شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱

نشریه حزب جمهوری اسلامی؛

اخلاق اسلامی/ گرامیداشت دومین شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی

این مهمترین مسئله است که من هدف های شخصی خودم را به اسم امام پیاده کنم در صورتی که امام یک بشر عادی و فوق العاده است اما معصوم که نیست اما اگر امام زمان را حربه خودمان قرار بدهیم چطور؟ اگر رسول اکرم را حربه خودمان قرار بدهیم چطور؟

به گزارش ندای اصفهان، متن زیر که برای اولین بار در فضای مجازی منتشر می شود نشریه شماره ۴۰ حزب جمهوری اسلامی است که به مناسبت شهادت دومین شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی (امام جمعه تبریز) با عنوان «اخلاق اسلامی» به چاپ رسیده است.

آیت الله مدنی در ۲۱ شهریور ۱۳۶۰ در حال اقامه نماز جمعه توسط منافقین کوردل (سازمان مجاهدین خلق) ترور شد.

علاقه مندان می توانند آرشیو کاملی از جزوات ارزشمند و تاریخی حزب جمهوری اسلامی را در پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان مطالعه کنند: اینجا

***

نشریه شماره ۴۰ حزب جمهوری اسلامی

شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی

محل سخنرانی: مدرسه فیضیه قم

تاریخ سخنرانی ۱/۱۰/۱۳۵۹

چاپ اول: دی ماه ۱۳۶۰

تیراژ: ۱۰۰۰۰

مرکز پخش: دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی

اخلاق اسلامی

بسمه تعالی

جزوه حاضر ویژه نامه ای است به مناسبت شهادت سید بزرگوار و عالم ربانی و استاد و معلم اخلاق، شهید محراب حضرت آیت الله سید اسدالله مدنی رضوان الله علیه که در محراب عبادت به دست منافقی شقی به شهادت رسید.

در ابتدا پیام امام امت و حضرت آیت الله منتظری در رابطه با شهادت ایشان و سپس بیانات اخلاقی و انسان‌ساز حضرت آیت الله شهید مدنی رضوان الله علیه که در سمینار ائمه جمعه ایراد شده است از نظرتان می گذرد.

***

حضرت آیت الله العظمی امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت آیت الله مدنی امام جمعه تبریز پیامی فرستادند. متن پیام امام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله و إنا إلیه راجعون

با شهید نمودن یک تن دیگر از ذریه رسول الله و اولاد روحانی و جسمانی شهید بزرگ امیر المؤمنین سند جنایت منحرفان و منافقان به ثبت رسید. سید بزرگوار و عالم عادل عالیقدر و معلم اخلاق و معنویات، حجت الاسلام و المسلمین، شهید عظیم الشأن، مرحوم حاج سید اسد اللَّه مدنی- رضوان اللَّه علیه- همچون جد بزرگوارش در محراب عبادت به دست منافقی شقی به شهادت رسید. اگر با به شهادت رسیدن مولای متقیان اسلام محو و مسلمانان نابود شدند، شهادت امثال فرزند عزیزش شهید مدنی هم آرزوی منافقان را برآورده خواهد کرد. اگر خوارج سیاه بخت از شهادت ولی الله الاعظم طرفی بستند و به حکومت رسیدند، این گروهکهای خائن نیز به آمال خبیث خود، که سقوط حکومت اسلام و برقراری حکومت امریکایی است، می رسند. آنان لعنت خدا و رسول و ننگ ابدی را برای خود، و اینان عذاب ابدی خدا و نفرت و لعنت قادر متعال و امت اسلام را برای خود و هم پیمانان و اربابان خونخوار خویش، به بار آوردند. ملت بزرگ و روحانیون معظم چون صفی مرصوص ایستاده اند که هر پرچمی از دست توانای سرداری بیفتد سردار دیگری آن را برداشته و به میدان آید و با قدرت بیشتر در حفظ پرچم اسلامی به کوشش برخیزد.

شهید مدنی با شهادت مظلومانه خود ضد انقلاب و منافقین ضد اسلام را بکلی منزوی کرد. این چهره نورانی اسلامی عمری را در تهذیب نفس و خدمت به اسلام و تربیت مسلمانان و مجاهده در راه حق علیه باطل گذراند. و از چهره های کم نظیری بود که به حد وافر از علم و عمل و تقوا و تعهد و زهد و خودسازی برخوردار بود. به شهادت رساندن چنین شخصیتی به تمام معنا اسلامی همراه با تنی چند از فرزندان اسلام و یاران باوفای انقلاب اسلامی در میعادگاه نماز جمعه و در حضور جماعت مسلمین جز عناد با اسلام و کمر بستن به محو آثار شریعت و تعطیل جمعه و جماعت مسلمین توجیهی ندارد. اگر تا امروز برای جنایتها و شرارتهای خود بهانه های بی پایه ای می تراشیدند، در شهادت این عالم متقی که جز درباره خدمت به اسلام و مسلمانان نمی اندیشید بهانه ای جز انتقام از اسلام و ملت شریف نمی توانند بتراشند.

انتقام از اسلام، که آن را اساس سقوط دستگاههای جبار و شکست ابرقدرتها در ایران و پس از آن در منطقه می بینند و از ملت قدرتمند که پشت بر آنان نموده و کاخهای آمال و آرزوی آنان را در هم کوبیده و تمامی آنان را از صحنه تا ابد بیرون رانده است، می گیرند. مردم رزمنده ایران و خصوص مردم غیرتمند آذربایجان که چنین روحانی متعهد و عالم عالیقدری را از دست داده اند و حریف شکست خورده خود را می شناسند با عزمی جزم و اراده های خلل ناپذیر انتقام خود را از آنان می گیرند. اینجانب شهادت این مجاهد عزیز عظیم و یاران باوفایش را به پیشگاه اجداد طاهرینش، خصوصاً بقیه الله – ارواحنا له الفداء – و به ملت مجاهد ایران و اهالی غیور و شجاع آذربایجان و به حوزه های علمیه و خاندان محترم این شهیدان تبریک و تسلیت می گویم.

خط سرخ شهادت، خط آل محمد و علی است. و این افتخار از خاندان نبوت و ولایت به ذریه طیبه آن بزرگواران و به پیروان خط آنان به ارث رسیده است. درود خداوند و سلام امت اسلامی بر این خط سرخ شهادت. و رحمت بی پایان حق تعالی بر شهیدان این خط در طول تاریخ. و افتخار و سرفرازی بر فرزندان پر توان پیروزی آفرین اسلام و شهدای راه آن. و ننگ و نفرت و لعنت ابدی بر وابستگان و پیروان شیاطین شرق و غرب، خصوصاً شیطان بزرگ، امریکای جنایتکار که با نقشه های شیطانی شکست خورده خود گمان کرده ملتی را که برای خداوند متعال و اسلام بزرگ قیام نموده و هزاران شهید و معلول تقدیم نموده با این دغلبازیها می تواند سست کند و یا از میدان به در برد. اینان پیروان سید شهیدانند که در راه اسلام و قرآن کریم از طفل شش ماهه تا پیرمرد هشتاد ساله را قربان کرد و اسلام عزیز را با خون پاک خود آبیاری و زنده نمود. و ارتش و سپاه و بسیج و سایر قوای مسلح نظامی و انتظامی و مردمی ما پیرو اولیایی هستند که همه چیز خود را در راه هدف و عقیده فدا نموده و برای اسلام و پیروان معظم آن شرف و افتخار آفریدند.

از خداوند تعالی عظمت اسلام و مسلمین و رحمت برای شهیدان، خصوصاً شهدای اخیرمان، و بالأخص شهید عزیز مدنی معظم، و سلامت کامل برای مجروحین این حادثه، و صبر و استقامت برای ملت بزرگ، خصوصاً آذربایجانیهای عزیز و بازماندگان شهیدان، خواهانم. سلام و درود بر همگان. و السلام علی عباد الله الصالحین.

روح الله الموسوی الخمینی

 

حضرت آیت الله منتظری در رابطه با شهادت آیت الله مدنی امام جمعه تبریز پیامی خطاب به مردم آگاه آذربایجان فرستادند. متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

خدمت اهالی قهرمان و آگاه آذربایجان ایدهم الله تعالی. بار دیگر گروهک های منحرف و در خط آمریکا دست به جنایتی بزرگ زدند و یکی از استوانه های تقوی و فضیلت حضرت آیت الله مدنی را که عمر شریف و پربارش را در حوزه های علمیه ایران و عراق در تربیت و تهذیب طلاب و فضلا گذراندند و در پیشبرد انقلاب بزرگ اسلامی و تحکیم مقام عظیم رهبری انقلاب نقش بسزایی داشتند از ما گرفت.

آمریکای جنایتکار نمی داند با گسترش و تایید تروریسم کور، در جامعه انقلابی ایران هرگز راهی برای بازگرداندن سلطه استعماری خود ندارد و ملت مسلمان و آگاه ما که راه خود را پیدا نموده هیچگاه تسلیم مزدوران وابسته به ابرقدرت ها نخواهد شد.

خون این عالم متقی و فداکار که به اتفاق چن تن از نمازگزاران عزیز در سنگر نمازجمعه و محراب عبادت به دست ایادی آمریکا ریخته شد و ملتی را نگران و عزادار نمود گرچه بهترین سند ورشکستگی و سقوط خط آمریکا در ایران خواهد بود ولی هشدار دیگری است به مسئولین انتظامی و امنیتی کشور و نشانگر ضعف چشمگیر در سیستم امنیتی موجود.

پیرو توصیه و تاکید مکرر امام و خواست امت، مسئولین باید هرچه زودتر با همفکری ارگان های انقلابی و افراد لایق و متعهد تشکیلات جدیدی را مسئول حفظ امنیت و شخصیت ها کرده و مردم قهرمان و همیشه در صحنه را با شیوه های شناخت تروریسم و مبارزه با آن از طریق رسانه های گروهی و بویژه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران آشنا سازد.

اینجانب شهادت پرافتخار این شخصیت بزرگ تقوی و معنویت را به حضرت ولی عصر ارواحنافداه و به رهبری بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی      مدظله و امت قهرمان ایران و اهالی شریف و بیدار آذربایجان و تمام بازماندگان محترم ایشان تبریک و تسلیت گفته غفران و رضوان حق تعالی را برای ایشان و صبر و اجر عظیم را برای آنان از خدای بزرگ مسئل دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسینعلی منتظری ۲۱/۶/۶۰

 

متن سخنرانی شهید محراب، عالم ربانی، معلم اخلاق و معنویات حضرت آیت الله سید اسدالله مدنی رضوان الله علیه در سمینار ائمه جمعه که در مدرسه فیضیه قم به تاریخ ۱/۱۰/۱۳۵۹ برگزار شده بود.

لازم به ذکر است که بنا به درخواست حضرت آیت الله منتظری که فرمودند: از آیت الله مدنی خواهش می کنیم در این چند دقیقه آخر سمینار ما را موعظه کنند؛ این سخنرانی انجام گرفت.

***

بسم الله الرحمن الرحیم، الحمدلله رب العالمین و صل الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین. این خودش برای بنده اسباب خجالت است که این دستور داده شود که موعظه کنم و خودم را به موعظه بیشتر از همه محتاج می بینم ولکن به عنوان اجابت حدیثی می خوانم.

حدیثی از حضرت صادق سلام الله علیه که به حفص بن قیاس فرموده اند: ان الله علم ما لعباد عامل و ما هم علیه سائر فهلم عنهم عند اعمالهم السیئه فلا یغرنک حسن الطلب ممن لا یخاف الفوت.

بعد مطالبی فرمودند آنچه راجع به ماست ای بسا وقتی می بینیم عده‌ای پشت سرمان و پای خطابه مان هستند ما مغرور شویم در صورتی که هر کس خودش را بهتر می‌شناسد. با اعتقاد مردم به عدالت واقعی بنده، من که عادل نمی شوم. امام بنا کرد گریه کردن، این آیه را می خواند:

تلک الدار الآخره نجعلها للذین لا یریدون علوا فی  الارض و لا فسادا. (قصص، آیه ۸۳)

این آیه را تکرار می فرمود و اشک می ریخت و می فرمود: والله عند هذه الآیه تقطع الامانی.

انسان فکرهایی می‌کند، من امام جمعه هستم، جمعیتی گوش به حرف من می کنند جمعیتی به واسطه من آگاه شده اند و امثال اینها. ولکن ای بسا هر کدام از این حرف ها در جای خودش درست بوده. به واسطه یک بیان جنابعالی مفسده ای رفع شده، هزاران مفسده رفع شده افراد زیادی به راه راست آمدند، افرادی به واسطه ما و شما با خدا آشنا شدند اما باید این را حساب کنیم و ببینیم ما خودمان آشناییمان با خدای توانا چقدر است؟

والله عند هذه الآیه تقطع الامانی، هم معنایش این است ای بسا انسان خیالاتی بکند که فرضا من این جور شدم آن جور شدم و… اما راست راستی اینها برای خدا بوده این پیش آمدی که شد مثلاً مشکلات این شهر، این استان رفع شد، به واسطه من رفع شده، آیا به واسطه شخص دیگری هم رفع می‌شد؟ این خوشحالی را داشتم؟ یا نه میل داشتم به واسطه من باشد؟ اگر میل داشتم به واسطه من باشد باید بدانم.

این مطلب دقیق است وجود مقدس آقا حضرت صادق سلام الله علیها تعارف نمی‌کند بنده که خودم گاهی به حساب خودم میرسم قسم می دهم خدا را، خدایا به عزتت به جلالت به کبریاییت، به خاصان درگاهت قسمت می دهیم از ما حساب دقیق نگیر! همان ظواهر ما را حساب کن و ما چیز دیگری نمی خواهیم اما درصورتی که می‌دانیم اعتقادمان این است ارزش عمل به واسطه نیت است اگر نیت برای غیر الهی باشد به چه درد می خورد؟

(معذرت می خواهم چون تاکید شده بیشتر توضیح می دهم) اگر غیرالله منظور بود با خواسته دیگران چه فرقی می کند؟ من دیگر امتیازی به فلان سیاستمداری که فقط و فقط در راه سیاست است و کاری با دین ندارد فرقی نمی کنم بلکه بالاتر، بلکه بالاتر و بدتر می شوم به جهت اینکه استیکال او (و منظور از استیکال لقمه خوردن نیست) خوردن او، مقام پیدا کردن او، همه کارهایش هیچ کدامش به عنوان اسلام نبوده، سیاستمداری بوده که فعالیت می‌کرده و حالا پیروز شده اما من چطور در صورتی که فقط نسبت به قسم “ولا تجعلوا الله عرضه لایمانک”(بقره، آیه ۲۲۴)

اگر انسان خودش فکر کند و ببیند که خیلی چیزهایش و خیلی از هدف هایش (که خدای نکرده تابع هوی بوده) کار را به اسم خدا کرده!

یکی از برادران چیزی نوشته بود که مرا متاثر کرد نوشته بود که خواهشمندیم از آقایان امام را برای خودشان حربه قرار ندهند، اگر خودشان چیزی می‌خواهند به امام نبندند که چون امام فرموده ما این کار را می‌کنیم امام، خوب واقعش این است که…

این مهمترین مسئله است که من هدف های شخصی خودم را به اسم امام پیاده کنم در صورتی که امام یک بشر عادی و فوق العاده است اما معصوم که نیست اما اگر امام زمان را حربه خودمان قرار بدهیم چطور؟ اگر رسول اکرم را حربه خودمان قرار بدهیم چطور؟ بهترش این است؟

مرحوم آقا شیخ محمد حسین اصفهانی رضوان الله علیه (همان که تفسیری از حمد و مقداری از سوره بقره نوشته است) در ترجمه حال ایشان من دیدم که وقتی وارد اصفهان شدند خیلی مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفتند. ایشان وقتی نماز می رفتند نیم ساعت قبل از نماز خلوت می کردند، به حساب هایش می رسید که چه نحوه می‌رود به نماز جماعت؟ چه نحوه تحمل بار مردم را می کنم؟ ما هم خوب است روزهای جمعه علاوه بر تذکراتی که داده شد علیکم باعزا الانفس علیکم. نسبت به اعز انفس بر خودمان که خودمان هستیم یک مقدار فکر کنیم که این  جمعه می‌رویم حرف هایی که می زنیم آیا ما را به خدا نزدیک می‌کند یا خدای نکرده نماز جمعه ای است که خیلی ها خوانده اند!

با کمال معذرت با یک حدیث از جناب ام سلمه عرایضم را خاتمه می‌دهم.

خطر برای ما و شما (بنده که نه، خیلی پایین‌تر از آن هستم که خودم را در ردیف آقایان اهل علم حساب کنم) ولی خطر برای شما بیشتر است. در آن حدیث فرمودند انه یغفر للجاهل سبعون ذنب قبل ان یغفر للعالم ذنب واحد.

اما حدیثی که آن را خاتمه عرایضم قرار می دهم، این مخدره یعنی ام سلمه فرمودند شبی که رسول اکرم در حجره من تشریف داشتند یک وقت بیدار شدم دیدم رسول اکرم در بسترشان نیستند. بلند شدم برای جستجو و صدای ناله‌ ای شنیدم متوجه شدم در یک گوشه ای رسول اکرم افتاده به سجده به شدت گریه می‌کند. عرض می‌کنند «الهی لا تسلبنی صالح ما انعمت به علی ابدا.»

آنچه خدا به ما داده اگر خدای نکرده به واسطه کفران این نعمت از ما سلب بشود…!

«الهی لا تردنی فی سوء استنقذتنی منه ابدا».

آن بدی هایی که ما خیال می‌کنیم گرفتار طاغوت بودیم گرفتار دشمن بودیم از آنها نجات مان داد. اما اگر خدای نکرده یک وقت گرفتار طاغوت نفس بودیم، اگر یک وقت گرفتار طاغوت هوی بودیم، باید فکر کنیم ببینیم از این طاغوت چطور؟ از این هم نجات پیدا کردیم یا نه؟

برادران بنده یک جمله نسبت به خودم عرض می‌کنم شماها منزه اید. نفس این جوری است چون گمان کرده ایم که در نماز جمعه امام باید قصد امامت بکند خیلی‌ها خیال می‌کنند که من وسوسه دارم. نیتم مثلاً طول می کشد مقدار زیادی با خودم ور می‌روم که خدایا من چه کنم نسبت به گذشته هایم؟ اگر عفو نکنید من با این نامه سیاه چطور قصد امامت در نماز جمعه کنم؟ شاید وعده هایی به خودم بدهم که بعد از این درست خواهم شد ولی گاهی به خاطر می‌آورم فرمایشی از مرحوم آیت‌الله امینی رضوان الله علیه را که ایشان می فرمودند:

نفس اسرع شیئا فی الوعد و ابطأ شیئا فی الاجابه.

به هر حال حدیث را خاتمه بدهم که ام سلمه فرمود شنیدم که به شدت گریه می‌کرد و عرض می‌کرد: «الهی لا تسلبنی صالح ما انعمت به علی ابدا و الهی لا تردنی فی سوء استنقذتنی منه ابدا و (مهمترش) الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عینا ابدا» و به شدت گریه می کرد.

جناب ام سلمه فرمود حال رسول اکرم را که دیدم مرا گریه گرفت. یک وقت دیدم رسول اکرم فرمود چرا گریه می کنی؟ عرض کردم یا رسول الله شما هستید که این طور می گویید: الهی لا تسلبنی صالح ما انعمت به علی ابدا. شما هستید که می گویید: الهی لا تسلبنی صالح ما انعمت به علی ابدا. شما هستید که با این عظمتتان می گویید: الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عینا ابدا؟

بیشتر گریه کرد؛ فرمود چرا نگویم؟ یونس ابن متی یک چشم به هم زدن به حال خود وا گذاشته شد و شد آنچه که شد. مبتلا شد به آنچه مبتلا شد.

من اگر عرایضم ربطی نداشت خیلی معذرت می خواهم. از خدای توانا جلت عظمته می‌خواهیم که این سمینار را مقدمه خیر قرار داده و اول ان شاء الله از خودمان شروع نموده و به واسطه ما مجتمع اسلامی آن ترقیات حقیقی اسلامی را که به راستی اگر تدریجا ما احکام اسلامی را پیاده کنیم، حتماً اسلام عالم گیر خواهد شد، به این هدف برسیم، ان شاء الله.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

 

بیانیه حزب جمهوری اسلامی به مناسبت شهادت شهید محراب آیت الله مدنی

بسم رب الشهداء و الصدیقین

ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه

انقلاب اسلامی ما در حرکت وقفه ناپذیر خویش با فرازها و بلندی هایش و در گذر از گذرگاه هایی که بر سر راه پویندگان خود قرار داده است، میدانگاهی برای آزمایش فرد فرد امت ماست تا نشان دهیم که آیا براستی بر مدعای ایمان خود صادقیم و مهیای ایثار و گذشت از هر آنچه که از مال و آسایش و جان و نام خویش در اختیار داریم یا ایمان بر زبان ما همچون گفتار بی محتوا و بی معنا است.

و چه نیکو مومنانی هستند آنان که از این بوته آزمایش سرافراز بیرون می آیند و چه ارزشمند فرزندانی از این ملت هستند آنان که تا پای جان سنگرهای مستحکم انقلاب اسلامی را پاس می دارند و با در خون غلطیدن پیکر هر یک از این شهیدان شاهد مومنی دیگر پرچم خونین انقلاب را در دست می گیرد و بار رسالت را بر دوش می کشد.

شهید آیت الله مدنی این اسطوره ایمان و مقاومت و قاطعیت در برابر هر آنچه کفر است و نفاق و سالوس و تزویر، به دست کوردلان ناپاک به فیض شهادت رسید و به رضوان خدا شتافت. چه کونه بینانی هستند آنان که تصور می کنند با افکندن قامت های استواری چون این عزیزترین و گرانبهاترین فرزندان امت می توانند ما را از حرکت خویش برای محو هرچه کفر و ظلم و ستم در جهان است باز دارند.

خدا بر چشم ها و گوش ها و قبل های آنان مهر زده است آنچنان که نمی فهمند که در ازای آنچه از ما می گیرند خداوند صبر و پایداری و مقاومتان خواهد افزود و اسلام ما و انقلاب اسلامی ما پیروز خواهد شد (ولو کره المشرکون).

حزب جمهوری اسلامی شهادت آیت الله مدنی را به حضور امام خمینی رهبر کبیر انقلاب و امت شهیدپرورمان تبریک و تسلیت می گوید و یاد او را گرامی می دارد و به یاری خدا راه او را ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715