شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹

همای سعادت پرید!

چند برداشت از قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی

ضرب المثلی معروف، این نکته را بیان می کند که: طلا که پاک است، چه منّتش به خاک است؛ اما گویی این طلا قدری یا حتّی درصد بیشتری ناخالصی داشته است! جالب اینکه، مقتول یک یا دو روز قبل از حادثه، با انصاف نیوز قرار مصاحبه داشت!

ندای اصفهان- امیدرضا شاهرخی

ماجرا در هفتم خرداد و از طبقه هفتم برجی در سعادت آباد آغاز می‌شود.

در ابتدا باید این نکته را یادآوری کرد که: داشتن همسر دوم عیب نیست؛

چنانچه خداوند متعال در آیات ابتدایی سوره نساء، ازدواج با دو یا سه یا چهار همسر را اجازه فرموده‌اند؛ امّا به این شرط که مساوات و برابری میان آنها اجرا گردد و در صورتی که مرد نتواند عدالت را میان همسران خویش برقرار سازد، تنها به یک همسر اکتفا نماید.

این تذکر برای این بود که در قضیّۀ اخیر، ازدواج مجدد شهردار اسبق پایتخت، مورد سوء استفاده برخی افراد قرار گرفت.

چند مسئله:

میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی، کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر اسلام شهر بود. (انتخابات شوراها، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، در اردیبهشت ۹۶ برگزار شد).

دوران تصدّی نجفی در شهرداری تهران، از شهریور تا اسفند ۹۶ بود.

ازدواج محمدعلی نجفی و میترا استاد، در اواخر سال 96 رخ داد.

به گفتۀ نجفی، در جریان انتخابات شوراها، با همسرش آشنا شد.

نجفی در اعترافات خود بیان کرده که: مقتول قصد آسیب به همسر اول و دخترش را داشته است و می خواسته زندگی وی را از بین ببرد. همچنین یک علت قتل را اختلافات خانوادگی بر شمرده است.

چند برداشت:

آندلس اسپانیا که روزی، در قلمرو سرزمین اسلامی قرار داشت، با توطئۀ نفوذ در میان سران و فرماندهان ارشد حکومت و از جمله ارتباطات زناشویی، از کشور اسلامی جدا شد.

وجود زنان و استفاده از آنان برای پیشبرد اهداف خصمانه، تا جایی بود که، حتّی برخی از آنان را با اجبار، به ازدواج اهل بیت(ع) در می آوردند و سرانجام نیز با عملی کردن توطئه دشمن به واسطه وجود آن زنان، ائمه(ع) به شهادت رسیدند.

دشمن صهیونیستی نیز با همین ترفند، توانست اسرار سران عرب را، به دست آورده و بدون کمترین زحمت و خسارت، بر سپاه کشورهای عربی چیره شود و ادعای کشور مستقل صهیونی سردهد.

حال این پرسش مطرح است که: چرا برخی که دارای مقام و منصب هستند، به این حربه رنگ می بازند؟ و خود و اطرافیانشان را متحمل صدمات بسیار می کنند!

چرا میترا استاد، که کاندیدای شورای شهر بود، روی محمدعلی نجفی سرمایه گذاری کرد و مهمتر از همه اینکه، او از نجفی چه می دانست که می خواست آن را افشا کند؟! نجفی در اعترافاتش گفته بود: میترا استاد، می خواست تهدیداتش را در مصاحبه‌ای عملی کند!

ضرب المثلی معروف، این نکته را بیان می کند که: طلا که پاک است، چه منّتش به خاک است؛ اما گویی این طلا قدری یا حتّی درصد بیشتری ناخالصی داشته است!

جالب اینکه، مقتول یک یا دو روز قبل از حادثه، با انصاف نیوز قرار مصاحبه داشته است!

نکته حائز اهمیت دیگری که در جریان پروندۀ نجفی وجود دارد این بود که، اسلحۀ او، از زمان وزارتش، در آموزش و پرورش سال ۶۰، در اختیار او بوده و تحویل نداده و او به مدت ۱۵ سال، نه اسلحه حمل می کرده و نه آنرا به جایی برده است! آخرین باری که مجوز حمل سلاح خود را تمدید کرده بوده به سال ۹۴ تا ۹۶ برمی‌گشته است. جالب تر اینکه همین اسلحه را به بیان خود، در جای امنی قرار نداده بود! و اتفاقاً در منزل همسر دوم خود بوده است! و آن زمان که به مقتول شلیک کرده، قصد چنین کاری را نداشته است؛(+)

امّا سؤال این است که: چرا چند گلوله از اسلحه، شلیک شد؟ و برای چه، یکی از آن شلیک های اتفاقی دقیقاً به قلب مقتول اصابت کرده است؟!

پیگیری این پرونده، روزهای حساس و البته مرموزتر و هیجان انگیزتر و وحشتناک تری را انتظار می کشد؛ امید است مسئولین ذیربط هر چه سریع تر و با دقت بالاتر، این پرونده را بررسی کنند.

پس از قتل مقتول، نجفی بیان کرده بود که به قم سفر کرده و بر مزار پدر و پدربزرگش حاضر شده بوده، یکی از خبرنگاران روزنامه شرق نیز در توئیت خود چنین تحلیل و توجیه کرده اند که او به قم رفت تا مهدورالدم بودن همسر دوم خویش را، برای علمای قم، به اثبات برساند و چنین وانمود کند که قتل همسر دوم از روی ادله شرعی بوده است؛ امّا این جماعت کوته بینِ ظاهرگرایِ به دنبال توجیه، اگر نمی دانسته اند بهتر است بدانند:

اگر اتهام رابطۀ نامشروع ثابت نشود، حدّ شرعی در پی خواهد داشت و حکم مهدورالدم بودن مربوط به جایی است که، مرد همسر خویش را در حین ارتکاب با مرد بیگانه ببیند و در همان مجلس، آن را اجرا کند و نه پس از آن…

اینک که در ماه مبارک رمضان، به لطف و عنایت خداوند، شیطان در بند و زنجیر است، حواسمان باشد کاری نکیم که بدون شیطان هم، کارهایی از جنس رفتارهای شیطان از ما صادر شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. عباس سمرقندی گفت:

  سلام
  لطفا راجع به بازی فوتبال حذفی و 150 مجروع تحلیلی عنوان کنید
  تا کی برخی اصفهانی ها میخواهند آبروی نصف جهان را ببرند
  همه چیز به زور
  مگر عهد قاجار است؟؟؟

 2. ناشناس گفت:

  متاسفم با این گونه پیام ها میخواهند جای مقتول و قاتل را عوض کنید
  اشتباه شد ببخشید

 3. Ok گفت:

  متاسفم با این گونه پیام ها میخواهند جای مقتول و قاتل را عوض کنید
  اشتباه شد ببخشید

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715