دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸

معاون فرهنگی مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ خبر داد:

میزبانی حدود ۱۰ هزار نفرروزه دار با افطاری ساده در گذرگاه چهارباغ

حجت الاسلام هلالی با بیان اینکه دادن افطاری ساده در ایام ماه رمضان از تاکیدات رهبری است گفت: مدرسه علمیه امام صادق (ع) امسال تصمیم بر دادن افطری ساده همراه با غرفه های مشاوره و تبادل نظر و اقامه نماز جماعت در گذرگاه تفریحی چهارباغ کرده است.

حجت الاسلام محمود هلالی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان با اشاره به برنامه های متنوع مدرسه علمیه امام صادق ع) چهارباغ اصفهان در ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: با توجه به تاکید و پسند رهبر معظم انقلاب از برگزاری ضیافت های افطاری ساده تصمیم گرفته شد، در مدرسه امام صادق(ع) که از نظر جغرافیایی در منطقه خاصی یعنی گذرگاه چهارباغ از نظر رفت و آمد اقشار مختلف جامعه واقع شده و حساسیت خاصی روی این مجموعه وجود دارد؛ برنامه افطاری ساده برگزار شود.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ افزود: برای برگزاری این ضیافت با مجموعه مدیریتی گذرگاه تفریحی چهارباغ که زیر نظر شهرداری اصفهان است همکاری هایی برای در اختیار گرفتن برخی امکانات صورت گرفت.
وی تشریح کرد: از ۲ ساعت مانده به اذان مغرب چهار غرفه مجموعه مدرسه علمیه چهارباغ دایر است و عموم مردم می توانند از امکانات این غرفه ها استفاده کنند.
حجت الاسلام هلالی بحث و تبادل نظر، غرفه مشاوره و روانشناسی با مبنای اسلامی در حضور مشاوران مرکز حوزه عملیه، غرفه سبک زندگی اسلامی با رویکرد تغذیه سالم و سنتی در مبانی دینی و غرفه محصولات مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه در دوران جوانی، نوجوانی، کودکی و معرفی کتاب های کاربردی در زمینه خانواده از مهمترین بخش های غرفه های مذکور است.
وی بیان کرد: قبل از اذان مغرب فضا مستعد برنامه های قرآنی است، از این رو اساتید مطرح کشوری و حتی نوجوانانی که در عرصه قرآنی امتیاز کسب کرده اند و یا در حضور رهبر انقلاب برنامه قرائت داشته اند به اجرای برنامه های قرآنی برای روزه داران می پردازند که از جمله می توان به جزخوانی قرآن کریم، مناجات خوانی زنده و اذان اشاره کرد.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه امام صادق(ع) با بیان اینکه هر شب نماز جماعت باشکوهی  جلوی درب اصلی مدرسه علمیه در گذرگاه چهارباغ برگزار می شود، افزود: پس از نماز میزبان روزه داران با افطاری ساده و مختصر در حد نان و پنیر و خرما یا سبزی به همراه آب جوش خواهیم بود.
وی در خصوص تعداد افراد شرکت کننده در برنامه های روزانه مدرسه چهارباغ ابراز کرد: به طور معمول و به جز شب هایی که مراسمات خاص برگزار می شود میزبان ۱۵۰ الی ۴۰۰ نفراز روزه داران  برای صرف افطاری هستیم که این تعداد در شب های خاص مانند شب قدر یا میلاد امام حسن مجتبی(ع) به ۶۰۰ نفر هم خواهد رسید.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق