بزرگ‌سالان
  • فهرست کتاب‌های مربوط به قرآن که خود نظم خاصی دارد و بالاخره فهرست کتاب‌هایی که در شناخت مکتب مارکسیسم قابل استفاده است.

لازم به تذکر است که دو فهرست آخر به همت برادران همسنگر دیگری تهیه و در اختیار این واحد قرار گرفته است. البته این هنوز اولین گام بود و چه بسا کتاب‌های مفید دیگری نیز باشد که به دلیل عدم دسترسی از قلم افتاده است و امیدواریم با راهنمایی اساتید و صاحب‌نظران این فهرست تکمیل شود.

لازم به تذکر است که اسامی کتاب‌ها در موضوعات فوق به ترتیب خاصی نوشته نشده و بسیاری از اسامی نویسندگان یا ناشرین نوشته نشده است که به‌زودی در جزوه‌ای که توسط این واحد نشر می شود این نواقص حتی‌الامکان برطرف شده و نیز لیست کتاب‌های زیادی که بعد از چاپ این جزوه در اختیار قرار گرفت اضافه می‌گردد.

به امید موفقیت و همکاری هرچه بیشتر علاقمندان.

واحد کتاب حزب جمهوری اسلامی دفتر مرکزی

فهرست کامل این کتابها را از اینجا دانلود کنید. (34 صفحه)

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715